EGIPTUS: RINGREIS JA PUHKUS

16.03. – 24.03.2022

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.00. Lennud Kairosse. Saabumine Kairosse kell 02.50. Viisade vormistamine ning transfeer ja majutus hotelli.

 

2.päev: H/s. Kairo, Põhja-Aafrika araablaste kultuuri häll ning enam kui 20 miljoni elanikuga metropol. Linn, kust araabia vallutajad teele läksid, ega peatunud enne Atlandi ookeani rannikut. Kairo eriline vanalinn on UNESCO hävimisohus olevate kultuuriväärtuste nimekirjas. Alustame sellega tutvumist 4. dünastia vaaraode Cheopsi, Chepehreni ja Mykerikose püramiidide juures. Uudistame tohutut püramiidide kompleksi mitme rakursi alt ning tutvume põhjalikult monumentide ajalooga. Soovi korral võimalik lisatasu eest siseneda Cheopsi Püramiidi (+30$). Sfinks. Pärastlõunal külastame Sakkara ja Memphise monumente ehk siis maailma vanimat kiviehitist ja esimest püramiidi. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

3.päev: H/s. Väljasõit Vahemere äärsesse Alexandriasse, mis on Egiptuse suuruselt teine linn ning omanäoline ja väga rikkaliku ajaloopärandiga metropol. Oma nime sai linn Alexander Suure järgi, kelle käsul seda aastal 331 e.Kr ehitama hakati ning kes on mõnede legendide järgi siia ka maetud. Linn oli antiikajal oluline kultuuritsentrum, kus asus muu hulgas maailmakuulus raamatukogu ja ka legendaarne Pharose tuletorn, üks seitsmest maailmaimest. Tutvume linnaga: uus Alexandria raamatukogu, Kom-el-Shokafa katakombid, Montazahi palee ja aiad. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis Kairos.

 

4.päev: H/s. Kairo linnaekskursioon: Saladini tsitadell, islami linnaosa ning kopti linnaosa külastus. Külastame giidi juhtimisel ka Egiptuse muuseumi, kus näeme muu hulgas Tutanhamoni hauast leitud aardeid (muumiasaali külastus +15$). Jalutame kuulsal ja üüratul Khan-el-Khalili turul. Õhtul asume öörongile (kahesed mugavustega magamiskupeed) ning sõidame lõunasse. Õhtusöök ja ööbimine rongis.

 

5.päev: H/s rongis. Seejärel on plaanis Luxor, 12. sajandil e.Kr Egiptuse Uue Riigi pealinnaks olnud endine Teeba. Siin on nii palju monumente, et põhimõtteliselt võib linna nimetada maailma suurimaks vabaõhumuuseumiks. Kõigepealt sõidame üle Niiluse Kuningate orgu, kus külastame kolme vaarao haudu. Lisatasu eest on soovijail võimalik külastada ka Tutanhamoni hauda (+20$). Veel imetleme monumentaalset ja teistest selgelt erinevat kuninganna Hatšepsuti templit ja teeme pildipeatuse Memnoni kolosside juures. Jõe teisel kaldal külastame Luxori templit ja Karnaki templit, mis on mõlemad fenomenaalselt säilinud tohutud kompleksid. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Luxoris.

 

6.päev: H/s. Täna sõidame läbi kõrbe Hurghadasse. Majutus hotelli, kus peatume 3 ööd. Vaba aeg puhkuseks. Õhtusöök hotellis.

 

7.päev: H/s. Vaba päev puhkuseks ja päikese nautimiseks. Soovi korral võimalik minna poolepäevasele laevasõidule snorgeldama (hinna sees lõunasöök, varustus ja instruktor). Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

8.päev: H/s. Vaba päev puhkuseks ja päikese nautimiseks. Õhtusöök ja hilisõhtune transfeer lennujaama. Lennud tagasi koju.

 

9.päev: Saabumine tagasi Tallinna.

 

REISPAKETI HIND: 1050 EUR.  Ühese toa lisatasu 210  EUR.

Minimaalne reisijate arv on 12.

Hinnaarvestuse aluseks on kurss 1 EUR= 1,1 USD

 

Reisipaketi hind sisaldab: kogu transporti kohapeal (buss, rong), majutusi 3- 4* hotellis kahestes tubades koos hommikusöökidega ja 1 ööbimine kõigi mugavustega rongis kaheses magamiskupees. 7 õhtusööki (jookide eest tuleb endal täiendavalt tasuda), eestikeelse tõlkega ekskursioone terve reisi vältel, 1 pudel vett bussis iga päev ning järgmisi külastuspiletid: Kairo püramiidide ala, Sakkara ja Memphise monumendid, Egiptuse Muuseum, Saladini tsitadell, islami ja kopti linnaosa külastustel vajalikud piletid, kolm hauda Kuningate orus, Hatšepsuti, Luxori ja Karnaki templid, Alexandria raamatukogu, Kom-el-Shoqafa katakombid.

 

Hind ei sisalda: lennupileteid, Egiptuse viisat, mis vormistatakse lennujaamas (25 USD), reisikindlustust, isiklikke kulutusi, jootrahasid (ca 30 USD).

Soovi korral: Egiptuse Muuseumi Muumiasaal (15$), Tutanhamoni haud Kuningate orus, 20$, laevasõit snorgeldamisega (45$), õhtune Niiluse kruiis õhtusöögi ja kõhutantsuetendusega (40-70$), sissepääs Cheopsi püramiidi (30$), sissepääs Mykerikose püramiidi (20$),  valguse ja muusika etendus Gizal püramiidide taustal (55$).

 

Kuna parem on, kui kogu grupp lendab koos, soovitame lisaks lende Tallinn-Istanbul kell  18.05- 22.30 ja Istanbul-Kairo 01.30-02.50. Tagasilennud Hurghada-Istanbul kell 03.50-08.00 ja Istanbul-Tallinn 9.40-12.05. Tegemist on Turkish Airline’i liinilendudega.

Piletid võib igaüks osta ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind sõltub ostmise hetkest. Lennupileti orienteeruv hind  525 EUR.

Turkish Airlines’i liinilennul on hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 30kg ning käsipagas maksimummõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8kg.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust.

Kui reisija tühistab reisitellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisitellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustus vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud pärast reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ