FILMI VARGAMÄE KÜLASTUSKESKUS

29.08.2020

Väljasõit hotell Pärnu eest kell 08.00.  Võtame suuna Lõuna- Eestile.

Kõigepealt vaatame üle Jõgeveste mõisa kalmistul asuva Barclay de Tolli mausoleumi, kuhu on maetud Michael Andreas Barclay de Tolly ja tema abikaasa. Kindralfeldmarssal on Eestiga seotud inimestest üks kuulsamaid ja ilmselt suurim Vene väejuht, kelle põrm puhkab Eestis. Šoti juurtega balti aadliperekonnast põlvnev Vene väejuht etendas olulist osa 1812.−1814. aasta võitluses Napoleoni vastu.

Edasi sõidame Sangastesse – Sangaste loss on üks omapäraseim ehitis Eesti mõisahoonete seas, aga vähemasti sama huvitav oli isiksusena härrastemaja rajaja ja peremees krahv Friedrich von Berg. Pilkupüüdvad romantilised lossihooned asuvad Lõuna-Eesti ühes kaunimas paigas, maalilise maastikuga Otepää kõrgustikul. Lõunapaus teel.

Filmi Vargamäe külastuskeskus asub Vastse-Roosa külas. Siin filmiti 2017. ja 2018. aastal suurfilmi “Tõde ja õigus”. Siinsed hooned ja rajatised ehitati algselt vaid filmi tarbeks, kuid kompleks sai omanäoline ja muutus nii koduseks, et filmitegijad otsustasid selle alles jätta. Nii saigi alguse Filmi Vargamäe külastuskeskus.

Filmi Vargamäe ala suurus on 12 hektarit, millest suure osa moodustavad põllud. Külastuskeskuse keskmes asub Mäe Andrese talu oma nelja hoonega. Selle ümber saab näha teisigi filmist tuttavaid kohti: sauna-vanade elamist, suurt kivi, väljamäe kuuskede raiumise kohta ja muidugi naabrimehe Oru Pearu taluhooneid. Kompleks on unikaalne, sest osa sellest on autentne eesti talumajapidamine ja teine osa kuulub filmimaailma. Avastamisrõõmu jätkub siin kõigile!.

Tagasiteel põgus peatus Tõrvas. Veel 19. sajandi lõpul kasvas praeguse Tõrva linna kohal jämedatüveline männimets ning jõe ääres seisis vaid väike puukõrts. Hiljem ehitati puithoone asemele kivikõrts. Siinsamas jõe kaldaveeres seisis kunagi vana tõrvaahi, mille jäänused on ilmselt andnud nime ka hiljem samasse tekkinud linnale. 1920. aastal elas asulas 1410 inimest, 1927 sai Tõrva linnaõigused. Praegu elab kaunist loodusest ümbritsetud linnas 3600 inimest.

Jätkame koduteed tagasi Pärnusse.

 

 

HIND: 70.-

Minimaalne osalejate arv 20

 

HIND SISALDAB: Bussi, giid- reisijuhi teenuseid, filmi Vargamäe külastuskeskuse külastust, käibemaksu.

HIND EI SISALDA:  Tasulisi sissepääsupileteid, isiklikke kulutusi

ORIENTEERUVAD HINNAD: Sangaste loss 5/ 3€, Barclai de Tolli mausoleum 5/3€

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid
Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ