GRUUSIA HING

20.-27.05. ja 09.-16.09.2021

 

1. päev

Jätkulennud Gruusia pealinna Thbilisisse. Kohale jõudes transfeer hotelli.

 

2. päev   THBILISI (H,Õ)

Hommikusöök.  Täna võtame kõigepealt ette Thbilisi linnaekskursiooni, mille käigus näeme järgmist: Metekhi 12.-13. sajandist pärit kirik, mis kuulub valitsejate lossikompleksi, väävlisaun ehk abanotubani, mida armastavad külastada nii kohalikud kui ka välismaalased, Narikala kindlus (linna 4. sajandist pärit peamine kindlusrajatis), Meidani väljak, Shardeni tänav, Rustaveli avenüü, Vabaduse väljak. Õhtusöök Gruusia restoranis koos rahvusliku etendusega. Ööbimine samas hotellis.

 

3. päev   THBILISI-BODBE-SIGHNAGHI-TSINANDALI-THBILISI (H,L)

Hommikusöök. Sõidame pealinnast välja idapolsesse Kakheti provintsi, mis on Gruusia veinikultuuri ja -tootmise keskus. Külastame Bodbe kloostrit, kuhu on maetud kristluse Gruusiasse toonud pühak Nino. Seejärel suundume Sighnaghisse, väikesesse mägilinnakesse, kust avanevad kaunid vaated Alazani jõe orule ja Kaukasuse mäeahelikule. Sighnaghit ümbritseb 18. sajandil ehitatud linnamüür, mis on muuseas Gruusia pikim. Külastame kohalikku perekonda, kus proovime kohalikku veini ja sööme lõunat, lööme kaasa kohaliku maiustuse churchkhela valmistamises ja näeme kuidas küpsetatakse lavašši. Veel külastame täna legendaarse Alexander Chavchavadze 19.sajandist pärit suvekodu. Õhtuks pöördume tagasi Thbilisisse ja ööbime samas hotellis.

 

4. päev   THBILISI-MTSKHETA-ANANURI-KAZBEGI-GUDAURI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Gruusia endist pealinna ja praegu UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Mtskheta linna. Mtskheta kõige olulisem kirik on Svetitskhoveli eluandva samba kirik, mille üle grusiinlased äärmiselt uhked on. Selles kirikus hoitakse väidetavalt tükikest Kristuse riietest. Mtskhetast sõidame Khevi provintsi, kuhu viib meid maalilisi vaateid pakkuv Gruusia Sõjatee, mida mainis juba ajaloolane Strabo esimesel sajandil. Maantee viib meid kõige kõrgemas kohas 2379 meetri kõrgusele merepinnast. Teel külastame Ananuri, mis oli varemalt Argveti hertsogite residents. Kompleks pärineb 16.-17. sajandist  ja asub kaunis kohas Jinvali reservuaari kohal. Teeme peatuse ka mineraalveeallikate juures. Seejärel sõidame Kazbegisse, väikesesse linnakesse, kust paistab kätte Kazbeki ehk Mkinvari mägi, mis on oma 5033 meetriga Kaukasuse mäeaheliku kõrguselt seitsmes tipp ning millega seondub kõigile tuntud legend Prometheusest. Legendi järgi aheldati ta just selle mäe külge, kui varastas jumalatelt tule ja selle inimestele andis. Kazbegist võtame ette umbes tunniajase matka 14. sajandist pärit Gergheti kiriku juurde, mis asub 2170 meetri kõrgusel Kazbegi mäe jalamil (lisatasu eest võimalik sõita autoga). Pärast seda sõidame Gudaurisse. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Gudauris.

 

5. päev   GUDAURI-GORI-UPLISTSIKHE-KUTAISI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Gori linnas maja, kus sündis Jossif Stalin, ning näeme ka tema erarongi. Veel külastame Uplistsikhe koobaslinna, mis asub Mtkvari jõe vasakul kaldal ja on tähelepanuväärne selle poolest, et siinsed vanimad struktuurid pärinevad juba hellenistlikust perioodist ning et siin on külg-külje kõrval nii paganlik kui ka kristlik pärand ja mitut stiili kaljusse raiutud struktuure. Edasi suundume juba Imereti provintsi, mida iseloomustavad külmad allikad, rohelised niidud ja kaunid hoolitsetud aiad-pargid. Siinsed inimesed on hea huumorimeelega, viisakad ja küpsetavad erilist hatshapurit. Ühtlasi asub Imereti provintsis Gruusia suuruselt teine linn Khutaisi, millega samuti täna tutvust teeme. Külastame Gelati akadeemiat ja Bagrati katedraali. Õhtusöök ja ööbimine Khutaisis.

 

6. päev    KUTAISI-OKATSE KANJON-BATUMI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Okatse kanjonit, loodusimet, mis on alles hiljuti turistidele külastamiseks avatud. Kanjoniserval asuva raja ettevalmistamine võttis ligikaudu 2 aastat ning nüüd saab kanjoni serval jalutada ja vaadet nautida ligikaudu 2 km pikkuselt. Okatse kanjoni juurest sõidame edasi Musta mere äärde Bathumisse, mis on Adjara piirkonna halduskeskus ja mõnus rannakuurort. Võtame ette linnaekskursiooni, et teha tutvust haljaste küngaste vahel ja Kaukasuse mägede taustal asuva kiiresti kasvava linnaga, mille kitsa vanalinna ümber on kerkinud uhked uued hotellid, mereäärsed kohvikud ja restoranid ning ärikeskused. Pärastlõunal vaba aeg. Õhtusöök ja ööbimine Bathumis.

 

7. päev    BATHUMI (H,Õ)

Hommikusöök. Vaba päev omal käel ringivaatamiseks või rannas puhkamiseks. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

8. päev    BATHUMI-LENNUJAAM (H)

Hommikusöök. Transfeer Bathumi lennuväljale ning jätkulennud koju.

Reisipaketi hind: 780 EUR

Ühese toa eest lisatasu 155 EUR.

Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR = 1,1 USD.

Minimaalne reisijate arv 15.

 

Reisipaketi hind sisaldab:

Kogu transporti kohapeal, majutust korralikes 3* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega,  1 lõunasöök ja ja 1 õhtusöök koos rahvusliku programmiga, 4 õhtusööki (jookide eest tuleb ise tasuda; orienteeruvalt tee ja kohv 1-2 USD, vesi ja coca 1-2 USD, õlu 2-3 USD), 1 väike pudelike vett iga päev, kohalikku giidi ja eestikeelse tõlkega ekskursioone vastavalt programmile, programmis olevaid sissepääsupileteid (Stalini sünnimaja, Uplistsikhe koobaslinn, veinidegustatsioon ja meistriklass kohaliku perekonna juures).

Soovijaile lisandub väävlisaun: 3 USD või erasauna tellimise korral 30 USD 4-5 inimesele.

 

Reisipaketi hind ei sisalda:

Lennupiletit, kindlustusi, isiklike kulutusi, jootrahasid kohalikele giididele ja bussijuhtidele.

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos, siis soovitame lisaks lende Tallinn-Istanbul kell 18.40-21.55, Istanbul-Thbilisi 23.55-03.05. Tagasilennud Bathumi-Istanbul kell 10.15-11.20 ja Istanbul-Tallinn 14.30-17.45. Võite osta lennupiletid ise või soovi korral ka meie kaudu. Lennupileti hind sõltub pileti ostmise hetkest. Orienteeruv hind on 300 EUR.

Lennuinfo: Kogunemine lennujaamas kell 16.40. Lend Tallinn-Istanbul kell 18.40-21.55, Istanbul-Thbilisi 23.55-03.05. Tagasilennud Bathumi-Istanbul kell 10.15-11.20 ja Istanbul-Tallinn 14.30-17.45. See on Turkish Airline’i liinilend.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL (tulenevad lennufirmade nõuetest kaugreisidel)

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal on õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid

Gondvana Reisid

Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ