MEHHIKO – iidne asteekide ja maajade maa

29.10.- 12.11.2019

 

Mehhiko näol ei ole tegemist ainult sooja päikese ja kaunite päikeseliste randadega, vaid helesinisele veele lisaks on ta veel legendaarsete maajade ja asteekide müstiline kodumaa, mis on täis koloniaalstiilis häärbereid, suurejoonelisi ajaloolisi arhitektuurimonumente, imelisi vihmametsi,  kauneid mägesid, võimsat džunglit, uhkeid kaktusemetsi ja sõbralikke inimesi. Unustamatu on ka mehhiko köök oma vürtsikate roogadega; suurepärane ja maailmakuulus on kohalike käsitöö ning riigi pealinn Mexico City on üks maailma suurimaid linnu. Kõike seda tuleb näha oma silmaga, ja see võimalus avaneb teil meie abiga soodsama hinnaga kui mujalt leida võimalik. Tulge avastama lõunamaa kultuuri kohustuslikku ja salapärast MEHHIKOT!

Oktoobrikuu lõpu reisil on ainulaadne võimalus osaleda ühe Mehhiko tuntuima ja värvikaima püha, Dia de los Muertose ehk surnutepüha  pidustustel.

 

Reisi kõrghetked:

  • Mexico City oma ööpäevaringse sagina ja vilkusega
  • Süngete püramiidide ning verise minevikuga iidsed indiaanlaste linnad
  • Võimas Sumidero kanjon, mille kaljumüürid on kuni kilomeetri kõrgused
  • Hispaania kolonistide rajatud armsad värvikirevad linnakesed
  • Supluspeatus helesiniste koskede juures kesk laiuvat džunglit
  • Mehhiklaste lahkus ja sõbralikkus
  • Puhkus Cancuni kuulsatel randadel

 

1. päev

Jätkulennud Mexico Citysse. Transfeer ja majutus kesklinna hotelli PF (Plaza Florencia). Õhtusöök.

 

2. päev

H/s. Mexico City linnaekskursioon professionaalse kohaliku giidi ning eestikeelse tõlkega. Mehhiko pealinn on üks maailma suurimaid linnu. Ekskursioon viib muuhulgas Zocalole (ajalooline keskväljak), Mexico City katedraali, Rahvuspaleesse, kus imetleme ühe Mehhiko tuntuma kunstniku Diego Rivera seinamaalinguid, ning asteekide suure templi varemete juurde, mis oli kunagi nende peamine kultuskoht. Lõunasöök. Väljasõit Guadelupe basiilika juurde, mis on Mehhiko kõige olulisem religioosne keskus. Lisaks külastame jaloolises Chapultepeci pargis asuvat  huvitavat ja hinnatud kogudega antropoloogiamuuseumi, kus on hoiul tuhandeid kunstiteoseid ja leide, mille abil selgitada Mehhiko põnevat minevikku. Ööbimine samas hotellis.

 

3. päev

H/s. Täna sõidame Mexico City külje all asuvasse Teotihuacani. Tõlkes tähendab see paika, kus inimesed said jumalateks, ning siin loodi asteekide uskumuste kohaselt Päike, Kuu ja kogu universum. Surnute avenüü, Päikese ja Kuu püramiidid ning Quetzalcoatli tempel moodustavad ühe müstilisema kompleksi Mehhikos. Lõunasöök.Edasi sõidame Pueblasse – kahe hiiglasliku vulkaani jalamil asuvasse omanäolisse asulasse. Linn on tõeline koloniaalarhitektuuri pärl, mis on oma võrratu arhitektuuriga suisa UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud.  Ekskursioon ajaloolises keskuses: Katedraal, Santo Domingo kiriku Rosary kabel,  El Parian ja 8. maailmaime – Kuldse Neitsi Kabel. Külastame ka käsitööturgu. Ööbimine hotellis Posada San Pedro Pueblas.

 

4. päev

H/s. Sõit Oaxacasse läbi Mehhikole tüüpiliste kaktusemetsade. Oaxaca on samanimelise haldusüksuse 1532. aastal asutatud pealinn. Enne hispaanlasi elasid siin arvukad indiaanihõimud, kellest nii mõnedki veel oma kultuuri elujõulisena hoiavad. Enne linna jõudmist teeme peatuse Monte Albanis:  see on  muistne sapoteekide tseremoniaalkeskus, kust avaneb võrratu vaade 400m allpool olevale Oaxaca orule. Oktoobrikuu reisil saame  jälgida ka suurt ja kirevat rongkäiku Mehhiko ühe tähtsama püha, Dia de los Muertose tähistamiseks. Inimesed on riietunud vikatimeesteks, saatanateks, luukeredeks, preestriteks jms. Dia de los Muertos on sõna otses mõttes küll surnutepüha, ent Mehhikos seondub see suurte ja positiivse alatooniga pidustuste, karnevalide ning pisut morbiidsete ettevõtmistega. Sellel päeval suunduvad kõik surnuaedadesse piknikku pidama, lähedaste haudadel istuma ja lõbutsema. Surnuaedades mängivad muusikud, seal tantsitakse ja süüakse mitmekäigulisi pidusööke. Kõikjal süüdatakse tulesid, müüakse pealuukujulisi maiustusi ning  kasutatakse skeletimotiive.   Õhtusöök. Ööbimine hotellis  Abu Oaxacas.

 

5. päev

H/s. Täna hommikul asume teele Tuxtla Gutierreze poole ning teel teeme peatuse Tules, kus asub maailma vanim ja jämedaim puu (see on 2000 aastat vana ning 58-meetrise läbimõõduga küpressiline), ning Mitla arheoloogilisel alal. Too nn. Surnute paik koosneb arvukatest templitest, enam kui 150 hauast ning paljudest teistest põnevatest ja uhkelt kaunistatud omanäolistest hoonetest. Tutvume ka tekiila valmistamise protsessiga, maitseme seda kuulsat märjukest ning sõidame seejärel edasi läbi seiklusjuttudest tuntud Sierra Madre mäeaheliku. õhtuks jõuame Tuxtla Gutierrezesse. Õhtusöök ja öbimine hotellis Fiesta Inn Tuxtla.

 

6. päev

H/s. Täna hommikul suundume muljetavaltavasse tuhande meetri kõrguste seintega Sumidero kanjonisse Grijalva jõe ääres. Seal ootab meid ees 40km pikkune paadisõit jõel, mille kaldail puhkavad krokodillid ning mille ääres kerkivad taeva poole võimsad kaljumüürid. Seejärel sõidame edasi värvikasse San Cristobal de las Casasesse, 1528. aastal hispaanlaste asutatud linna, kus veel indiaanlased traditsiooniliste pontšode ja kaabudega ringi käivad. Lõunasöök. Tutvume San Cristobal de las Casasega: see ebatüüpiline ja tõeliselt armas linnake on segu hispaania barokkarhitektuurist ja naiivkunstist. Külastame ka kaht linna veerel elavat indiaanihõimu Zinacantani ja Chamulat. Need mõlemad rahvad elavad linna kohal mägedes asuvates külades ja mõlema küla puhul on peamiseks vaatamisväärsuseks nende omanäolised kirikud, kus kohalikud usundid on põimunud katoliku kiriku arusaamadega. Nõnda on tekkinud ehitised ja religioon, mil on hübriidne ja isepärane ikonograafia. Põnevad on ka külade keskväljakud, kus indiaanlased müüvad oma karedaid villast rõivaid ja muud käsitööd. Ööbimine hotellis Casa Mexicana (San Cristobal de las Casas).

 

7. päev

H/s. Võtame suuna džunglitihnikusse peitunud Palenque poole. Teel teeme ujumispeatuse vihmametsade sügavusse peitunud romantilise ja eksootilise Agua Azuli helesinise kose juures, kus saab end kargesse vette kasta ja jõe kaldal värske kookose piima nautida. Maaliline jalgrada viib koskede kohale, kust saab neid erksiniseid vetevooge ka ülalt vaadata. Õhtusöök. Ööbimine hotellis Plaza Palenque Palenques.

 

8. päev

H/sPalenque – antiikne maajade linn, mis asub keset vihmametsi ja džunglihääli. Palenques on veel võimalik uudistada paleede maa-aluseid käike ja ronida džunglist välja raiutud templipüramiididele. Siinses Raidkirjade templis asub ka kõige muljetavaldavam hauamonument Mehhikos – nimelt on tegu kuningas Pakali hauaga ja see on ainus haudtempel Mehhikos. Edasi sõit Uxmali – romantilisse ja isoleeritud endisesse maajade linna. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Hacienda Uxmal.

 

9. päev

H/s. Uxmali arheoloogilise ala külastus: tegu on ühe kaunima maajade linnaga, kus näeb terve Mehhiko kõige puhtamat maajade arhitektuuri. Kõikidest unustatud paiga hooned on veel suurepäraselt säilinud, ent nüüd elavad siin vaid sisalikud. Lõunasöök.Sõit 80km kaugusel asuvasse Meridasse, mis on Yucatani poolsaare elust kihav ja mõnusalt värvikas pealinn. Selles kirju rahvastikuga linnas asub Mehhiko vanim katedraal ja linn sai  rikkaks tänu 19. sajandil alguse saanud eurooplastest kaupmeeste kanepikiu väljavedamise tõttu. Ööbimine hotellis El Espanol.

 

10. päev

H/s. Sõidame linnast välja tüüpilisse Mehhiko haciendasse: sellisesse, mida näeb Mehhiko seebiooperitest. Mõisas näeme maaelu argipäeva, uudistame agaaviistandust ja tutvume agaavikiust köite valmistamisega – omal ajal said paljud Mehhiko mõisnikud äärmiselt jõukaks just tänu sellele tööstusharule. Näeme ka vana uhket mõisahoonet, kus teenijateks maajade rahvarõivaid kandvad indiaanlased ja mestiitsid, ning imetleme mõisa kaunist parki. Sealsamas on kõigi erakordne võimalus ujuda Zhula cenotes. Cenoted on karstilehtrid ning neid on selles piirkonnas palju. Enamik neist on puhta selge veega ning pakuvad imelisi ujumiselamusi, teisi jälle on sajandeid ohvrikaevudena kasutatud. Lõunasöök. Pärast lõunasööki sõidame Celestuni ning võtame ette paadisõidu laguunile, kuhu sajad flamingoparved pesitsema tulevad. Ööbimine samas hotellis Meridas.

 

11. päev

H/s. Sõit Chichen Itzasse. See on UNESCO kaitsealune imepäraselt säilinud maajade linn, kus on palju müstilist, teadmatut ning vaatamisväärset: näeme muuhulgas El Castillot, pealuude motiividega kaunistatud templeid, Kukulcani püramiidi, kurjakuulutavat ohvrikaevu, Tuhande samba templit, sünge taustaga pallimänguväljakut ja palju muud. Edasi suundume juba paaritunnise sõidu kaugusel asuva Kariibi mere äärde, täpsemalt sealsesse kõige tuntumasse kuurorti Cancuni. Lõunasöök. Õhtupoolik vaba rannamõnude nautimiseks ja puhkuseks. Õhtusöök. Ööbimine hotellis Flamingo Cancun Resort (kõik hinnas pakett).

 

12. päev

H/s. Vaba aeg puhkuseks ühes tuntumas Kariibi mere äärses kuurortlinnas. Soovijail iseseisvalt võimalus külastada erinevaid saari või võtta ette väljasõidud ümberkaudsetesse meelelahutuskohtadesse. Lõuna- ja õhtusöök. Ööbimine samas hotellis (kõik hinnas pakett).

 

13. päev

H/s. Vaba päev puhkuseks. Lõuna- ja õhtusöök. Ööbimine samas hotellis (kõik hinnas pakett).

 

14.-15 päev

H/s. Transfeer lennuväljale. Jätkulennud  tagasi koju.

 

REISIPAKETI HIND: 2100 EUR

Lennupilet ostmise hetkel saadaoleva hinnaga (orient 800-1100 EUR )

Ühese majutuse eest lisatasu 395 EUR

Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR= 1,1 USD

 

REISPAKETI HIND SISALDAB: kogu transporti kohapeal, ööbimisi 4-5* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega. 8 lõuna- ja 8 õhtusööki, ülalloetletud ekskursioone ja etendusi koos sissepääsupiletitega. Kohalikke professionaalseid giide ning eestikeelset tõlget.

 

REISIPAKETI HIND EI SISALDA: lennupileteid, kindlustusi, isiklikke kulutusi, jootrahasid.

Lennuinfo: Kogunemine Tallinna lennujaama infolaua juures kell 05.00. Jätkulennud Tallinn- Amsterdam kell 06.45- 08.15 ja Amsterdam Mexico City kell 14.30 -18.59 Saabumine Mexico Citysse kell 18.59. Tagasilennud Cancun Mexico City 15.25.- 17.55 ja Mexico City Amsterdam kell 21.05.-14.40, Amsterdam Tallinn kell 20.40.-23.55.

Lennatakse KLM ja Aeromexico liinilendudega ning hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23kg ning käsipagas mõõtmetega 55x 40x 23 cm ja kaaluga 12 kg.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust.

Lennupiletit müüme ostmise hetkel saadaoleva hinnaga.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid
Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ