AASTAVAHETUS VILNIUSES

29.12.2022-01.01.2023

 

Millal sa viimati Vilniuses käisid või kas oled seal üldse kunagi käinud?

Kas teadsid, et see linn asetseb ühe Euroopa geograafilise keskpunkti lähistel?

Kas teadsid, et mitut puhku on Vilniuse katedraali väljaku jõulukuusk valitud Euroopa kõige-kõigeks?

Kui tahad näha pühadeehtes Leedumaa pealinna, siis on see reis just sulle!

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast kell 06.00 Estonia teatri eest ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Läti ja Leedu. Enne Vilniusse jõudmist teeme väikese kõrvalepõike Biržaisse ja kinnitame keha sealses Rinkuškiai õllepruulikojas. Rinkuškiai õllepruulikoda on ainus omataoline Biržais. Siinmail on õlut aetud alates 11. saj lõpust ja õllevalmistamise saladusi on peredes põlvest põlve edasi antud. Rinkuškiai raudvaraks on õllepruulide perest pärinev Jonas Čygas, kelle poeg Rimantas 1990. a ettevõtte rajaski. Juba järgmise aasta alguses valmis Jonas Čygase autentse retsepti järgi esimene Rinkuškiai õlu. Õhtuks jõuame Vilniusse, majutume hotelli, kus peatume kõik 3 ööd.

 

2.päev: Hommikusöök. Jalutuskäik Vilniuse vanalinnas: katedraal ja katedraali väljak, Gediminase torn, ülikooli kvartal, presidendiloss, Koidu väravad, linna boheemlaste linnaosa Užupis, barokkpärl Peeter-Pauli kirik jm. Õhtul sõidame vaatama Lumina valgusinstallatsioonide parki ühes pealinna kaunimas paigas Vilniuse ülikooli botaanikaaias Kairėnais. https://luminapark.lt/.  Lumina pargid on seni tegutsenud neljas Poola linnas ning sel aastal avatakse need ka Ungaris Budapestis ja Tšehhis Prahas. See on ühtaegu valgusinstallatsioonide kunsti-, haridus- ja meelelahutuspark, kus saab näha Leedu ja Poola kunstnike loodud originaalteoseid ja erinevates tehnikates kunstilisi installatsioone.

 

3.päev: Hommikusöök. Pärast seda külastame koos üht suurimatest kaubanduskeskustest, et kodustele ja sõpradele leedumaist külakosti kaasa osta. Jätkame tutvumist Vilniusega. Külastame ka omaaegset suurvürstipaleed, mis taas üles ehitati, et vääriliselt Leedu nime esmamainimise 1000. aastapäeva tähistada. Sealne muuseum annab hea ja huvitava ülevaate nii Vilniuse kui ka kogu Leedu ajaloost ning valitsejate omaaegsest eluolust.

Ettevalmistused aastavahetuseks. Aastavahetuse pidulik õhtusöök ja seejärel läheme koos katedraali väljakule, et vana ära saata ja uue puhul üksteisele Gerų Naujųjų metų! /Head uut aastat!/ või siis lausa Gerų, sėkmingų, laimingų ir turtingų Naujųjų metų! /Head, edukat, õnnelikku ja rikast uut aastat!/ soovida.

 

4.päev: Hommikusöök. Alustame koduteed läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 

HIND: 335 EUR

Ühese toa eest lisatasu 90€; ühene iste bussis 65€ 

Minimaalne reisijate arv on 30.

 

HIND SISALDAB: Mugavustega bussi, majutust kahe inimese tubades koos hommikusöökidega, giiditeenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: Tervisekindlustust, tasuliste objektide pileteid, pidulikku õhtusööki vana-aastaõhtul.

ORIENTEERUVAD HINNAD:

suurvürstipalee pilet: täiskasvanud 7€, õpilased, tudengid, seeniorid 3,5€

Vilniuse ülikooli külastus: täiskasvanud 2€, õpilased ja tudengis 1€

aastavahetuse neljakäiguline õhtusöök restoranis Lokys 99€

Lumina park 14€.

Rinkuškiai õllepruulikoda – Gurmaanide SAMBARIŲ programm – 2,5 tundi, hind 33€

Alustuseks ringkäik Rinkuškiai õllepruulikojas – kuuleme, kuidas ka täna vanu õllepruuli traditsioone järgides tõeline leedu õlu valmib. Külastame õllemuuseumi ja kuuleme põnevaid pajatusi ammustest aegadest. Seejärel 8 õlle degusteerimine koos kohaliku restorani peakoka valmistatud maitsvate suupistetega, mida õpime kohaliku giidi näpunäidete järgi õige õllega sobitama. Lõpetuseks korralik lõunasöök – searibid hapukapsasalati ja praekartulitega.

* Taimetoitlased saavad valida kas merehaugirulli või mahlaka baklažaaniroa. Hind samuti 33€.

* Lastele pakutakse lõunasöögiks kanapraadi friikate ja köögiviljadega ning õlle asemel degusteerivad nad kalja. Hind 30€.

* Kui ka mõnele täiskasvanu õlu ei meki, saab selle asemel kalja degusteerida. Hind 30€.

 

Häälestamaks end Vilniuse lainele, soovitame lugeda sel suvel eesti keeles ilmunud G. Viliūnė raamatut „Veretöö kingsepa töökojas”, mis viib lugeja 16. saj Vilniusesse, kus timuka õpipoiss üht salapärast mõrvalugu lahendab. Vilniuses saab siis juba võrrelda, mis linnas alles, mis muutunud, mis kadunud …

Raamatu on tõlkinud meie reisi giid Tiina Kattel, kes on ka Eesti ainus Leedu turismiameti litsentsiga giid.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ