English
Avalehele | Infopäring | Sisukaart
My status

maillist.png
slice12.png
Kust saite informatsiooni meie reiside kohta?
Kuulsin tuttavalt

Olen korduvklient

Eesti Ekspressi reisikalendrist

Postimehest

Päevalehest

SL Õhtulehest

Internetist otsides

Sattusin juhuslikult reisibüroosse


slice14.png

HOLLAND- BELGIA- BRÜSSELI LILLEVAIP- LUKSEMBURG

11.-19.08.2018

Peotäis Eestist väiksemaid Euroopa riike!!! Kuid sellele vaatamata on kõik nad Läänemaailma  tipptegijad....   Vaagime läbi Euroopa Liidu  head ja vead, tutvume nii  keskaegsete pealinnade, vanade traditsioonide kui ka  võrratut silmailu pakkuvate lillekasvatuspiirkondadega. Imetleme tohutuid tulbivälju ja tuulikuid, kanalitest ruudustatud linnu ja põllulappe, maitseme kuulsaid juustusorte.

Reisi kõrghetked:

  • Väike hiiglane Luksemburg maalilises Alzette'i jõe orus
  • Euroliidu-keskuste muljetavaldavad klaaskontorid ja kontrastsed vanalinnad
  • Tuulikutekülas maitsvate hollandi juustude mekkimine
  • Põhjamaade Veneetsia - Brügge
  • Maaliline Moseli org

1. päev  Kogunemine Tallinna sadama D terminali ees kell 17.00. Laevasõit Tallinn-Stockholm. Laeval 4-ne kajut. Võimalik juurde tellida õhtu- ja hommikusööki laeval.


2. päev  Kell 10.00 saabumine Stockholmi. Alustame sõitu peatustega läbi Rootsi. Taani väinade ületused. Ööbimine hotellis juba Saksamaal.


3. päev  H/s. Jätkame sõitu Hollandi suunas. Kõigepealt jõuame Friisimaale ja ületame 30 km pikkuse Afsluidijki tammi ning seejärel sõidame tuulikutekülla Zaanse Schans'i. Noordhollandis asub 146 tuulikut. Zaanse Schansi kuulsamad tuulikud on sinepi ja saeveskid. Jalutame läbi kitsaste tänavate ja vaatame, kuidas valmistatakse juustu ja puukingi. Õhtul jalutame väikeses Volendami kalurikülas, mis on samuti üks maalilisemaid paiku Hollandis. Soovijad saavad siin kindlasti maitsta kuulsat hollandi heeringat. Majutus hotelli Amsterdami lähedal.


4. päev  H/s. Amstersam - Hollandi 700 aastane pealinna. Dam, Kuningapalee, ujuv lilleturg,  kust saab kaasa osta kõikvõimalikke lillesibulaid ja taimi, punaste laternate rajoon jm.  Enne ärasõitu Amsterdamist laevasõit kanalitel. Kui ilm on ilus, põikame korraks sisse Scheveningenisse- kuulsaimasse kuurorti Hollandis ning seejärel tutvume Haagiga. Haagis resideerub Hollandi kuninganna ja töötab valitsus. Jalutuskäik linnas: Binnenhof, Mauritshuis, vana raekoda jm. Ööbimine hotellis Antwerpeni lähedal.


5. päev H/s. Tutvume Antwerpeniga- raudteejaam, turg, katedraal, raekoda, Rubensi majamuuseum.  Pealelõunal sõidame Brüggesse. Brügge on üks Euroopa maalilisemaid väikelinnu, nn. Euroopa Veneetsia, mis oli kunagi üks tähtsamaid villakaubanduskeskusi. Ajalooline keskus, turuväljak jm. Võtame ette ka meeleoluka sõidu Brügge kanalitel. Sõit Brüsselisse ning majutus hotellis südalinnas.


6. päev  H/s.  Brüssel: Grand Palace ehk raekojaplats oma võrratute gildihoonetega, gooti stiilis 15. sajandi raekoda, maailmakuulus  Pissiv Poiss ja selle aasta suursündmus- iga kahe aasta tagant laotatakse augustikuus mõneks päevaks platsile imekaunis begooniatest lillevaip. Seekordne lillevaip on 21-ne.

Et ei oleks mingit ebavõrdsust, siis vaatame üle ka Pissiva Tüdruku, käime St. Michaeli katedraalis jm. Kell 19.00 alustame sõitu Luksemburgi suunas.  Ööbimine hotellis Namuri lähedal.


7. päev  H/s. Sõit Luxembourgi - linna, mida on aegade jooksul arvutu hulk kordi vallutatud ja jälle tagasi võidetud. See asub maalilises  Alzette`i jõe orus ning linna peamine vaatamisväärsus on võrratu hilisgooti stiilis Notre-Dame. Jätkame sõitu  Moseli orus, mis on üks suuremaid viinamarjakasvatuspiirkondi Saksamaal. Peatus imeilusas väikelinnas Cochemis. Ööbimine  hotellis Kasseli lähedal.


8. päev H/s. Tagasitee läbi Saksamaa ja Poola. Ööbimine hotellis Varssavi lähedal.


9. päev  H/s. Sõit läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp Pärnus ja Tallinnas.


HIND: 590 EUR

HIND SISALDAB:  Laevapiletit Tallinn- Stockholm (4 inimese kajutis), Taani väinade ületust, mugavustega bussi, majutusi 2 inimese tubades, hommikusööke vastavalt kirjeldusele, eestikeelseid ekskursioone, giid- grupisaatja teenuseid, käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Kindlustust, muuseumide- ega muude tasuliste objektide pileteid.

 
ORIENTEERUVAD HINNAD: Amsterdami kanalisõit 8 EUR, Vahakujude muuseum 22.50 EUR,  Brügge kanalisõit 7 EUR


Võimalik juurde tellida:

* hommiku- ja õhtusööki laevas 10,50 EUR + 33 EUR

 

Võimalik juurde tellida bussis vaba kohta enda kõrval, s.t. terve iste teie päralt + 65 EUR


Istekohad bussis jaotatakse registreerimistasu laekumise järjekorras.

 

Soovitame vormistada reisile tervise- ja reisitõrkekindlustuse!