RUMEENIA PÄRLID

NING LÄÄNE-UKRAINA JA UNGARI

08. – 17.05.2020

 

1.päev R:       Hommikul väljasõit Tallinnast Estonia teatri eest kell 06.00 ja Pärnust hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi. Ööbimine hotellis Poolas.

 

2.päev L:        H/s. Teeme põgusa peatuse Zamośćis, mida tuntakse kui kaunist renessansslinna ja põhjamaade Padovat. Seejärel ületame juba Poola-Ukraina piiri ja jõuame hilisel pealelõunal Lvivi. Tutvume Lvivi vanalinnaga, mis on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Itaalia “Õu”, turg, “Vernisaaž” jm. Ööbimine hotellis.

 

3.päev P:        H/s. Võtame suuna edasi Ida-Karpaatidesse ja peatume Kolomyias, kus külastame hutsuuli rahvuskultuuri tutvustavat ainulaadset Pysanka lihavõttemunade muuseumi. Paljude maailma rahvaste kultuuritraditsioonides peetakse mune vanimaks elu sümboliks ning neid kaunistati ja kasutati mitmesugustes rituaalides. Muuseumis saab näha lihavõtte- ja dekoratiivmune nii Ukrainast kui ka kaugemaltki. Ületame Ukraina-Rumeenia piiri ja jõuame kõigepealt Bukoviina piirkonnas asuvasse Suceavasse. Ööbimine hotellis.

 

4.päev E:        H/s. Bukoviina kloostrite maalitud kirikud kuuluvad ühiselt UNESCO kultuuripärandi nimekirja. 15.-16. sajandist pärit kloostrid on erilised tänu välisseintele maalitud piiblistseene kujutavatele freskodele, mille abil külaelanikele jumalasõna õpetati. Külastame Voroneti kloostrit, mille kogu läänepoolset välisseina katvat viimse kohtupäeva freskot peetakse Bukoviina freskodest kauneimaks. Põikame sisse ka kaunisse Ciocanesti külakesse ning sõidame Sapantasse, et jalutada nende kuulsas ja eriskummalises rõõmsas surnuaias, mille humoorikad hauakirjad ja -pildid kõnelevad kohaliku rahva naljasoonest. Ööbimine hotellis Marmatias.

 

5.päev T:       H/s. Võtame suuna Sighisoarale, kuid teel peatume korraks ka Targu Mureses ja vaatame sealset uhket setsessionistlikus stiilis kultuurihoonet (palatul culturii). Edasi jääb meie teele Dracula sünnilinn Sighisoara, mille keskaegsed kindlusemüürid ja kellatorn hämmastavad oma saksapärasusega ning toovad meelde mõne keskaegse Saksamaa linna. Teel Brasovisse naudime kauneid vaateid ümbritsevatele mägedele, tiheda metsaga kaetud orgudele ning peatume ka Rupea kindluse varemete juures. Ööbimine Karpaatide jalamil asuvas keskaegses Brasovis. Brasovi vanalinna ehteks on gooti, barokk- ja renessanss-stiilis hooned ning see on üks kõige paremini säilinud Saksa mõjutustega linnu Transilvaanias.

 

6 päev K:       H/s. Sõidame vaatama Brani lossi – kurikuulsa Valahhia vürsti Vlad III ehk Dracula kuulsaimat residentsi (tegelikult elas ja valitses ta suure osa ajast Sighisoaras). Lossi kohta on seniajani liikvel palju verdtarretavaid legende ja muistendeid. Külastame ka Sinaia lähedal asuvat Rumeenia kuninga suveresidentsi Peleši lossi. Ööbime hotellis kaunis mägikuurortis Sinaias.

 

7.päev N:       H/s. Sõidame pealinna Bukaresti. Teeme tutvumiseks ülevaatliku linnaekskursiooni ning vaatame üle kõik tähtsamad hooned- parlamendihoone, triumfikaare, kuningapalee jm.  Külastame Herastrau järve kaldal asuvat vabaõhumuuseumit, mis on üks Balkani suurimaid. Selles 1936. aastal rajatud vabaõhumuuseumis on imeline ansambel, mis koosneb rohkem kui 300 hoonest, töökojast, kirikust, tuuleveskist. Neist huvitavamad on Maramuresist pärit tammepuust majad oma kaunite puunikerduste ja laastukatustega, tuulikud Doonau delta aladelt, puukirikud Dragomirestist jpm. Ööbima sõidame väikesesse idüllilisesse Sibiu linnakesesse, mida ka Transilvaania pärliks kutsutakse. Õhtune jalutuskäik imekaunis vanalinnas, mis on otsekui kitsaste tänavakeste, keskaegsete väljakute, kirikute ja sildade labürint.

 

8.päev R:       H/s. Alustame tagasiteed. Õhuks jõuame Ungarisse ja lõõgastume Miscolctapolca koopabasseinides. Ööbimine hotellis.

 

9.päev L:        H/s. Kodutee läbi Ungari ja Poola.  Ööbimine hotellis Poolas. 

 

10.päev P:      H/s. Sõit läbi Poola ja Baltikumi. Õhtuks saabume tagasi koju.

 

Hind kuni 31.12.2019: 610 EUR  

Hind alates 01.01.2020: 635 EUR  

Ühese majutuse eest lisatasu +72 EUR,  omaette iste bussis +65 EUR (kohtade arv piiratud)

Minimaalne osavõtjate arv 30.

 

HIND SISALDAB: sõit mug. bussiga, ekskursioone, majutusi hotellides kahestes tubades, hommikusööke, turismimakse, giid-reisisaatja teenuseid, käibemaksu.
HIND EI SISALDA: kindlustusi, muuseumide ega muude tasuliste objektide pileteid.

Soovitame vormistada reisiks ka tervise- ja reisitõrkekindlustuse!

Rumeenia rahaühik on leu, mida saab vahetada ka Eestis. Soovitame kaasa võtta ka eurosid ning sularaha, sest väiksemates kohtades ei pruugi olla sularahaautomaate ega kaardimaksevõimalusi ning kohapeal raha vahetades vajalik kindlasti pass. 1 € = u 4.3 RON

 

ORIENTEERUVAD HINNAD:

Pysanka muuseum                                         25 UAH

Voroneti klooster                                           10 RON

Sighisoara kellatorn                                       10 RON

Rupea kindlus                                                  8 RON                                                      

Brani kindlusloss                                             35/25 RON                                                            

köisraudtee Brani lossi                                  12 RON

ed-tag.tõstuk Tampa mäele Brasovis          17 RON

Must kirik Brasovis                                         10 RON

Peleši loss                                                         30/15 RON

Bukaresti vabõhumuuseum                          15/8 RON

Miscolctapolca koopabasseinid                    3800/2950 HUF

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid
Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ