English
Avalehele | Infopäring | Sisukaart
My status

maillist.png
slice12.png
Kust saite informatsiooni meie reiside kohta?
Kuulsin tuttavalt

Olen korduvklient

Eesti Ekspressi reisikalendrist

Postimehest

Päevalehest

SL Õhtulehest

Internetist otsides

Sattusin juhuslikult reisibüroosse


slice14.png

AUSTRIA & BAIERIMAA

21.09.- 29.09.2018

Reisi kõrghetked:

  • Imelised Alpid
  • Hitleri " Kotkapesa" ja tema armastatud õllekas Münchenis
  • Suur õllepidu  Oktoberfest
  • Ludwig II ehitatud muinasjutuline Linderhofi loss
  • Metsik Partnachklamm

1. päev Väljasõit Tallinnast kell 06.00 Estonia teatri eest ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbimine hotellis Poolas.


2. päev  H/s. Jätkub sõit läbi Poola, T¹ehhi ja Austria.  Ööbimine hotellis Viini lähedal.

 

3. päev  H/s. Linnaekskursioon Viinis bussiga ja jalgsi. Keiserliku Viini keskpunkt Hofburg, Ringstrasse ja maailmakuulus Riigiooper, Kunstiajaloo- ja loodusmuuseum, parlamendihoone, raekoda, ülikoolihooned. Püha Stephani toomkirik Stephansdom, Kärtnerstrasse ja Karli kirik. Schönbrunni loss ja Hundertwasseri kirjud majad. Ööbima sõidame juba hotelli Salzburgi lähedal, kesk Alpe, kus veedame järgnevad 2 ööd.

 

4. päev  H/s. Sõidame Salzkammergutti ja veedame päeva esimese poole maalilisel Alpi järvedemaal. Wolfgangsee ja muinasjutuline St. Wolfgangi linnake, kirik kuulsa Pacheri altariga, Valge hobuse kõrts, millest on loodud populaarne operett. Hallstatt, imeilus järveäärne külake, mille tänavad on nii kitsad ja käänulised, et kirikupühade protsessioonid tuleb läbi viia paatidega järvel. Edasi sõidame vaatama tõelist maailmaimet- maailma suurimat Jääkoobast. Kuna jääkoopas on väga külm, tuleks kaasa võtta soojad riided ja kindad (metallist trepikäsipuud on väga külmad). Ööbimine samas hotellis.

 

5. päev  H/s. Sõidame edasi Saksamaale Kolmest küljest kõrgete metsadega ümbritsetud Berchtesgaden mis on läbi aegade olnud meelispaigaks looduse metsikut ilu ülistavatele valitsejatele ning erakmunkadele. Sõidame tõstukiga Kehlsteini tippu, kus asub vaateplatvorm ning külastame ka Hitleri "Kotkapesa". Pealelõunal tutvume Müncheniga: Vana ja Uus Raekoda, Maria väljak, Jumalaema kirik, Peetri kirik, erinevatest õuedest ja saalidest koosnev kompleks -kuninga residents, Müncheni kuulus õllekelder Hofbräuhaus jpm. Igal sügisel kogunevad tuhanded õllefännid Oktoberfestile ning sellest suurpeost saame meiegi täna osa. Ööbimine 2 järjestikust ööd hotellis kaunite mägede vahel.

 


6. päev  H/s. Baieri muinasjutukuninga Ludwig II  lemmikloss Neuschwanstein, mis seisab uhkelt Pollati jõe sakilisel kuristikuserval. Külastame ka kaunist rokokoo interjööriga Wiesi palverännukirikut ja Ettali benediktiinlaste kloostrit ning peatume maalilises Oberammergaus. Soovi korral ühine õhtusöök. Ööbimine samas hotellis.


7 päev  H/s. Linderhofi loss, mille Ludwig II laskis ehitada kui austusavalduse prantsusmaa kuningate absoluutsele monarhiale. Imetleme lossipargis  eksootilist, paabulinnutorniga  Mauri paviljoni ning Veenusemäe grotti, kus kuningas armastas Wagneri muusikat kuulata ja looduse ilu nautida. Võtame veel ette käigu Partnachklammi kaljulõhedesse. Näeme imelist vaatepilti, kuidas kitsaste kaljuseinte vahel tormab metsik mägijõgi ning seejärel asume tagasiteele. Ööbimine hotellis Saksa T¹ehhi piiri lähedal.


8. päev  H/s. Jätkame koduteed peatustega läbi T¹ehhi ja Poola. Ööbime hotellis Varssavi lähedal.


9. päev
  H/s. Sõit läbi Poola ja Baltikumi. Saabumine tagasi koju. Reisi lõpp.


HIND:  510 EUR  Ühese majutuse eest lisatasu 65 EUR, omaette iste bussis 65 EUR (kohtade arv piiratud)

HIND SISALDAB: Sõit mug. bussiga, majutused 2 inimese tubades  koos hommikusöökidega,  giid- reisijuhi teenused, käibemaks

ORIENTEERUVAD  HINNAD:  Eisriesenwelti jääkoobas - tõstuk + koobas 20 EUR, laevasõit järvel 6 EUR, Hallstatti kabel 1,50 EUR, Berchtesgadeni tõstuk mäkk ja bussisõit 15,50 EUR, Linderhofi loss 8,30 EUR, Neushwansteini loss 9 EUR, sõit väikeste mägibussidega mäkke, lossi juurde 1,80 EUR,  Partnachklamm 2 EUR, 1 l. kann õlut  Oktoberfestil 10 EUR, õhtusöök Baierimaal hotellis 12, 50 .

 

 

Reisidokumendiks sellel reisil sobib nii pass kui ka ID kaart.

Soovitame vormistada reisile tervise- ja reisitõrkekindlustuse !