English
Avalehele | Infopäring | Sisukaart
My status

maillist.png
slice12.png
Kust saite informatsiooni meie reiside kohta?
Kuulsin tuttavalt

Olen korduvklient

Eesti Ekspressi reisikalendrist

Postimehest

Päevalehest

SL Õhtulehest

Internetist otsides

Sattusin juhuslikult reisibüroosse


slice14.png

LIHAVÕTTEPÜHAD VARSSAVIS

29.03.- 01.04.2018


1.päev:  Väljasõit Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbimine 3 ööd samas hotellis Varssavis.2.päev:  Hommikusöök. Tutvume Varssavi vaatamisväärsustega. Varssavi kuningatee, Püha Risti kirik, kus puhkab helilooja Fr.Chopini süda, kuninglik Lazienki park- selle avara 76-hektarise pargi koos paleega asutasid keskajal Masoovia vürstid. Pargi aiad koosnevad kolmest osast: kuninglik, kaasaegne ja Belvedere. Parki ehivad 18-20 sajandi  skulptuurid. Siit leiate ka nn veepealse palee- neoklassikalise arhitektuuri meistriteose, milles praegu asub arhitektuurimuuseum. Vanalinn, mille sümboliks on turuplats- Stary Rynek. Väljakut ümbritsevad restoranid, kohvikud, poekesed. Vanalinnas asub terve rida uhkeid keskaegseid elumaju, Poola kuningate kroonimiskatedraal, restaureeritud kuningaloss, kus asuvad Poola rahvusreliikviad, lossiväljak ja Sigismundi ausammas. Vanalinna ümbritsevad kaitseehitised ja kuulus Barbakani väravatorn, mis on üks vähestest säilinud ajaloolistest kaitserajatistest. Ühte vanalinna väljakut kaunistab Merineitsi skulptuur, mis on juba keskajast olnud linna sümboliks ja 1972 aastast on Merineitsit kujutatud ka Varssavi linnavapil. Pealelõunal aeg, et külastada muuseume, lihavõttelaatasid või hoopiski loomaaeda. Õhtul võimalik külastada mõnda teatrietendust, kontserti või einestada mõnes kaunis restoranis. Linnas on üle 60 muuseumi ja 30 teatri, mis kõik tutvustavad Poola kultuuri eri külgi.

 


3.päev:  Hommikusöök. Jätkame tutvumist Varssaviga. Wilanowi loss, mis jääb mõne kilomeetri kaugusele kesklinnast. Seal asus kuningas Jan III Sobieski suveresidents koos luksusliku 106 ha suuruse barokkpargiga. Villa Nuova lossiaeda kutsutakse Poola Versailleks. Wilanow on poolakate üks armastatumaid kohti, mida teatakse hästi ka mujal. Originaalse arhitektuuriga loss ja selle juurde kuuluv barokne aed on väga kaunid. Jõeäärsele promenaadile pääseb valgepöökidest pügatud võlvkaarte ja alleede kaudu.  Varssavi kultuuri ja teadustepalee, Praga linnaosa, juudialad jm. Pealelõunal kaubanduskeskuse külastus või aeg linna omapäi avastamiseks.

 


4.päev:  Hommikusöök. Alustame koduteed läbi Poola ja Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 


HIND: 225  EUR  Ühese majutuse eest lisatasu + 45 EUR.

Omaette iste bussis +65 EUR

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  majutused kahe inimese tubades koos hommikusöökidega,  giid- grupisaatja teenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust,  tasuliste objektide pileteid.


ORIENTEERUVAD HINNAD: Wilanowi loss 18 PLN, park 3 PLN