MAALILINE LÕUNA-POOLA JA TATRAD

09.- 15.08.2020

1. päev: 

Väljasõit  Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja kell 08.00 Pärnust, hotell Pärnu eest. Sõit läbi Baltikumi ja Põhja-Poola. Ööbimine hotellis Poolas.

 

2. päev:

H/s. Jätkame sõitu ning peatume alustuseks Czestohowas, et külastada Jasna Gora kloostrit, kus hoitakse poolakate peamist pühakuju Czestohowa Musta Madonnat. Seejärel külastame UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud  Wieliczka soolakaevandust. Piletid ettetellimisel ja tasumisel. Jalutuskäik 130 meetri sügavusel maa all, kus võib näha tõelisi kunstiteoseid. Maa- alune järv, koopad ja kabelid, millest ilusaimat valgustavad soolakristallidest kroonlühtrid. Edasi sõidame Zakopanesse, mis on kuulsaim Poola mägikuurort ja talispordikeskus ning asub Tatra mägede jalamil olles n.ö. väravaks Tatratesse.  Majutus hotelli, kus ööbime 4 järjestikust ööd.

 

3.-4. päev:

H/s. Päevad matkadeks ja jalutuskäikudeks erinevatel radadel.  Matkaradu on siin väga palju ning kõikides raskusastmetes. Võib tõusta üles mägijärvede juurde või üles 1900 m. kõrgusele Kasprowi Wierchi tippu või jalutada lihtsalt mägede jalamil ning nautida kaunist loodust.
Matkamimne on siin väga populaarne ning radadel võib kohata nii paarikesi kui sõpruskondi, nii kõrges vanuses daame ja härrasid kui väikelapsi ning ka tõsiseid spordiharrastajaid. Oma kodumägede ilu oskavad poolakad tõeliselt hinnata.

Kes ei soovi mägedes ringi tatsata, võib aega veeta Zakopane veepargis, kus on mitmed erinevad basseinid ja saunad ning õhtustada linnakese peatänaval rahvaliku muusika saatel.

 

5. päev:

H/s. Hommikupoolikul veel aega mägede jaoks või turul käimiseks ning  pealelõunal sõit Pieniny rahvusparki. Rahvusparki poolitab kärestiuline ja maaliline Dunajeci jõgi, mille üks kallas kuulub poolakatele ja teine slovakkidele. Võtame ette paaritunnise, umbes 9 km pikkuse meeldejääva parvesõidu kõrgete kaljude vahel läbi Dunajeci kanjoni. Tagasiteel teeme peatuse Debno puukiriku juures. Õhtuks jõuame tagasi Zakopanesse.

 

6. päev:

H/s. Alustame tagasiteed. Vana kuningatelinn Krakow. Jalutuskäik vanalinnas: vanad linnakindlustused ja Waweli katedraal- Poola kuningate matmispaik, Euroopa suurim turuplats ning rohkesti vaimustava interjööriga ajaloolisi maju, paleesid ja kirikuid. Ööbimine hotellis juba teisel pool Varssavit.

 

7. päev:

H/s. Jätkame koduteed läbi Poola ja läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 

HIND: 355 EUR

Ühese toa eest lisatasu + 45 EUR, omaette iste bussis +65 EUR 

Minimaalne reisijate arv 30.

 

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  majutused kahe inimese tubades koos hommikusöökidega,  giid- grupisaatja teenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust,  tasuliste objektide pileteid.

 

ORIENTEERUVAD HINNAD: Wieliczka soolakaevandus ettetellimisel 25 EUR, tõstuk Kasprowi Wierchi 79/69 PLN 1 ots , 99/89 PLN edasi- tagasi, funikulöör väiksele Gubalowka mäele 23/19 PLN, looduskaitsealal asuvate matkaradade maks 5 PLN, väikebussid Zakopanes, mis viivad matkaradade algus – ja lõpp-punktideni 3 PLN 8 1 ots), parvesõit 9 EUR

Istekohad bussis jaotatakse registreerimistasu laekumise järjekorras.

Kaasa võtta pass või ID kaart. Soovitame vormistada ka  reisikindlustuse !

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid
Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ