VÄHETUNTUD BELGIA JA YPRES`I KASSIKARNEVAL

10.-15.05.2024

Belgia on üks Euroopa alahinnatud pärleid. Siin on palju linnu, mis on täis keskaegseid hooneid, kõrguvaid kellatorne, looklevaid kanaleid ja rikkaliku ajalugu. Ning maailma parima õlu, šokolaadi ja vahvlite pärastki tasub Belgiat külastada.

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas väljuvate lendude poolel infolaua juures kell 05.30. Lend Tallinn-Brüssel kell 07.20 -09.00. Kuna hotelli veel nii vara ei saa, siis külastame kõigepealt Koekelbergi basiilikat, kus on võimalik tõusta ka selle võimsasse kuplisse vaadet vaatama. 52,80 m kõrgusel otse basiilika kupli all on välisgalerii, kust avaneb hingemattev vaade Brüsselile. Majutus hotelli kesklinnas. Õhtupoolikul jalutuskäik Brüsseli kaunis vanalinnas. Grand Place ehk raekojaplats oma võrratute gildihoonetega, gooti stiilis 15. sajandi raekoda, maailmakuulus Pissiv Poiss ja, et ei oleks mingit ebavõrdsust, siis  vaatame üle ka Pissiva Tüdruku.

 

2.päev: H/s. Lahkume Brüsselist, kuid enne linnast väljajõudmist teeme veel mõned pildipeatused. Kõigepealt peatume tööstusrajoonis Tour et Taxis, mis on saanud kaasaegse kuju ja meenutab natuke meie Rottermanni kvartalit. Seejärel peatume Laekeni Jumalaema kiriku juures (kirikusse sisse ei saa). Kiriku arhitekt on kuulus Belgia arhitekt Joseph Poelaert ning kiriku kuninglikus krüptis asuvad Belgia kuningate ja nende pereliikmete hauad. Kõrvalasuvat Laekeni kalmistut nimetatakse mõnikord ka Belgia Père-Lachaise`i kalmistuks. Teeme fotoklõpsu ka veel ühest Brüsseli sümbolist – Aatomikust ja seejärel sõidame Põhjamere rannikule. De Haan – Belgia üks tuntumaid merekuurorte. Sõidame pisut rannikutrammiga, mis käib piki riigi rannikut 67 km ulatuses, ühendades omavahel sealsed linnad ja asulad. See on kõige pikem trammiliin kogu maailmas. Sõit liini ühest otsast teise võtab aega 2 tundi ja 21 minutit, kuid meie teeme sõidu vaid mõne peatuse ulatuses.

Kuna oleme rannikul, siis kindlasti maitseme ka siinseid mereande – krevette, sinikarpe jms. Pealelõunal suundume Brüggesse. Brügge on üks Euroopa maalilisemaid linnu, mis oli kunagi üks tähtsamaid villakaubanduskeskusi. Ajalooline keskus, turuväljak, paadisõit kanalitel jm.  Ööbimine  hotellis Genti kesklinnas.

 

3.päev: H/s. Hommikul tutvume Gentiga, mis on Ida-Flandria provintsi pealinn ja suurim linn ning suuruselt kolmas linn riigis. Jalutame kaunis vanalinnas ning külastame Genti St. Baafsti katedraali, mille väikeses kabelis on Genti altarina tuntud Jan van Eycki meistriteos „Talle kummardamine”. Sõidame Ypres`isse.  See linn on muidu kuulus kuulus sõjaajaloo pärast, aga meid toob siia täna toimuv Kattenstoet. Alates 1955. aastast toimub siin maikuu teisel pühapäeval ebatavaline rongkäik. Sellel rongkäigul osaleb umbes 2000 inimest kasside, hiirte, nõidade ja muinasjututegelaste maskeraadikostüümides. On ka suuri skulptuure, mis kujutavad kasse ja kohalikke legendide tegelasi ning Ypres`i ajalugu. Üritus toimub iga kolme aasta tagant, nii et järgmine võimalus on alles aastal 2027.  Ööbima sõidame Monsi piirkonda.

 

4.päev: H/s. Hani koopad, mis on ühed kaunimad ja muljetavaldavamad looduslikud koopad Euroopas. Sajandivanuse rongiga sõidame koobaste sissepääsu juurde ja edasi jätkame jalgsi läbi pärlikeena kulgeva koobastiku. Tõeliselt piltposkaardilik Dinanti linnake, mis tuntud kui saksofoni leiutaja Adolphe Saxi sünnilinn ning maaliline arhitektuuripärl Maasi jõe ääres. Külastame  benedektiinlaste Maredsous kloostrit, mis asutati 1872. aastal Molignée orus ja on tänaseni kuulus oma õlle ning juustu poolest. Tutvume kloostriga ning degusteerime kloostri parimat toodangut. Õhtuks sõidame Brüsselisse ja ööbime siin 2 järjestikust ööd hotellis kesklinnas.

 

5.päev: H/s. Teeme jalutuskäigu linnaossa nimega Marolles, mis on üks paras boheemlik segasumma suvila, aga kus on vaadata päris palju. Siin on palju toredaid kohvikuid ja  linna eri tasapindu ühendav lift.  Hommikuti toimub siin ka kuulus Jeu de Balle’i täika, kust võib leida kõike, alates 70 aastat vanadest ravimitest ja kasutatud aluspükstest kuni mitmesaja-aastaste uksenuppude ja korralike serviisideni. Lõunapaus. Seejärel sõidame rongiga Brüsseli eurokvartalisse, kus vaatame ringi ja külastame Euroopa Parlamenti.  Õhtul vaba aeg linnas.

 

6.päev:  Varane transfeer lennujaama. Lend Brüssel -Tallinn kell 09.40 -13.05.  

 

REISIPAKETI HIND:  740 EUR

Minimaalne reisijate arv 20

 

HIND SISALDAB: Bussi kohapeal, linnarongipileteid Brüsselis 5. päeval, majutusi  2- inimese tubades koos hommikusöökidega, turismimaksusid, eestikeelseid ekskursioone, giid-  grupisaatja teenust.

HIND EI SISALDA: Lennupiletit (250€), kindlustusi, tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Koekelbergi basiilika 4€, kuppel 6€; rannikutramm 2,50€, Kattenstoet – piletid ettetellismisel ja tasumisel; Genti katedraal 16€ piletid ettetellimisel ja tasumisel; Hani koopad 27€; degustatsioon Maredsous kloostris 16€; Brügge kanalisõit 12 EUR.

 

Lennuinfo: BT851 Tallinn-Brüssel kell 07.20-09.40. BT852 Brüssel-Tallinn kell 09.40-13.05. See on Air Balticu liinilend. Hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg (100x50x80 cm) ning käsipagas maksimumkaaluga 8 kg (55x40x23 cm). Toitlustus lennul on pardakaardi alusel lisatasu eest. Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind  ostes meilt on 250 EUR.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ