English
Avalehele | Infopäring | Sisukaart
My status

maillist.png
slice12.png
Kust saite informatsiooni meie reiside kohta?
Kuulsin tuttavalt

Olen korduvklient

Eesti Ekspressi reisikalendrist

Postimehest

Päevalehest

SL Õhtulehest

Internetist otsides

Sattusin juhuslikult reisibüroosse


slice14.png

LUKSEMBURG- TURVALINE JA TUNDMATU RIIK EUROOPA SÜDAMES

13.-17.07.2018

1.päev:  Lennud Luxembourgi. Saabudes sõidame kõigepealt linnast välja lõunasse, kus asuvad riigile rikkuse toonud vanad rauamaagikaevandused. Enam Luksemburgis rauamaaki ei kaevandata, sest tootmiskulud on mujal odavamad, kuid vanad kaevandused on veel nii heas seisukorras, et neid saab põnevate ekskursioonide raames külastada. Lähmegi uudistama seda, kuidas kunagisest talupoegade kogukonnast sai 19. sajandi teisel poolel ja 20. sajandi algul järsku tähtis tööstuskeskus ning lõpuks üks praeguse Euroopa Liidu üks asjutajariikidest. Pärastlõunal uudistame ka vana kaevanduspiirkonna tähtsaimas keskuses Esch-sur-Alzette'is Belvali uuslinnakus seda, kui osavalt on tänapäeval võimalik vanu tööstusrajatisi kaasaegse arhitektuuriga kombineerida, ning õhtul võtame ette ühise luksemburgipärase õhtusöögi ja proovime kohalikke spetsialiteete. Muu hulgas on võimalik proovida hobuseliha, mis on üks Luksemburgi erilisemaid roogasid. Seejärel sõidame tagasi Luxembourgi ja majutume hotelli kesklinnas, kus ööbime kõik 4 ööd.

 

2.päev: Hommikusöök. Võtame ette põhjaliku ekskursiooni linnas ning jalutame nii Kirchbergi platool, kus asuvad Euroopa Liidu institutsioonide hooned ning uhked kaasaegsed muuseumid-kontserdisaalid, kui ka hoopis teistsuguse õhustikuga vanalinnas. Näeme kõiki tähtsamaid vaatamisväärsusi, imetleme vaateid (Luxembourg on oma küngaste ja sügavate orgudega väga maaliline!), käime vanades Vaubani ehitatud kindlustustes, jalutame ilusatel terrassidel ja jõeorus, kuhu linnast läbi sõitvad reisigrupid ei jõua, peame ilusa ilma korral väikese veinidegusteerimispikniku kauni vaatega Kirchbergi platool. Õhtupoolikul külastame Luxembourgi linna peamist vaatamisväärsust - kasematte, mis kujutab endast maa-alust tunnelite ja katakombide võrgustikku. Linna all on tunneleid mitukümmend kilomeetrit ning tänu sellele oli Luxembourg omal ajal praktiliselt võitmatu kants. Pärast seda külastust

 

3.päev: Hommikusöök. Täna sõidame linnast põhja poole ja veedame rohkem aega looduses ja väikestes külades. Väiksusest hoolimata on Luxembourg väga mitmekesise loodusega ning riigi põhja- ja kirdeosa on künklik, metsane ja kauni loodusega. Seda piirkonda tuntakse Väikese Shveitsi nime all ning lisaks muule on sinna külvatud kamaluga lossikesi ja vanu kloostreid. Kõigepealt sõidame Echternachi külla, mis on uhke vana basiilika ja õdusa keskosaga väike küla Saueri ehk SureŽi jõe kaldal. Siia asutati juba 7.sajandil võimas klooster ning küla on endiselt tähtis usukeskus- igal aastal toimub siin suve hakul UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluv eriline usuline rongkäik- protsessioon, kus kõik osalejad tantsivad. Echternachist võtame soovijatega ette ca kolmetunnise rahuliku jalutuskäigu ühel Väikese Shveitsi matkaradadest- saame jalutada metsas ja põldude vahel, näha kaljuhambaid ja kauneid vaateid ning jalutuskäigu lõputuseks jõuame Rosporti külla, mis on tähtis oma mineraalvee allikate poolest. Kogu Luxembourgi elanikkond joob igapäevaselt Rosporti mineraalvett! NB! Kes matkarajale tulla ei taha, võib veeta aega Echternachis ning buss toob matkarajale mitteminevad inimesed hiljem Rosporti järele, kus grupp kokku saab. Sealt sõidame 15 km. kaugusele Beauforti külla, kus asub üks Luksemburgi kenamaid lossikesi. Vianden on küll kuulsam, kuid nii kehvasti restaureeritud, et Beaufort on sellest tunduvalt ilusam. Külastame vana lossivaret, kus toimuvad aeg*ajalt kontserdid, näitused ja muud üritused. Lühikese põike teeme ka lähedalasuvate Schiessentümpeli kose juurde, mis on küll ilus ja mille üleluksemburglased uhkust tunnevad, aga mis on ... pisike, nagu kõik muugi Luksemburgis. Õhtuks sõidame tagasi Luxembourgi ja ööbime samas hotellis.


4.päev: Hommikusöök. Täna teeme tutvust veel ühe täiesti omanäolise maanurgaga - Moseli jõe äärse viinamarjakasvatus- piirkonnaga, kus on samuti kamaluga ilusaid külasid ja veinimaitsmivõimalusi. Kõigepealt sõidame Grevenmacherisse, kus asub tuntud vahuveinitootja Bernard-MassardŽi peakorter. Külastamegi Bermard-Massardi veinikeldrit, teeme tutvust nende veinitootmisprotsessiga ning loomulikult degusteerime nende kuulsaid vahuveine, mida müüakse lisaks muule maailmale ka Eestis. Edasi asume kell 12.15 kruiisilaevale Princesse Marie-Astrid ning võtame ette paaritunnise jõekruiisi. Laeval on võimalik viibida nii kinnistes ruumides kui ka laevalael ning vaated Moseli jõeäärsetele viinamägedele on ilusad iga ilmaga. Samuti on laevas restoran ja baar, nii et soovijad võivad lõunatada või end niisama klaasikese Moseli märjukesega end hästi tunda. Kruiisilaevaga sõidame Remichi külla. Seal istume jälle bussi ning võtame suuna Saksamaa poole. Teel teeme veel põgusa peatuse Schengenis- Luksemburgi külas, mille järgi on saanud nime Euroopa Liidus valitseva llikumisvabaduse põhiline alustala Schengeni sisepiirideta ala. Teeme pildipeatuse selle auks püstitatud mälestusmärgi juures ning võtame suuna tagasi Luxembourgi.


5.päev:  Hommikusöök. Seejärel vaba aeg, et veel pisut omapäi ringi vaadata. Soovijatega sõidame Mondorfi termaalvete keskusesse. Pealelõunal transfeer lennujaama ja lennud koju.

ORIENTEERUVAD HINNAD (2017 seisuga): Rauamaagikaevandused 9 EUR, õhtusöök 25 EUR, Beauforti lossivaremed 9 EUR, veinikeldri külastus koos degusteerimisega 7,50 EUR, jõekruiis 15 EUR.REISIPAKETI HIND: 570 EUR

LENNUPILETID KOOS LENNUJAAMAMAKSUDEGA: 320 EUR

Pärast 20.maid lennupilet ostmise hetkel saadaoleva hinnaga.

Ühese toa lisatasu 203 EUR


Reisipaketi hind sisaldab: transporti kohapeal, majutus 4 ööd hotellis Luxembourgi kesklinnas, kahestes tubades koos hommikusöökidega, kogu ülaltoodud programmi (v.a.Mondorfi termaalvee keskus), eestikeelseid  ekskursioone, käibemaksu.

Hind ei sisalda: lennupileteid, reisikindlustust, tasuliste objektide pileteid, isiklikke kulutusi.

Lennuinfo: Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 05.00. Lend Tallinn-München kell 07.00.-08.25 ja München-Luxembourg kell 09.00.-10.10.  Tagasilennud Luxembourg-München kell 18.15.-19.25  ja München-Tallinn kell 20.30.-23.50. Reisi lõpp. 

Lennud toimuvad LOT Polish Airwaysi ja Luxairi liinilendudega ning hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8 kg.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIl:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. Lennupiletit hinnaga 320  eurot koos lennujaamamaksudega on võimalik osta kuni 20.maini, seejärel müüme lennukipileteid ostmise hetkel saadaoleva hinnaga.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.