INDOHIINA RINGREIS

VIETNAM-LAOS-KAMBODŽA

04.-20.11.2021

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas infolaua kõrval kell 16.05. Lennud Hanoisse.  

 

2.päev: SAABUMINE HANOISSE- VEENUKKUDE ETENDUS (Õ)

Saabumine Hanoisse, Noi Bai rahvusvahelisse lennujaama kell 16.10. Transfeer hotelli. Pisut hingetõmbeaega ja seejärel sõidame vaatama Vietnamile omapärast veenukkude etendust koos õhtusöögiga. Veemarjonettide ajalugu ulatub tagasi 11 sajandisse, mil etendused olid vahelduseks raskele tööle riisipõldudel. Tänapäeval toimuvad veenukkude etendused küla keskel asuvas tiigis või suuremates linnades juba selleks spetsiaalselt valmistatud veelavadel. Uhked puidust valmisatud ning värviliselt dekoreeritud nukud võivad kaaluda kuni 15 kg. 

 

3.päev: HANOI – NINH BINH – TAM COK (H,L)

H/s. Sõidame Ninh Binhi, mida  kutsutakse ka kuivaks Halong`i laheks ja see on väike linn Punase jõe delta piirkonnas. Naudime siin mõnusat kolmetunnist paadisõitu ning imetleme kaldaid ääristavaid riisipõlde, külakesi ja paekivist karstimoodustisi. Sõidame läbi Tam Coki mäe ja mitmete koobaste.  Lõunasöök. Külastame Bich Dongi kaunist koobaspagoodi ja Vietnami iidset pealinna Hoa Lu`d. See oli esimene tsentraliseeritud feodaalriik 10 saj lõpus. Iidne kindlus on peaaegu kadunud, aga Din ja Le dünastia  templid seisavad siiani riisipõllukeste vahel. Majutus hotellis. 

 

4.päev: NINH BINH – HALONG – CAT BA SAAR (H,L)

H/s. Sõidame Tuan Chau sadamasse ja sealt võtame ette paadisõidu Cat Ba saarele. Imetleme kaunist loodust Halongi lahes, mille kohta võib öelda, et siin on koos 1553 km² puhast ilu. Halongi laht on otsekui looduslik maailmaime, mis hõlmab üle 1600 saare ja laiu, lubjakivist kalju ja koopa. Kõik see kuulub ka UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Külastame Thien Cung`i  ja Dau God`i koopaid, mis mõlemad sisaldavad hulgaliselt stalaktiite ja stalagmiite. Lõunasööki paadiretkel.  Majutus kaheks ööks hotelli Cat Ba saarel.

 

5.päev:  CAT BA SAAR  (H,L)

H/s. Sõidame Cat Ba rahvusparki, kus võtame ette umbes 4-5 tunnise matkamise läbi vihmametsa. Imetleme metsa ilu ja elu ning kui veab näeme ka mõnda siinset metsaelanikku. Tutvume Viet Hai külaga, külastame kohalikku perekonda ning sööme nende kodus lõunasöögi.  Seejärel suundume sadamasse ja  sõidame Lan Ha lahele – ühte kaunimasse Halong lahtedest.  Siiagi jääb sadu väiksemaid ja suuremaid saarekesi, üksikuid mahajäetud rannaribasid ja laguune. Teeme peatusi, et ujuda ning külastame ka üht ujuvat küla, kus kohalik kalur näitab ja õpetab meile kohalikke kalandustarkusi. Ööbimine samas hotellis saarel. 

 

6.päev: CAT BA SAAR – HAI PHONG – HANOI – LEND  LUANG PRABANGI  (H,L)

H/s. Sõidame  tiiburlaevaga Hai Phongi kust jätkame teekonda tagasi Hanoisse. Lõunasöök ning pärast seda tutvume põgusalt  Hanoiga. Külastame Ho Chi Minhi kompleksi, kus näeme tema mausoleumi (väljastpoolt) ning kodumaja vaiade peal. Sinna lähedale jääb ka kuulus Ühe samba pagood, mis on ehitatud puidust ühele 1,25 m läbimõõduga kivisambale. Kell 16:00 transfeer lennujaama, et lennata Luang Prabangi Luang Prabangi kutsutakse Indohiina kaunimaks linnaks ja see oli vägeva miljoni elevandi kuningriigi pealinn, mis domineeris Indohiina piirkonnas pärast Khmeri impeeriumi lagunemist. Majutume hotelli. 

 

7.päev: LUANG PRABANG – KWANG SI  KOSK – MÄGIHÕIMUD – LAO TANTSUD (H,Õ)

H/s. Väljasõit maalilise Kwang Si kose juurde kesk troopilist metsa. Imeilusatele vaadetele lisaks on siin võimalik end ka vees karastada.  Külastame veel mitmeid mägihõime:  hmongide, khamude ja Lu hõimukülasid ning Ban Xang Khongi kudumisküla, kus mooruspuust valmistatakse erilist paberit. Õhtusöök koos Lao tantsudega. 

 

8.päev: LUANG PRABANG – SIEM REAP (H,L)

H/s. Täna tutvume Laose endise pealinna Luang Prabangiga. Külastame Rahvusmuuseumi, mis asub endises kuningapalees ja kus saab näha Lao kuningliku perekonna isiklike esemete kogu. Külastame Vat Mai templit, mis oli budistliku patriarhi elukoht kuni 1975. aastani. Käime Phousi mäel, et näha suurepäraseid vaateid endisele kuninglikule pealinnale ja Mekongi jõele. Külastame Vat Xieng Thongi, mida peetakse Luang Prabangi ilusaimaks templiks. Lõunasöök. Transfeer lennujaama, et lennata Siem Reapi. Siem Riep on peamine peatuskoht neile, kes soovivad näha kunagiste Khmeeri kuningate (802-1431) pealinna Angkorit. Vähe on maailmas paiku, mis oleks võrreldavad Angkor Wat`i kompleksiga, mis on tihedast džunglist taasavastatud alles 100 aastat tagasi. Majutus hotelli. 

 

9.päev: ANGKORI TEMPLIKOMPLEKS – SIEM REAP – APSARA TANTSUETENDUS  (H,Õ)

Enne hommikusööki on soovijail võimalus minna imetlema päikesetõusu Angkoris.

H/s. Alustame Angkori templiretke jalgratastega: külastame Angkori templite peamisi kohti: Angkor Thomi lõunaväravat, mis on muljetavaldav kivivärav ja kus mõlemal pool sessekäigurada on 54 jumalat ja deemonit, kes hoiavad püha madu. Angkor Thom ise oli Jayavarman VII ajal Suure Khmeeri Impeeriumi viimane pealinn, mida ümbritseb ruudukujuliselt 8 m kõrgune müür . Lõunavärava juurest suundume Bayoni templi juurde, mis asetseb muistse linna südames. Näeme ka Pidalitõbise kuninga terrassi, Elevandi terrassi, Ta Prohmi templit, mis on ainulaadne selle poolest, et ta on jäetud  nii nagu ta kord leiti: džunglisse ja võssa kasvanult, seinad külgedelt sisse varisenud. Ja siis muidugi ka Angkor Wat`i mis rajatud 12 sajandi alguses ja sümboliseerib oma konstruktsiooni poolest jumalate kodu- Meru mäge. Angkor Wat on ka Kambodža riigilipul ja see tempel on kogu khmeeri rahva sümboliks. Õhtul naudime õhtusööki Apsara tantsudega. Ööbimine samas hotellis. 

 

10.päev: SIEM REAP – KAMPONG PLUK – PHNOM PENH (H,L)

H/s. Külastame Tonle Sapi järvel asuvat ujuvat Kampong Pluki küla. Külakese 3000 elanikku on tõelised khmeerid. Nende majakesed on valmistatud puust ja bambusest ja on ehitatud  6–7 m kõrgustele vaiadele. Kuival aastaajal, kui järv on madal näevad need majakesed välja nagu tõelised kõrghooneid. Kuival aastaajal kolivad paljud külaelanikud järve äärde ja ehitavad seal endale ajutised majakesed. Vihmaperioodil aga kolivad nad tagasi oma püsimajadesse. Peamiselt teenitakse elatist kala püüdes ning seda edasi töödeldes- kuivatades, suitsutades jms. Lõunasöök ja seejärel pikk sõit  Kambodža pealinna Phnom Penhi (350 km). Ööbimine hotellis. 

 

11.päev: PHNOM PENH (H,L)

H/s.Tutvume Kambodža pealinnaga. Näeme kuningalossi ja külastame samas hoonekompleskis asuvat Hõbepagoodi. See on oma nime saanud üle 5000 raske hõbeplaadi järgi, mis pagoodi põrandaid katavad. Paiga algne nimetus on Wat Prakeo (Smaragdbuddha tempel). Siin näeme kullast, hõbedast, kristallist ja pronksist Buddhasid. Külastame ka lähedalasuvat  Rahvusmuuseumi, mis on ehitatud traditsioonilises khmeeri stiilis. Siin on maailma kõige täielikum 4-13 sajandist pärinevate arhailiste khmeeri kunstiteoste ja religioossete esemete kollektsioon. Lõunasöök. Pärastlõunal  käime veel genotsiidimuuseumis, tuntud ka kui Tuol Sleng`i vangla (S21) ja Choueng Ek`i surmaväljadel. Need paigad on tunnistajateks punaste khmeeride režiimi kuritegudest. Jalutame veel ka Vene turul. Ööbime samas hotellis Phnom Penhis. 

 

12.päev: PHNOM PENH – KEP (H,L)

H/s. Sõidame Phnom Penhist Kampi kaudu Kep`isse (170 km) – väikesesse kuurortlinna Siiami lahe kaldal. Teel külastame Phnom Kampong Trachi koobast ja peatume farmis, kus kasvatatakse kampoti pipart. Kampoti pipar on kokkade poolt enam kui sajandi vältel valitud maailma parimaks pipraks, ehk pipariks nr 1. Tutvume farmi ajalooga ja lõunastame siin. Majutus hotelli. 

 

13.päev: KOH TONSAY (H,L)

H/s. Teeme paadisõidu Koh Tonsay saarele. (Jänese saar). Puhkame, supleme, naudime päikest ja merd. Lõunasöök. Õhtuks sõidame tagasi Kep`i. 

 

14.päev: KEP – HA TIEN – CAN THO (H,L)

H/s. Sõidame Prek Chak – Xa Xia piirile ning jõuame uuesti Vietnamisse. Saabumine Ha Tieni Vietnami poolele. Lõunasöök ning sõit Can Thosse. Can Tho on Mekongi delta südames asuv ülikoolilinn ja siinne suurim linn, mis asub kolme jõe kohtumispaigas. Mekongi delta oli muistsete khmeeride kuningriigi osa ning veel tänagi elab siin palju etnilisi khmeere. Majutus hotelli. 

 

15.päev: CAN THO – CAI RANG –  MEKONGI DELTA – BEN TRE – HO CHI MINH (H,L)

H/s. Öeldakse, et ega muidu õiget Vietnami pole näinud, kui ei ole ära käinud Mekongi jõe deltas. See on üsna erinev koht ülejäänud Vietnamist- võimas jõgede ja kanalite rägastik ja kus kohalikud inimesed tegelevad peamiselt põllumajandusega. Alustame vara ja sõidame paadiga Cai Rangi ujuvale turule, mis on Mekongi jõe suurim ja huvitavam ujuv turg. Ujuvad turud on Mekongi delta kultuurile üks omasemaid nähtusi. Kui kohale minna varasel kellaajal, võib näha sadu paate, kust elavalt kaubeldakse  kõige värskega. Tõeline Aasia eksootika kogu oma hiilguses! Jätkame teekonda  Unicorni saareni ja sealt sõidame hobusevankriga etenduspaigale, kus esitatakse Vietnami pärimusmuusikat ja saab maitsta hooajalisi troopilisi puuvilju.  Lõunasöök. Peatume ka kookospähklist toodete töökojas ning mesilasfarmis, kus proovime ära kohaliku tee meega. Ööbimine hotellis Ho Chi Minhis, linnas, mida kohalikud kutsuvad siiani Saigoniks. 

 

16.päev:  HO CHI MINH – CU CHI TUNNELID (H,L)

H/s. Paneme oma pagasi ühtekokku. Meile jäetakse mõned toad õhtuni alles, et saaksime soovi korral enne kojulendu dušši all käia. Seejärel sõidame külastama Cu Chi tunneleid, mida kasutati Vietnami sõja ajal Viet Congi poolt. Tunnelisüsteem on üle 200 km pikk ja näha saab keerulisi tunnelisüsteeme, mis on tõestuseks vietnamlaste suurest leidlikkusest. Näeme salajasi, lõksudeni viivaid uksi, maa-aluseid kööke, elu- ja koosolekuruume jm. Tagasi linna saabudes lõunasöök. Pärastlõunal külastame veel koloniaalperioodist pärit huviväärsus: presidendipaleed, katedraali, vana Saigoni peapostlontorit  ning jalutame Ben Thanhi turul. Kell 18:30 Transfeer lennujaama, et kell 21:30 alustada lende tagasi koju. 

 

17.päev:  Lennud jätkuvad. Saabumine tagasi koju.

 

REISIPAKETI HIND: 2060 EUR  Ühese toa lisatasu: 402 EUR

Minimaalne reisijate arv on 11   

Hinnaarvestuse aluseks on kurss 1 EUR= 1,1 USD 

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB:  kogu transporti kohapeal k.a 2 siselendu: Hanoi- Luang Prabang ja Luang Prabang- Siem Riep, majutusi 3* hotellis kahestes tubades koos hommikusöökidega, 12 lõunasööki ja 3 õhtusööki (jookide eest tuleb endal täiendavalt tasuda), kogu ülaltoodud programmi, eestikeelse tõlkega ekskursioone terve reisi vältel, KÕIKI programmis mainitud paikade külastuspileteid.

 

REISIPAKETI HIND EI SISALDA: lennupileteid,  viisasid (2 x Vietnami, Laose- ja Kambodža viisa) 115 USD, reisikindlustust, isiklikke kulutusi, jootrahasid (ca 50 USD). 

 

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos soovitame lisaks lende Tallinn Istanbul kell  18.05.- 22.30 Istanbul Hanoi 02.20.-16.10. Tagasilennud Ho Chi Minh- Istanbul kell 21.40.-05.40 ja Istanbul Tallinn 14.45.-17.10. See on Turkish Airline liinilend. Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind sõltub ostmise hetkest. Orienteeruv hind 570 EUR.

Turkish Airi liinilennul on hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 30 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8 kg. Toitlustamine lendudel on hinna sees.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIl:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid

Gondvana Reisid

Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ