KREETA  RINGREIS

07.- 13.09.2019

Kreeka ligi 10 000 saarest on Kreeta kõige suurem ning kultuuri poolest kõige iidsem. Mõnus rannapuhkus ja saarel seiklemine on vaid üks pool Kreeta igapäevasest elust. Õhtul heliseb tavernides kreeka muusika, sirtakirütm vallutab südamed ning lahke kõrtsmik valab stifado, moussaka, kreeka salati ja grillitud kaheksajala kõrvale klaasikese jumalate jooki – kohalikku lõhnavat külaveini. Ka ajaloohuvilistele on saar maiuspala. Euroopa vanim – Minose kultuur on alguse saanud just Kreetalt.

1.päev. LEND TALLINN – IRAKLION (Õ)

Transfeer hotelli Agios Nikolaoses (70 km), kus peatume 3 ööd.

Kreeta idarannikul asuv Agios Nikolaos (Püha Nikolai) – 12 000 elanikuga linnake, on saare esimene kuurortlinn, mis asub kauni Mirabello lahe kaldal. Linn on väike ja kodune, kus liiklemine on hõlbus. Linna keskel asuv kaunis järv ja pisikesed tavernid annavad talle kordumatult romantilise ilme. Legendi järgi on Voulismeni järv põhjatu ning seal on kunagi kümmelnud nii Athena kui Artemis. Kitsad kreekapärased tänavad toovad kõik linna südamesse – sadamasse, kus õhtuti on mõnus tellida kreekapärane eine, vaadata kauneid panoraame, mööduvaid inimesi ning tunda end ühe osana Kreeta kordumatust olustikust. Puhkus öisest lennust. Õhtul ühine Kreeta õhtu Anopolise mägikülas. See on lõõgastav õhtusöök koos haaravate kreeka ja kreeta laulude ja tantsudega.

 

2.päev. VÄLJASÕIT SPINALONGA SAARELE (H/L)

Miniatuurne kruiis tillukesele Spinalonga saarele, kus võib näha Veneetsia kindluse varemeid (16.saj). See kindlus oli üks väheseid, mida ei suutnud vallutada Türgi väed. 1903-1957 kasutati kindlust leprosooriumina (pidalitõbiste haiglana). Jalutame ümber saare ning naudime imelisi vaateid. Seejärel sõidame Kolokytha lahesoppi, kus pärast barbeque lõunasööki on võimalus ujuda. Õhtupoolikul jõuame tagasi Agios Nikolaosesse. Ööbimine samas hotellis.

 

3.päev HANIA / SANTORINI (H)

Vaba päev rannapuhkuseks. Soovijatel võimalus külastada Santorini saart, mida nimetatakse ka Egeuse mere „mustaks pärliks“. Saart võib liialdamata pidada üheks kauneimaks paigaks maakeral. Paljud Kreekat reklaamivad hingematvad vaated on pildistatud just Santorinil. Santorinile on kordumatu jälje jätnud 1450. aastal eKr toimunud vulkaanipurse, mis oli Vahemere piirkonna suurimaid. Vulkaanipurske tagajärjel hävis saarel õitsenud Minose kultuur ning saare keskele tekkis hiigelkraater. Tänapäeval on saar kuulus oma mustjas-punaste ning valgete randade poolest, samuti fantastilise sini-valge arhitektuuri poolest. Santorini on ka kirikute saar – jumalakartlikud saareelanikud on pisikesele maalapile ehitanud enam kui 250 pühakoda. Lisatasu +120€

Ööbimine samas hotellis.

 

4.päev. IRAKLION JA KNOSSOSE PALEE (H)

Agios Nikolaos – Knossos 70 km. Iraklion – Hania 150 km.

Pärast hommikusööki lahkume hotellist ja suundume Kreeta pealinna Iraklioni lähistele. Kreeta saarel õitsenud Euroopa esimene kõrgkultuur muutus legendiks juba antiikajal, kuid oli omal ajal võrreldav teiste tollaste kõrgkultuuridega. Külastame Euroopa kultuuri hälli – Knossose paleed. Pärimuslikult asus just Knossoses legendaarse kuninga Minose hiigelsuur labürindikujuline palee, kus muuhulgas elas ka inimsööja ko.letis Minotaurus. Praegune arheoloogiline ala on suur ning ei jäta kedagi ükskõikseks.

Seejärel külastame Iraklioni Arheoloogiamuuseumi, kus eksponeeritakse isegi kuni 4000 aasta vanuseid leide Minose kultuuripärandist. Vaba aeg Iraklionis ning seejärel jätkame sõitu Haniasse. Ööbimine hotellis Hanias. Siia jääme samuti  3- ks järgnevaks ööks.

 

5.päev HANIA (H)

Vaba aeg rannamõnude nautimiseks. Varasel õhtupoolikul tutvume Hania linnaga.

Hania on vaieldamatult üks kauneimaid Kreeta linnu, mida veneetslased nimetasid Ida-Veneetsiaks. Keskajal kuulus linn veneetslastele; see on jätnud linnaarhitektuuri hindamatu jälje. Kitsad, kauni haljastusega romantilised tänavad, väikesed tavernid, ilusad rannad, laialdased võimalused meelelahutuseks ja poodlemiseks ning palju muid üksikasju kujundavad Hania kordumatut ilmet, mida hindavad eelkõige Lääne-Euroopa ja Skandinaavia turistid. Kuigi ametlikult määrati Kreeta pealinnaks 1971.aastal Iraklion, peavad kohalikud siiski Haniat Kreeta elu südameks. Ööbimine samas hotellis.

 

6.päev ELAFONISSI (H)

Mõnus päev Elafonissi fantastilisel roosa liivaga rannal Kreeta edelatipus. Tee Elafonississe on Kreeta maalilisimaid. Näeme traditsioonilisi Kreeta külasid, oliivisalusid, apelsiniaedu. Sõidame läbi suurejoonelise Topolia kuru. Esimese peatuse teeme Agia Sophia koobaskiriku juures. Seejärel külastame Püha Chryssoskalitissa kloostrit ja vaatame selle kuulsat imettegevat ikooni. Rannamõnusid naudime Elafonissi roosa liivaga rannas. Ööbimine samas hotellis.

 

7.päev HANIA. (H)

Kell 12.00 vabastame toad ning paneme asjad hotelli hoiuruumi. Veel vaba aeg ja õhtupoolikul transfeer lennujaama.

 

REISIPAKETI HIND: 610 EUR  + lennupilet koos lennujaamamaksudega: 365 EUR.

Ühese toa eest lisatasu 135 EUR 

REISIPAKETI HIND SISALDAB:  Majutust  3* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega, Kreeta õhtusööki, BBQ lõunasööki, kogu transporti kohapeal nagu programmis on märgitud, kohalikku giidi ja eestikeelse tõlkega ekskursioone vastavalt programmile, programmis olevad sissepääsupiletid:  Spinalongale, Knossose paleesse ja Püha Chryssoskalitissa kloostrisse

Väljasõit Santorini saarele: 120€

 

Lennuinfo: Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 01.35. Lend Tallinn –Ateena kell 03.35.-07.00 ja Ateena- Iraklion kell 09.55.- 10.45. Tagasilend Iraklion – Ateena 20.45- 21.35 ja Ateena- Tallinn kell 23.20.-02.50+1

Lend toimub Aegean Airline liinilendudega ning meie paketi hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimummõõtmetega 55x 40x 23 cm ja kaaluga 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml. Lennul on toitlustamine lisatasu eest.

Hind ei sisalda: Lennupileteid ega lennuväljamaksusid, kindlustusi, isiklikke kulutusi, jootrahasid kohalikele giididele ja bussijuhtidele

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL  Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. Lennupiletit hinnaga 365 eurot (koos lennujaamamaksudega) on võimalik osta kuni 07.07, seejärel müüme lennukipileteid ostmise hetkel saadaoleva hinnaga.

Kui reisija tühistab tellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab tellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud pärast reisi lõppu.

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid
Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ