AASTAVAHETUS DRESDENIS

29.12.2023- 02.01.2024

Dresden ehk Elbe-äärne Firenze on Saksimaa liidumaa pealinn ja suuruselt Saksamaa neljas linn, kus elab ca 500 000 inimest. Sõjas tohutult kannatada saanud Dresden on tänaseks kaunilt taastatud ja üks ilusamaid linnu Euroopas. Ka aasta vahetub selles uhkes linnas vääriliselt. Saame nautida muljetavaldavat ilutulestikku Dresdeni ajaloolises vanalinnas ning imetleda tema uhkeid vaatamisväärsusi ja monumente ilutulestiku värviliste sähvatuste valguses.

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast kell 06.00 Estonia teatri eest ja Pärnust hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbime hotellis juba teisel pool Varssavit.

 

2.päev: Hommikusöök. Jätkame teekonda läbi Poola ja teeme Wroclavi lähedal põike Świdnicasse, et külastada siinset rahukirikut. Tegu on  võimsa pühahoonega, mille on ehitanud Sileesia protestandid peale Vestfaali rahu ja mis pani punkti sealsetele ususõdadele. Esialgu oli seal küll kolm kirikut, kuid tänaseks on neid säilinud ainult kaks- Jawori ja Swidnica kirikud. Mõlemad kirikud on lisatud UNESCO maailmapärandi nimistusse kui suurimad puitraamistikuga kirikud Euroopas. Kirikute interjöörid on samuti muljetavaldavad, sisaldades barokseid ornamente ja suursuguseid altare. Teeme ka väikese jalutuskäigu Swidnica vanalinnas ja seejärel jätkame teekonda Saksamaale. Ööbime 2 ööd Dresdenis, hotellis Premiere Inn City Zentrum.

 

3.päev: Hommikusöök. Tutvume Dresdeniga ja teeme jalutuskäigu uhkete barokkehitistega Dresdeni vanalinnas, tänu millele ongi linn saanud hüüdnime Elbe-äärne Firenze. Dresdeni kõige kuulsam ehitis on Zwingeri lossikompleks, kus asub avar lossipark, mitu muuseumi ning arvukalt erinevaid barokkstiilis hooneid. Näeme ka hiiglaslikku uut raekoda, ooperimaja, residentslossi, taastatud ajaloolist Frauenkirchet jpm. Enne õhtusööki on kõigil võimalik end ka aastavahetuseks kenasti valmis sättida. Õhtusöögi info täpsustub. 

 

4.päev: Hommikusöök. Täna teeme väljasõidu Meissenisse. Meissen seostub juba kolmsada aastat kuulsa portselaniga, kuigi linn ise on märgatavalt vanem. Külastame Meisseni portselanivabrikut, kus hakati aastal 1710 Euroopas esimesena portselani valmistama. Kõrge hinna tõttu on portselani sageli nimetatud ka valgeks kullaks. Ringkäigu ajal tutvustatakse meile portselani valmistamise tehnoloogiat ja tehase muuseumi ning lõpuks on soovijail muidugi ka võimalus midagi meelepärast kaasa osta. Seejärel alustame koduteed kuid teeme siiski peatuse veel Saksi Šveitsis, Basteis. Oleme siin mitmeid kordi peatunud, kuid igal aastaajal on ikkagi oma nägu. Teeme jalutuskäigu ja imetleme seekord talvist muinasjutumaastikku. Ööbima jõuame juba taas hotelli Poolas.

 

5.päev: Hommikusöök. Kodutee jätkub läbi Poola ja Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 

HIND: 540 EUR  Alates 15.12 HIND: 590 EUR

Ühese majutuse eest lisatasu + 135 EUR

Plaanitud reisijate arv on 30.

HIND SISALDAB: mugavustega bussi, majutusi kahe inimese tubades koos hommikusöökidega, giid- reisisaatja teenuseid, kõiki maksusid, sh Dresdeni linnamaksu hotellis.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust, tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Meisseni portselanitehase ekskursioon 12€, vana-aastaõhtu pidulk õhtusöök    €.

Soovitame vormistada ka reisikindlustuse!

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ