Holland laevaga
Gondvana Reisid


HOLLAND- BELGIA- LUKSEMBURG

18.04.- 26.04.2018. 

Peotäis Eestist väiksemaid Euroopa riike!!! Kuid sellele vaatamata on kõik nad Läänemaailma  tipptegijad... Vaagime läbi Euroopa Liidu  head ja vead, tutvume nii  keskaegsete pealinnade, vanade traditsioonide kui ka võrratut silmailu pakkuvate lillekasvatuspiirkondadega. Imetleme tohutuid tulbivälju ja tuulikuid, kanalitest ruudustatud linnu ja põllulappe, maitseme kuulsaid juustusorte.

Reisi kõrghetked:

1. päev  Kogunemine Tallinna sadama D terminali ees kell 17.00. Laevasõit Tallinn-Stockholm. Laeval 4-ne kajut. Võimalik juurde tellida õhtu- ja hommikusööki laeval.

 

2. päev  Kell 10.00 saabumine Stockholmi. Alustame sõitu peatustega läbi Rootsi. Taani väinade ületused. Ööbimine hotellis juba Saksamaal.

 

 

3. päev  H/s. Jätkame sõitu Hollandi suunas. Kõigepealt jõuame Friisimaale ja ületame 30 km pikkuse Afsluidijki tammi ning seejärel sõidame tuulikutekülla Zaanse Schans'i. Noordhollandis asub 146 tuulikut. Zaanse Schansi kuulsamad tuulikud on sinepi ja saeveskid. Jalutame läbi kitsaste tänavate ja vaatame, kuidas valmistatakse juustu ja puukingi. Õhtul jalutame väikeses Volendami kalurikülas, mis on samuti üks maalilisemaid paiku Hollandis. Majutus hotelli Amsterdami lähedal, kus ööbime 2 järjestikust ööd.

 

4. päev   Päeva alguse pühendame lilledele. Sõidame  imetlema Lisse'i lilleparaadi, mis kujutab endast suurtel autodel veetavate lillekompositsioonide rongkäiku, millega koos liiguvad lillelapsed, orkestrid ja võluvad trummitüdrukud. Pealelõuna veedame Amstersamis - Hollandi 700 aastases pealinnas. Dam, Kuningapalee, ujuv lilleturg,  kust saab kaasa osta kõikvõimalikke lillesibulaid ja taimi, punaste laternate rajoon jm.  Enne ärasõitu Amsterdamist laevasõit kanalitel. Ööbimine samas hotellis.

 

5. päev  Täna külastame kuulsat Keukenhofi lilleaeda, kus veedame kogu hommikupooliku  ning seejärel alustame sõitu Belgiasse. Õhtune Brüssel: Grand Palace ehk raekojaplats oma võrratute gildihoonetega, gooti stiilis 15. sajandi raekoda, maailmakuulus  Pissiv Poiss ja et ei oleks mingit ebavõrdsust, siis vaatame üle ka Pissiva Tüdruku ja käime ka St. Michaeli katedraalis. Ööbimine hotellis Brüsselis.

 

6. päev  H/s. Sõidame Brüggesse. Brügge on üks Euroopa maalilisemaid väikelinnu, nn. Euroopa Veneetsia, mis oli kunagi üks tähtsamaid villakaubanduskeskusi. Ajalooline keskus, turuväljak, paadisõit kanalitel jm.  Ööbimine hotellis Namuri lähedal.

 

7. päev  H/s. Sõit Luxembourgi - linna, mida on aegade jooksul arvutu hulk kordi vallutatud ja jälle tagasi võidetud. See asub maalilises  Alzette`i jõe orus ning linna peamine vaatamisväärsus on võrratu hilisgooti stiilis Notre-Dame. Jätkame sõitu  Moseli orus, mis on üks suuremaid viinamarjakasvatuspiirkondi Saksamaal. Peatus imeilusas väikelinnas Cochemis. Ööbimine  hotellis Kasseli lähedal.

 

8. päev H/s. Tagasitee läbi Saksamaa ja Poola. Ööbimine hotellis Varssavi lähedal.

 

9. päev  H/s. Sõit läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp Pärnus ja Tallinnas.


HIND: 560 EUR

HIND SISALDAB:  Laevapiletit Tallinn- Stockholm (4 inimese kajutis), Taani väinade ületust, mugavustega bussi, kohvi ja teed bussis, majutusi 2 inimese tubades, hommikusööke vastavalt kirjeldusele, turismimaksu, eestikeelseid ekskursioone, giid- grupisaatja teenuseid, käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Kindlustust, muuseumide- ega muude tasuliste objektide pileteid. 
ORIENTEERUVAD HINNAD: Amsterdami kanalisõit 9 EUR, Vahakujude muuseum 23,50 EUR, Keukenhofi lilleaed 16 EUR, Brügge kanalisõit 7 EUR

 

Võimalik juurde tellida:

* hommiku- ja õhtusööki laevas 10,50 EUR + 33 EUR

* kahest kajutit laevas 30 EUR inimene

* 2 hommikusööki rootsi lauas Amsterdami lähedal hotellis**** Van der Valk  + 27 EUR


KAASA PALUME KINDLASTI VÕTTA PASS VÕI ID KAART!

Soovitame vormistada reisile tervise- ja reisitõrkekindlustuse!© Gondvana Reisid 2006 | Rüütli 47, 80010 Pärnu | tel 505 9902 | fax 505 9902 | info@gondvana.ee