English
Avalehele | Infopäring | Sisukaart
My status

maillist.png
slice12.png
Kust saite informatsiooni meie reiside kohta?
Kuulsin tuttavalt

Olen korduvklient

Eesti Ekspressi reisikalendrist

Postimehest

Päevalehest

SL Õhtulehest

Internetist otsides

Sattusin juhuslikult reisibüroosse


slice14.png

MAALILINE LÕUNA-POOLA JA TATRAD

11.- 17.08.2018

 
1. päev:  Väljasõit  Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja kell 08.00 Pärnust, hotell Pärnu eest. Sõit läbi Baltikumi ja Põhja-Poola. Ööbimine hotellis Poolas.

 

2. päev:  H/s. Jätkame sõitu ning külastame UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud  Wieliczka soolakaevandust. Jalutuskäik 130 meetri sügavusel maa all, kus võib näha tõelisi kunstiteoseid. Maa- alune järv, koopad ja kabelid, millest ilusaimat valgustavad soolakristallidest kroonlühtrid. Edasi sõidame Zakopanesse, mis on kuulsaim Poola mägikuurort ja talispordikeskus ning asub Tatra mägede jalamil olles n.ö. väravaks Tatratesse.  Majutus hotelli, kus ööbime 4 järjestikust ööd.


3.-4. päev:  H/s. Päevad matkadeks ja jalutuskäikudeks erinevatel radadel.  Matkaradu on siin väga palju ning kõikides raskusastmetes. Võib tõusta üles mägijärvede juurde või üles 1900 m. kõrgusele Kasprowi Wierchi tippu või jalutada lihtsalt mägede jalamil ning nautida kaunist loodust.
Matkamimne on siin väga populaarne ning radadel võib kohata nii paarikesi kui sõpruskondi, nii kõrges vanuses daame ja härrasid kui väikelapsi ning ka tõsiseid spordiharrastajaid. Oma kodumägede ilu oskavad poolakad tõeliselt hinnata.

Kes ei soovi mägedes ringi tatsata, võib aega veeta Zakopane veepargis, kus on mitmed erinevad basseinid ja saunad ning õhtustada linnakese peatänaval rahvaliku muusika saatel.


5. päev:  H/s. Hommikupoolikul veel aega mägede jaoks või turul käimiseks ning  pealelõunal sõit Pieniny rahvusparki. Teel teeme peatuse Debno puukiriku juures. Rahvusparki poolitab kärestiuline ja maaliline Dunajeci jõgi, mille üks kallas kuulub poolakatele ja teine slovakkidele. Võtame ette paaritunnise, umbes 9 km pikkuse meeldejääva parvesõidu kõrgete kaljude vahel läbi Dunajeci kanjoni. Õhtuks jõuame tagasi Zakopanesse.

6. päev:  H/s. Alustame tagasiteed. Vana kuningatelinn Krakow. Jalutuskäik vanalinnas: vanad linnakindlustused ja Waweli katedraal- Poola kuningate matmispaik, Euroopa suurim turuplats ning rohkesti vaimustava interjööriga ajaloolisi maju, paleesid ja kirikuid. Peatume korraks ka Czestohowas, et külastada Jasna Gora kloostrit, kus hoitakse poolakate peamist pühakuju Czestohowa Musta Madonnat Ööbimine hotellis juba teisel pool Varssavit.


7. päev:  H/s. Jätkame koduteed läbi Poola ja läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.


HIND: 345  EUR 

Omaette iste bussis +65 EUR

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  majutused kahe inimese tubades koos hommikusöökidega,  giid- grupisaatja teenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust,  tasuliste objektide pileteid.


ORIENTEERUVAD HINNAD: Waweli katedraal 15/ 10 PLN, Wieliczka soolakaevandus 89/ 69 PLN, tõstuk Kasprowi Wierchi 79/69 PLN 1 ots , 99/89 PLN edasi- tagasi, funikulöör väiksele Gubalowka mäele 23/19 PLN, looduskaitsealal asuvate matkaradade maks 5 PLN, väikebussid Zakopanes, mis viivad matkaradade algus - ja lõpp-punktideni 3 PLN 8 1 ots), parvesõit 8 EUR

Istekohad bussis jaotatakse registreerimistasu laekumise järjekorras.

Kaasa võtta pass või ID kaart. Soovitame vormistada ka  reisikindlustuse !