AASTAVAHETUS VARSSAVIS

29.12.2019- 01.01.2020

Millal te viimati Varssavis käisite, või kas olete seal üldse kunagi käinud? Varssavi on Poola pealinn ja 1,7 miljoni elanikuga Euroopa Liidu suuruselt kaheksas linn. Asub ta Visla kaldail ning hävitati II maailmasõja aegu pea täielikult. Nüüdseks on aga ajalooline linnasüda taastatud ja see on kantud UNESCO Maailma Kultuuripärandi nimistusse. Ümber vanalinna aga laiub moodne tänapäevane metropol suurepäraste ostlemisvõimaluste ning kireva kultuuri- ja ööeluga.

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast kell 06.00 Estonia teatri eest ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbimine 3 ööd hotellis Ibis Stare Miesto *** Varssavis.

 

2.päev: Hommikusöök. Tutvume Varssavi vaatamisväärsustega. Varssavi kuningatee, Püha Risti kirik, kus puhkab helilooja Fr. Chopini süda, kuninglik Łazienki park– selle avara 76-hektarise pargi koos paleega asutasid keskajal Masoovia vürstid. Pargi aiad koosnevad kolmest osast: kuninglik, kaasaegne ja Belvedere. Parki ehivad 18.-20. sajandi skulptuurid. Siit leiate ka nn veepealse palee – neoklassikalise arhitektuuri meistriteose, milles praegu asub arhitektuurimuuseum. Vanalinn, mille südameks on turuplats –Stary Rynek. Väljakut ümbritsevad restoranid, kohvikud ja poekesed. Vanalinnas asub terve rida uhkeid keskaegseid elumaju, Poola kuningate kroonimiskatedraal, restaureeritud Kuningaloss, kus asuvad Poola rahvusreliikviad, lossiväljak ja Sigismundi ausammas. Vanalinna ümbritsevad kaitseehitised ja kuulus Barbakani väravatorn, mis on üks vähestest säilinud ajaloolistest kaitserajatistest. Ühte vanalinna väljakut kaunistab Merineitsi skulptuur, mis on juba keskajast olnud linna sümboliks ja 1792 aastast on Merineitsit kujutatud ka Varssavi linnavapil.

Pealelõunal aeg, et külastada muuseume, või hoopiski loomaaeda. Õhtul võimalik külastada  mõnda teatrietendust, kontserti või einestada mõnes kaunis restoranis. Linnas on üle 60 muuseumi ja 30 teatri,  mis kõik tutvustavad Poola kultuuri eri külgi.

 

3.päev: Hommikusöök. Jätkame tutvumist linnaga. Wilanowi loss, mis jääb mõne kilomeetri kaugusele kesklinnast. Seal asus kuningas Jan III Sobieski suveresidents koos luksusliku 106 ha suuruse barokkpargiga. Villa Nuova lossiaeda kutsutakse Poola Versaille´ks. Wilanow on poolakate üks armastatumaid kohti, mida teatakse hästi ka mujal. Pealelõunal kaubanduskeskuse külastus või vaba aeg linna omapäi avastamiseks ning ettevalmistused aastavahetuseks. Soovijaile tellimisel õhtusöök.

 

4.päev: Hommikusöök. Alustame koduteed läbi Poola ja läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 

HIND 270EUR

Minimaalne reisijate arv 30.

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  majutused kahe inimese tubades koos hommikusöökidega,  giid- grupisaatja teenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust,  tasuliste objektide pileteid.

 

ORIENTEERUVAD HINNAD: Wilanówi loss 20/15 PLN,

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid
Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ