English
Avalehele | Infopäring | Sisukaart
My status

maillist.png
slice12.png
Kust saite informatsiooni meie reiside kohta?
Kuulsin tuttavalt

Olen korduvklient

Eesti Ekspressi reisikalendrist

Postimehest

Päevalehest

SL Õhtulehest

Internetist otsides

Sattusin juhuslikult reisibüroosse


slice14.png

IMEKAUNIS SRI LANKA

 

16.-28.02.2019


1.päev: Lennud Colombosse.


2. päev: Colombo- Negombo. Peale piiriformaalsusi transfeer hotelli Camelot Beach.  Õhtusöök ja puhkus pikast lennust.


3. päev: Negombo- Pinnawela- Sigiriya. Hommikusöök. Suundume ca 2,5 tunni tee kaugusele Pinnawelasse elevantide keskusesse, mis rajati, et kaitsta üleliigseid ja orvuks jäänud elevante. See on omamoodi "lastekodu", kus elab palju loomi beebieast noorte täiskasvanuteni  välja. Imetleme loomalapsi ning näeme nende toitmist ja pesemist. Edasi suundume Sigiriyasse, kuhu saabume hilisel pärastlõunal. Majutus hotelli.  Õhtusöök ja vaba aeg. Siin ööbime järgnevad 3 ööd.


4. päev: Sigiriya- Anuradhapura- Mihintale. Hommikusöök. Täna suundume Anuradhapurasse.  Anuradhapura on Sri Lanka ja budismi üks tähtsamaid keskusi ning iidne Sri Lanka pealinn, mis asutati juba 6.sajandil e.Kr. Kõige uhkemad on praegu linna säravvalged stuupad ehk dagobad - nendes ligi 60m kõrgustes monumentides hoitakse budistidele olulisi reliikviaid. Kõige tuntum on linn aga Sri Maha Bodhi poolest, mis on maailma kõige vanem puu (2200 a vana) ning väidetavalt  võrsunud Bo puust, mille all Buddha valgustuse sai. Põikame sisse ka Mihintalesse. Vanade uskumuste kohaselt olevat Mihintale mäel kohtunud buda munk Mahinda ja kuningas Devanampiyatissa ning seejärel saigi siin valitsevaks usuks budism. Õhtusöök  ja ööbimine samas hotellis.


5. päev: Sigiriya- Sigiriya kalju- Sigiriya küla. Hommikusöök. Täna külastame Sigiriya kaljukindlust. Lõvikalju otsas asuv tsitadell on kuulus oma seinamaalingute polest ja tegemist on tõenäoliselt ühega Sri Lanka kõige uhkematest vaatamisväärsustest. Kindluse ehitas 200m kõrgusele graniidikaljule 5.sajandi valitseja Kasyapa, kelle surma järel see hüljati. Seejärel sõidame tuk-tukiga lähedalasuvasse külla ning võtame ette jalutuskäigu riisipõldude vahel ja teeme tutvust kohaliku külaeluga. Chena istanduses pakutakse lõunasöögiks kohalikku pruukosti. Ööbimine samas hotellis.


6. päev: Sigiriya- Matale - Kandy. Hommikusöök. Täna suundume Kandysse ning teel külastame Dambulla kaljukoopaid, mille rajajaks oli 1 sajandi kuningas Valagambhu. Graniitkaljusse raiutud koobastemplid on kaunistatud iidsete freskodega, millelt leiab nii religioosseid kui ka ilmalikke stseene. Koobastes hoitakse sadu  Buddha kujusid, millest suurim on 15. meetri pikkune lamav Buddha. Külastame ka Matale vürtsiaeda, kus kasvatatakse kaneeli, pipart ja muskaatpähkleid, mille poolest Sri Lanka oli eriti kuulus. Just vürtside pärast oli saar portugali, hollandi ja inglise kolonisaatorite huviorbiidis. Tutvume ka batika valmistamisega. Kandysse jõudes külastame templit, kus hoitakse Buddha hammast, mis on üks budismi pühamaid reliikviaid. Suure tõenäosusega on võimalik templis näha värvikat õnnistusriitust, mida mungad trummimürina ja pasunapuhumise saatel läbi viivad. Õhtul imetleme traditsioonilist tantsuetendust, et teha tutvust kohalike folklooriga. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.


7. päev: Kandy- Nuwara Eliya. Hommikusöök. Külastame Kandy külje all Peradeniyas asuvat kuninglikku botaanikaaeda, mis on maailmas üks liigirikkamaid. Praegu on siin üle  5000 erineva taimeliigi- nii kohalikke tavataimi kui ka haruldasi- ja ohustatud liike ning  muude kohtade troopilisi taimi. 
Külastame ka  kalliskivimuuseum-töökoda, sest just Sri Lankalt on pärit  maailma parimad safiirid. Lisaks safiiridele on siin ka palju poolvääriskive.   Seejärel suundume Nuwara Eliyasse. Naudime kauneid vaateid teel, mis tõuseb ülespoole ligi 1400 meetrit ning keerleb lõppematute teeistanduste vahel. Külastame teeistandust ja tutvume teetootmise protsessiga. Õhtusöök ja ööbimine hotellis.  Nuwara Eliya on oma ainulaadse kliima tõttu, mis on sarnane Inglismaale, saanud hüüdnimeks "Väike Inglismaa". Siin on saare kõige külmem koht, kus  aastaringselt on temperatuur ca 15- 20 kraadi.


8. päev: Nuwara Eliya- Rawana Ella- Tissamaharma- Yala  rahvuspark. Hommikusöök. Sõidame Yala rahvuspargi suunas. Teel peatume kauni Rawana Ella joa juures. Pealeõunal võtame ette d¾iibisafari Yala Rahvusparki, kus võime kohata metsikuid elevante ja pühvleid ning näha paljusid linde: haigruid, flamingosid, paabulindusid jm.  Õhtusöök ja ööbimine hotellis.

 


9. päev: Yala- Galle- Hikkaduva. Hommikusöök. Hakkame sõitma mereäärse Hikkaduwa poole. Teeme peatuse Galle´s, mis oli vanasti tähtis sadamalinn asudes Lähis- Ida ja Aasia vahelisel kaubateel. Külastame vana kindlust, mille rajasid kunagi hollandlased  ning see on tänapäeval kõige paremini säilinud koloniaalajastu merekindlus kogu Aasias ning kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Teeme peatuse ka rannas asuvas kilpkonnade haudejaamas. Majutus rannahotelli, kus veedame järgnevad 4 ööd. Õhtusöök.10-11. päev: Hikkaduwa. Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks India ookeani ääres. Õhtusöök hotellis.


12. päev: Hikkaduwa- Colombo. Hommikusöök. Täna suundume Colombosse tagasi. Saabudes võtame ette linnaekskursiooni. Omal ajal oli tegemist kauni parkiderohke linnaga, kuid nüüd on tegemist elust kihava ja ülerahvastatud keskusega. Ometi on sel oma koloniaalhoonete, parkide, puudealleede, vabaõhuturgude, järvede, kirikute ja uute kõrghoonetega teatav sarm. Pärast tutvust linnaga veel pisut aega viimasteks sisseostudeks ning seejärel transfeer lennujaama. Lennud tagasi koju


13. päev:  Lend koju jätkub.  Reisi lõppReisipaketi hind: 1300 EUR

Lennupilet  koos lennujaamamaksudega: 765 EUR.


Ühese toa eest lisatasu 420 EUR


Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR= 1,1 USDReisipaketi hind sisaldab: kogu transporti kohapeal, majutust  korralikes 3-4* hotellides kahestes tubades, 10 hommikusööki, 1 lõunasöök ja 10 õhtusööki ( jookide eest tuleb ise tasuda. Orient. tee ja kohv ca 2 USD, vesi ja coca 2 USD, õlu 4 USD), kohalikku giidi ja eestikeelse tõlkega ekskursioone vastavalt programmile, kõiki programmis olevaid sissepääsupileteid: Pinnawala elevantide keskus, Annuradhapura, Kandy Hambareliikvia tempel, Mihintale, Sigiriya kaljukindlus, Dambulla koopatempel, Matale vürtsiaed, teeistandus, d¾iibisafari Yala rahvusparki, Galle kindlus,  kilpkonnade haudejaam, traditsiooniline tantsuetendus.


Reisipaketi hind ei sisalda: lennupiletit, Sri Lanka viisat, kindlustusi, isiklike kulutusi, jootrahasid kohalikele giididele ja bussijuhtidele- ca 35 USD.

Lennuinfo: Kogunemine lennujaamas kell 11.00. Lend Tallinn Istanbul kell 13.00.-17.15, Istanbul Colombo 02.10.-15.25. Tagasilennud Colombo Istanbul kell 21.25.-06.25 ja Istanbul Tallinn 09.45.-12.05.

Lennatakse Turkish Airline liinilendudega ning hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 30 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega 55x 40x 23 cm ja kaaluga 8 kg.

 

 

 

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL (tulenevad lennufirmade nõuetest kaugreisidel):

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. Lennupiletit hinnaga 765 eurot koos lennujaamamaksudega on võimalik osta kuni  10 jaanuarini. Seejärel müüme lennukipileteid ostmise hetkel saadaoleva hinnaga.

 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.


Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.