AASTAVAHETUS DRESDENIS

29.12.2021- 02.01.2022

Dresden ehk Elbe-äärne Firenze on Saksimaa liidumaa pealinn ja suuruselt Saksamaa neljas linn, kus elab ca 500 000 inimest. Sõjas tohutult kannatada saanud Dresden on tänaseks kaunilt taastatud ja üks ilusamaid linnu Euroopas. Ka aasta vahetub selles uhkes linnas vääriliselt. Saame nautida muljetavaldavat ilutulestikku Dresdeni ajaloolises vanalinnas ning imetleda tema uhkeid vaatamisväärsusi ja monumente ilutulestiku värviliste sähvatuste valguses.

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast kell 06.00 Estonia teatri eest ja Pärnust hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbime hotellis juba teisel pool Varssavit.

 

2.päev: Hommikusöök. Jätkame teekonda läbi Poola ja jõuame pealelõunal Saksamaale. Esimese peatuse teeme Saksi Šveitsis, Basteis. Siin on Elbe jõgi uuristanud liivakivist mägedesse romantilise muinasjutumaastiku. Järsud kaljutornid on omavahel sildade ja treppidega ühendatud ning pakuvad kauneid maastikuvaateid. Kõige uhkemad horisondid avanevadki just Bastei sillalt, mis asub oru põhjast umbes 200m kõrgusel. Seejärel sõit Dresdenisse ja majutus hotelli, kus peatume 2 ööd.

 

3.päev: Hommikusöök. Tutvume Dresdeniga ja teeme jalutuskäigu uhkete barokkehitistega Dresdeni vanalinnas, tänu millele ongi linn saanud hüüdnime Elbe-äärne Firenze. Dresdeni kõige kuulsam ehitis on Zwingeri lossikompleks, kus asub avar lossipark, mitu muuseumi ning arvukalt erinevaid barokkstiilis hooneid. Näeme ka hiiglaslikku uut raekoda, ooperimaja, residentslossi, taastatud ajaloolist Frauenkirchet jpm. Soovi korral jääb aega ka ostukeskuse külastuseks ning enne õhtusööki on kõigil võimalik end ka aastavahetuseks kenasti valmis sättida. Õhtusöögi info veel täpsustub.

 

4.päev: Hommikusöök. Täna teeme väljasõidu Meissenisse. Meissen seostub juba kolmsada aastat kuulsa portselaniga, kuigi linn ise on märgatavalt vanem. Külastame Meisseni portselanivabrikut, kus hakati aastal 1710 Euroopas esimesena portselani valmistama. Kõrge hinna tõttu on portselani sageli nimetatud ka valgeks kullaks. Ringkäigu ajal tutvustatakse meile portselani valmistamise tehnoloogiat ja tehase muuseumi ning lõpuks on soovijail muidugi ka võimalus midagi meelepärast kaasa osta. Seejärel sõidame tagasi Dresdenisse, kus kell 14.00 on soovijail võimalik osa saada uusaasta kontserdist Zwingeris. Piletid ettetellimisel ja väljaostmisel. Pärast kontserti alustame koduteed ning ööbima jõuame juba samasse hotelli Poolas, kus ööbisime esimesel ööl.

 

5.päev: Hommikusöök. Kodutee jätkub läbi Poola ja Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 

HIND: 370 EUR  Alates 1.novembrist HIND: 390 EUR

Plaanitud reisijate arv on 30.

HIND SISALDAB: mugavustega bussi, majutusi kahe inimese tubades koos hommikusöökidega, giid- reisisaatja teenuseid, kõiki maksusid, sh Dresdeni linnamaksu hotellis.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust, tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Meisseni portselanitehase ekskursioon 10€, kontsert Zwingeris 69€ täiskasvanu, 29€ laps kuni 16a., vana-aastaõhtu õhtusöök täpsustamisel.

 

Reisil osalemiseks on vajalik vaktsineerimistõend täielikult läbi viidud vaktsineerimise kohta.

Soovitame vormistada ka reisikindlustuse!

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ