GRUUSIA HING

16.-24.05.2022.

 

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.35. Jätkulennud Gruusia pealinna Thbilisisse. Kohale jõudes transfeer hotelli.

 

2. päev   THBILISI (H,Õ)

Hommikusöök.  Täna võtame kõigepealt ette Thbilisi linnaekskursiooni, mille käigus näeme järgmist: Metekhi 12.-13. sajandist pärit kirik, mis kuulub valitsejate lossikompleksi, väävlisaun ehk abanotubani, mida armastavad külastada nii kohalikud kui ka välismaalased, Narikala kindlus (linna 4. sajandist pärit peamine kindlusrajatis), Meidani väljak, Shardeni tänav, Rustaveli avenüü, Vabaduse väljak. Õhtusöök Gruusia restoranis koos rahvusliku etendusega. Ööbimine samas hotellis.

 

3. päev   THBILISI-BODBE-SIGHNAGHI-TSINANDALI-THBILISI (H,L)

Hommikusöök. Sõidame pealinnast välja idapolsesse Kakheti provintsi, mis on Gruusia veinikultuuri ja -tootmise keskus. Külastame Bodbe kloostrit, kuhu on maetud kristluse Gruusiasse toonud pühak Nino. Seejärel suundume Sighnaghisse, väikesesse mägilinnakesse, kust avanevad kaunid vaated Alazani jõe orule ja Kaukasuse mäeahelikule. Sighnaghit ümbritseb 18. sajandil ehitatud linnamüür, mis on muuseas Gruusia pikim. Külastame kohalikku perekonda, kus proovime kohalikku veini ja sööme lõunat, lööme kaasa kohaliku maiustuse churchkhela valmistamises ja näeme kuidas küpsetatakse lavašši. Veel külastame täna legendaarse Alexander Chavchavadze 19.sajandist pärit suvekodu. Õhtuks pöördume tagasi Thbilisisse ja ööbime samas hotellis.

 

4. päev   THBILISI-MTSKHETA-ANANURI-KAZBEGI-GUDAURI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Gruusia endist pealinna ja praegu UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Mtskheta linna. Mtskheta kõige olulisem kirik on Svetitskhoveli eluandva samba kirik, mille üle grusiinlased äärmiselt uhked on. Selles kirikus hoitakse väidetavalt tükikest Kristuse riietest. Mtskhetast sõidame Khevi provintsi, kuhu viib meid maalilisi vaateid pakkuv Gruusia Sõjatee, mida mainis juba ajaloolane Strabo esimesel sajandil. Maantee viib meid kõige kõrgemas kohas 2379 meetri kõrgusele merepinnast. Teel külastame Ananuri, mis oli varemalt Argveti hertsogite residents. Kompleks pärineb 16.-17. sajandist  ja asub kaunis kohas Jinvali reservuaari kohal. Teeme peatuse ka mineraalveeallikate juures. Seejärel sõidame Kazbegisse, väikesesse linnakesse, kust paistab kätte Kazbeki ehk Mkinvari mägi, mis on oma 5033 meetriga Kaukasuse mäeaheliku kõrguselt seitsmes tipp ning millega seondub kõigile tuntud legend Prometheusest. Legendi järgi aheldati ta just selle mäe külge, kui varastas jumalatelt tule ja selle inimestele andis. Kazbegist istume autodesse ja sõidame 14. sajandist pärit Gergheti kiriku juurde, mis asub 2170 meetri kõrgusel Kazbegi mäe jalamil. Pärast seda sõidame Gudaurisse. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Gudauris.

 

5. päev   GUDAURI-GORI-UPLISTSIKHE-KHUTAISI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Gori linnas maja, kus sündis Jossif Stalin, ning näeme ka tema erarongi. Veel külastame Uplistsikhe koobaslinna, mis asub Mtkvari jõe vasakul kaldal ja on tähelepanuväärne selle poolest, et siinsed vanimad struktuurid pärinevad juba hellenistlikust perioodist ning et siin on külg-külje kõrval nii paganlik kui ka kristlik pärand ja mitut stiili kaljusse raiutud struktuure. Edasi suundume juba Imereti provintsi, mida iseloomustavad külmad allikad, rohelised niidud ja kaunid hoolitsetud aiad-pargid. Siinsed inimesed on hea huumorimeelega, viisakad ja küpsetavad erilist hatshapurit. Ühtlasi asub Imereti provintsis Gruusia suuruselt teine linn Khutaisi, millega samuti täna tutvust teeme. Külastame Gelati akadeemiat ja Bagrati katedraali. Õhtusöök ja ööbimine Khutaisis.

 

6. päev    KUTAISI-OKATSE KANJON-BATUMI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Okatse kanjonit, loodusimet, mis on alles hiljuti turistidele külastamiseks avatud. Kanjoniserval asuva raja ettevalmistamine võttis ligikaudu 2 aastat ning nüüd saab kanjoni serval jalutada ja vaadet nautida ligikaudu 2 km pikkuselt. Okatse kanjoni juurest sõidame edasi Musta mere äärde Bathumisse, mis on Adjara piirkonna halduskeskus ja mõnus rannakuurort. Võtame ette linnaekskursiooni, et teha tutvust haljaste küngaste vahel ja Kaukasuse mägede taustal asuva kiiresti kasvava linnaga, mille kitsa vanalinna ümber on kerkinud uhked uued hotellid, mereäärsed kohvikud ja restoranid ning ärikeskused. Pärastlõunal vaba aeg. Õhtusöök ja ööbimine Bathumis.

 

7. päev    BATHUMI (H,Õ)

Hommikusöök. Vaba päev omal käel ringivaatamiseks või rannas puhkamiseks. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

8. päev    BATHUMI (H,Õ)

Hommikusöök. Vaba päev omal käel ringivaatamiseks või rannas puhkamiseks. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

9. päev    BATHUMI- THBILISI LENNUJAAM (H)

Saame hommikul kaasa pakikesed hommikusöögiga ja seejärel transfeer lennujaama. Kell 10.25 alustame jätkulende koju.

Reisipaketi hind: 750 EUR

Ühese toa eest lisatasu 155 EUR.

Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR = 1,1 USD.

Minimaalne reisijate arv 15.

 

Reisipaketi hind sisaldab:

Kogu transporti kohapeal, majutust korralikes 3* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega,  1 lõunasöök ja ja 1 õhtusöök koos rahvusliku programmiga, 4 õhtusööki (jookide eest tuleb ise tasuda; orienteeruvalt tee ja kohv 1-2 USD, vesi ja coca 1-2 USD, õlu 2-3 USD), 1 väike pudelike vett iga päev, kohalikku giidi ja eestikeelse tõlkega ekskursioone vastavalt programmile, programmis olevaid sissepääsupileteid (Stalini sünnimaja, Uplistsikhe koobaslinn, veinidegustatsioon ja meistriklass kohaliku perekonna juures).

Soovijaile lisandub väävlisaun: 3 USD või erasauna tellimise korral 30 USD 4-5 inimesele.

 

Reisipaketi hind ei sisalda:

Lennupiletit, kindlustusi, isiklike kulutusi, jootrahasid kohalikele giididele ja bussijuhtidele.

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos, siis soovitame lisaks lende Tallinn-Istanbul kell 12.35.-15.55, Istanbul-Thbilisi 23.55-03.10. Tagasilennud Bathumi-Istanbul kell 10.25.-11.30 ja Istanbul-Tallinn 15.00.-18.155. Võite osta lennupiletid ise või soovi korral ka meie kaudu. Lennupileti hind sõltub pileti ostmise hetkest. Orienteeruv hind on 320 EUR.

Lennuinfo: Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 13.35. Lennatakse Turkish Airline liinilendudega ning hinnas on 1 ära antav pagasiühik kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimummõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8 kg. Kui kaks inimest reisivad koos ja neil on ühine pagas, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, kuid pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg. Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

Gruusiasse sisenemise tingimused: Kaasas peab olema tõend lõpuni viidud vaktsineerimise kohta.

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL 

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal on õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/või reisi katkemisel-ärajäämisel.  Soovitame eelnevalt konsulteerida ka reisimeditsiini kabineti arstiga. Lisainfo: www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ