ANDALUUSIA JA CORDOBA LILLEFESTIVAL

 

06.-13.05.2023

 

 

Kutsume Teid Andaluusia kultuuri- ja puhkusereisile, mille teeb ainulaadseks Cordoba lillefestivali Patios de Cordoba külastamine.

Otselennuga Tallinnast saabume Costa del Soli ehk Päikeseranniku pealinna Malagasse. Costa del Solile jõudnud turistid jätavad Malaga külastamise õigustamatult tihti oma puhkuseplaanidest välja ning suunduvad lennujaamast otse ranniku kuurortlinnadesse. Meie tahtsime oma reisikava kokkupanekul sellest eksimusest hoiduda ning kaks esimest ööbimist planerisime Malaga kesklinnas asuvasse hotelli.

Ringsõidu ajal mööda Andaluusiat külastame siinset kolme kõige olulisemat linna Granadat, Cordobat ja Sevillat –  mainitud paikade  ühisnimetajaks on nende erakordne tähtsus Hispaania erinevatel ajalooetappidel. Samuti on meil võimalus tutvuda kohtadega, mis tavapärastest turismiprogrammidest välja jäävad nagu näiteks maaliline Zuherose mägiküla ja seda piiravad õlipuuistandused.

Costa del Sol hõlmab Hispaania Vahemere rannikust 150 km pikkuse lõigu ja õigustab igati oma nime, kuna keskeltläbi on siin aastas 320 päikeselist päeva. Vähe paiku pakuvad nii mitmekülgseid puhkamisvõimalusi. Lõputud liivarannad, eripalgelised vabaajaveetmise võimalused, kõrgel tasemel gastronoomia – neid põhjuseid on lugematul arvul, et  tagada siinsele piirkonnale kindel koht Euroopa olulisemate turismisuundade hulgas. Tänu sellele mitmepalgelisusele leiab iga külastaja eest sellise Costa del Soli, mis just tema ootustele ja soovidele vastab!

 

REISI KÕRGHETKED:

*  UNESCO vaimse pärandi nimekirja kantud lillefestifal Patios de Cordoba

*  Costa del Soli pealinn Malaga ja siinsed gurmee-elamused

* UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv mauride Alhambra palee ja Generalife aiad Granadas

*  UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Cordoba mošee-katedraal

*  Andaluusia pealinn Sevilla

*  Tutvumine vahemere köögi ja selle tipp-produkti oliiviõli valmistamisega

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas, väljuvate lendude poolel infolaua juures kell 11.35. Lend Tallinn- Malaga kell 13.35.- 17.25. Kohtumine giidiga ja transfeer Malaga kesklinnas asuvasse hotelli.

 

2.päev: H/s. Tutvume Malaga linnaga. Siin oma lapsepõlve veetnud Nobeli preemiaga pärjatud poeet Vicente Aleixandre nimetas ühes oma luuletuses Malagat paradiisilinnaks. Loodetavasti jagate tänase päeva lõpuks selle sulemehe arvamust! Malaga on iidne linn, mille rajasid foiniiklased VIII sajandil eKr. Hilisematel aegadel on siin valitsejateks olnud nii roomlased kui maurid ja 1487 aastal sai linn kristlaste valdusesse, mille tagajärjel liideti need alad Kastiilia kuningriigiga. Neist erinevatest kultuuridest on säilinud mitmed vaatamisväärsused, mida  on võimalik külastada: Rooma amfiteatri varemed, Gibralfaro kindlus, mauride Alcazaba palee ja XVI sajandist pärit katedraal ning tema kõrval asuv piiskopipalee. Kuna Malaga on ka Pablo Picasso sünnilinn, asuvad siin kunstniku majamuuseum ja tema loomingule pühendatud kunstimuuseum. Soovijatega astume sisse ka Malaga gurmeeturule, kus degusteerime erinevaid mereande, mis veiniga alla loputame. Jalutame mööda kohalikust elust pulbitsevat Lariose tänavat ja teeme vahepeatusi, et hispaanialikke suupisteid ehk tapaseid nautida.

Majutus samas hotellis, kus eelmisel ööl.

 

3.päev: H/s. Võtame suuna Andaluusia ühele müstilisemale linnale Granadale. Granada oli pikka aega mauride viimaseks kantsiks tänapäeva Hispaania territooriumil. Kuigi kristlased said linna oma valdusesse tagasi  juba 1492. aastal, on siin elanud mauride aja hõngu tunda veel praegugi. Mitte ainult Granada, vaid kogu Hispaania üheks olulisemaiks vaatamisväärsuseks on Alhambra kindluse- ja paleedekompleks ning nende juurde kuuluvad kaunid Generalife aiad. Just praegusel aastaajal me mõistame, miks maurid oma lillelõhnalistest aedadest vaimustatud olid! Õigustatult peetakse Alhambrat araabia ehituskunsti üheks väljapaistvamaks ja tuntumaks säilinud ehitiseks kogu maailmas ja selle kinnituseks on ta kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse. Hiljem sõidame ka vaateplatvormile, kust meile avaneb imeline pilt Alhambrast tervikuna, taustaks Hispaania mandriosa kõrgeima tipuga mäeahelik Sierra Nevada. Majutus Zuheroses

 

4.päev: H/s. Tänast päeva alustame imekauni Zuherose külakesega tutvumisega. Küla asub Subbetica mäeaheliku looduskaitsealal merepinnast 656 m kõrgusel. Varaste ärkajatega teeme ligikaudu tunniajalise kerge matka mägedesse, et imetleda kaljulõhest avanevat võrratut vaadet külakesele ja seda ümbritsevatele oliivisaludele. Ka küla vaateplatvormidelt näeb enamasti vaid õlipuuistandusi, milles ei olegi midagi imekspandavat, kui arvestada, et tegemist on Hispaania ühe olulisema oliiviõli tootmise piirkonnaga. Külastame kohalikku haciendat, millele kuulub suur õlipuuistandus. Sealt saadavast saagist pressitakse kohapeal oliiviõli. Peremees annab meile ülevaate selle hinnatud gurmeetoote valmistamisest endistel aegadel ja selgitab meile, kuidas see protsess on moderniseerimse käigus muutunud. Kulminatsiooniks aga saab ilmselt olema õlide degusteerimine, mille käigus õpime, et millised peaksid kvaliteetse õli maitse- ja lõhnaomadused olema. Ennelõunasesse aega mahub ka kohalike lamba- ja kitsepiimast valmistatud juustude degusteerimine.

Pärast lõunat sõidame Cordobasse. Selles linnas on praeguselgi ajal märgata erakordselt suurt  mauride mõju, sest valisid ju need vallutajad just selle paiga algselt oma emiraadi ja hiljem kalifaadi pealinnaks. Tutvume moslemite ehituskunsti meistriteose 19-löövilise sammashallina ehitatud mošee-katedraaliga, mille läänetiiba ehitati XVI sajandil ristiusu katedraal. Imelises palvesaalis on 850 graniit-, jaspis- ja marmorsammast, mis toetavad punavalgeid tellistest ja kividest triipudega kaari. Ööbimine Cordobas.

 

5.päev: H/s. Tänase päeva pühendame Cordoba lillefestivalile. Igal tüüpilisel Cordoba vanalinna majal on siseõu ehk patio ning väike rõdu. 1918.a kuulutas tolleaegne Cordoba linnavalitsus välja konkursi, mille käigus valiti välja kõige kaunimad lillede ja teiste taimedega kaunistatud siseõued ja rõdud. Kuna see ettevõtmine äratas suurt huvi, siis hakatigi seda konkurssi ka järgnevatel aastatel korraldama ja nii kuni tänase päevani välja. Aja jooksul Cordoba imekaunite siseõuede kuulsus ja populaarsus kasvas, tuues siia külastajaid ka kaugematest paikadest. Ei ole siis imestada, et 2012.a UNESCO selle kogu maailmas ainulaadse sündmuse oma vaimse pärandi nimekirja kandis. Iga aasta maikuus kahe nädala jooksul avavad Cordoba elanikud oma koduuksed kõikidele huvilistele, et uhkusega näidata oma lillede, taimede ja kohaliku keraamikaga kaunistatud siseõuesid, mille hooldamisega on aastaringselt vaeva nähtud. Iga pererahvas soovib pakkuda külastajatele mingit erilist kujundust või nüanssi, et just tema siseõu meeldejäävat lilleilu pakuks ja ka žüriile paremini silma torkaks.

Lisaks lillefestivalile leiame päeva jooksul aega, et tutvuda ka Cordoba vanalinnaga ning soovijatel on võimalus külastada kuulsat mošee-katedraali. Majutus samas hotellis Cordobas.

 

6.päev: H/s. Jätkame oma teekonda Andaluusia kolmandasse pärlisse ehk Andaluusia pealinna, Sevillasse. Tema hiilgeajad on tihedalt seotud siit läbivoolava Guadalquiviri jõega, mille kallastel on veel tänapäevalgi säilinud Torre de Oro ehk Kuldtorn. Selle läheduses asunud sadamast väljusid laevad, et alustada oma avastusretki veel tundmatutel mereteedel.  Kolumbus, Magallanes, Vespucci – kõik need kuulsusrikkad meresõtjad on seotud Sevilla ajalooga. Casa Lonja de Indias on ehitis, kus märgiti üles kõik avastatud maadest Hispaaniasse saabunud rikkused ning sõlmiti kaubanduslepingud. Samuti pandi siin  kokku  uute avastusretkete meeskonnad.

Aga on veel palju muudki huvitavat, millele Sevillas tähelepanu pöörata. Kaunis katedraal ja Giralda kellatorn – jällegi ei saa jätta mainimata maadeavastusi, sest just siin asub Kolumbuse uhke matmispaik, nimetamata ei saa jätta ka katedraali muljetavaldavat kunstikogu. Hiljem jalutame ajaloolises juudilinnaosas ja teeme peatuse kaunis Maria Luisa pargis, kus asub suurejooneline Plaza de España väljak. Ööbima jõuame Costa del Soli kuurortlinna, kus me jääme paigale reisi lõpuni.

 

7.päev: H/s. Vaba päev Costa del Solil.

Kui aga kellelgi Andaluusia kaunitest paikadest veel väheks jäi, pakume soovijatele lisatasu eest väljasõitu pika ajaloo ja rohkete ajaloolis-arhitektuuriliste vaatamisväärsustega Ronda linnakesse, mida õigustatult peetakse üheks Andaluusia kaunimaks linnaks. Teekond Rondasse kulgeb mööda looklevat mägiteed, mis pakub meile kauneid loodusvaateid. Ronda hästisäilinud endisaegne tänavaterägastik, kaunid vanaaegsed kirikud, kloostrid ja paleed haaravad külastaja kohe oma võimusesse. Tema romantilisele kuulsusele on kaasa aidanud siinsetes mägedes elanud teeröövlid ehk bandolerod  ja siitpärinevad vaprad härjavõitlejad, kelle värvikad elud on insipireerinud paljusid loomeinimesi nagu ameerika kineasti Orson Wellsi ja kirjanik Ernst Hemingwayd, kes seda kanti korduvalt külalistasid. Saksa poeet Rilke nimetas Rondat “unistuste linnaks”. Kuid kõige suurema kuulsuse on Rondale toonud linna kaheks jagav El Tajo kanjon, mida mööda voolab Guadalevini jôgi. Üle kaljulôhe ehitatud Puente Nuevo sillalt ja selle ümbrusest avanevad hingematvad vaated alla sügavikku. Siinsed kultuuri- ja loodusväärtused ei ole jäänud märkamatuks ka UNESCO-le, kes on kandnud Ronda oma kultuuripärandi nimistusse. Ronda arhitektuuripärliks on Santa Maria peakirik, mille ehitustöid endise mauride mošee kohal alustati juba XV sajandil ning kus on omavahel pôimunud gooti-, renessanss- ja barokkstiilile omased elemendid. Natuke jääb aega ka omal käel jalutamiseks ning soovijad saavad külastada härjavõitlusareeni, mis on vanimaks Hispaanias.

 

8.päev: H/s. Veel vaba aega ja kell 15.00 transfeer lennujama. Tagasilend Tallinnasse.

 

REISPAKETI HIND kuni 28.02: 840 EUR  Alates 01.03. HIND: 870 EUR

Ühene majutus + 286 EUR (kohtade arv piiratud)

Minimaalne reisijate arv 20.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: Transfeer lennujaam-hotell ja hotell-lennujaam, transport ringreisiks, majutus hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega, tapasetuuri Malagas, oliivitalu külastus, giidi ja reisijuhi teenused, maksud.

HIND EI SISALDA: lennupileteid (300.-), reisikindlustust, isiklikke kulutusi, jootraha bussijuhile (ca 8-10 EUR).

ORIENTEERUVAD HINNAD: Olenevalt soovijate arvust jääb Alhambra sissepääsuhind vahemikku 30-35€ Alhambra Nasriidide dünastia paleedekompleksi külastajate arv on rangelt piiratud, seega on soovitav juba reisile registreerimisel oma külastussoovist teada anda. Piletid tuleb varakult välja osta. Kombineeritud sissepääs Gibralfaro kindlusesse ja Alcazaba paleesse 5,50€, Picasso museum  9€, Cordoba mošee 11€, Cordoba aedade külastus 12€, Palacio de Viana aiad 6€, Sevilla katedraali ja Giralda kellatorni külastus 12€, 10 soovija korral väljasõit Rondasse a`70€

 

Lennuinfo: BT879 Tallinn-Malaga kell 13.35.-17.25. BT880 Malaga-Tallinn kell 18.10.-23.40 See on Air Balticu liinilend. Hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg (100x50x80 cm) ning käsipagas maksimumkaaluga 8 kg (55x40x23 cm). Toitlustus lennul on pardakaardi alusel lisatasu eest. Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind  ostes meilt on 300 EUR.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.  

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ