GRUUSIA HING

17.-26.05.2022.

 

1. päev

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.35. Jätkulennud Gruusia pealinna Thbilisisse. Kohale jõudes transfeer hotelli.

 

2. päev   THBILISI (H,Õ)

Hommikusöök.  Täna võtame kõigepealt ette Thbilisi linnaekskursiooni, mille käigus näeme järgmist: Metekhi 12.-13. sajandist pärit kirik, mis kuulub valitsejate lossikompleksi, väävlisaun ehk abanotubani, mida armastavad külastada nii kohalikud kui ka välismaalased, tõus köisraudteega Narikala kindluse müüridele (linna 4. sajandist pärit peamine kindlusrajatis), Meidani väljak, Shardeni tänav, Rustaveli avenüü, Vabaduse väljak. Õhtusöök Gruusia restoranis koos rahvusliku etendusega. Ööbimine samas hotellis.

 

3. päev   THBILISI-BODBE-SIGHNAGHI-TSINANDALI-THBILISI (H,L)

Hommikusöök. Sõidame pealinnast välja idapolsesse Kakheti provintsi, mis on Gruusia veinikultuuri ja -tootmise keskus. Külastame Bodbe kloostrit, kuhu on maetud kristluse Gruusiasse toonud pühak Nino. Seejärel suundume Sighnaghisse, väikesesse mägilinnakesse, kust avanevad kaunid vaated Alazani jõe orule ja Kaukasuse mäeahelikule. Sighnaghit ümbritseb 18. sajandil ehitatud linnamüür, mis on muuseas Gruusia pikim. Külastame kohalikku perekonda, kus proovime kohalikku veini ja sööme lõunat, lööme kaasa kohaliku maiustuse churchkhela valmistamises ja näeme kuidas küpsetatakse lavašši. Veel külastame täna legendaarse Alexander Chavchavadze 19.sajandist pärit suvekodu. Õhtuks pöördume tagasi Thbilisisse ja ööbime samas hotellis.

 

4. päev   THBILISI-MTSKHETA-ANANURI-KAZBEGI-GUDAURI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Gruusia endist pealinna ja praegu UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Mtskheta linna. Mtskheta kõige olulisem kirik on Svetitskhoveli eluandva samba kirik, mille üle grusiinlased äärmiselt uhked on. Selles kirikus hoitakse väidetavalt tükikest Kristuse riietest. Mtskhetast sõidame Khevi provintsi, kuhu viib meid maalilisi vaateid pakkuv Gruusia Sõjatee, mida mainis juba ajaloolane Strabo esimesel sajandil. Maantee viib meid kõige kõrgemas kohas 2379 meetri kõrgusele merepinnast. Teel külastame Ananuri, mis oli varemalt Argveti hertsogite residents. Kompleks pärineb 16.-17. sajandist  ja asub kaunis kohas Jinvali reservuaari kohal. Teeme peatuse ka mineraalveeallikate juures. Seejärel sõidame Kazbegisse, väikesesse linnakesse, kust paistab kätte Kazbeki ehk Mkinvari mägi, mis on oma 5033 meetriga Kaukasuse mäeaheliku kõrguselt seitsmes tipp ning millega seondub kõigile tuntud legend Prometheusest. Legendi järgi aheldati ta just selle mäe külge, kui varastas jumalatelt tule ja selle inimestele andis. Kazbegist istume autodesse ja sõidame 14. sajandist pärit Gergheti kiriku juurde, mis asub 2170 meetri kõrgusel Kazbegi mäe jalamil. Pärast seda sõidame Gudaurisse. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Gudauris.

 

5. päev   GUDAURI-GORI-UPLISTSIKHE-BORJOMI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Gori linnas maja, kus sündis Jossif Stalin, ning näeme ka tema erarongi. Veel külastame Uplistsikhe koobaslinna, mis asub Mtkvari jõe vasakul kaldal ja on tähelepanuväärne selle poolest, et siinsed vanimad struktuurid pärinevad juba hellenistlikust perioodist ning et siin on külg-külje kõrval nii paganlik kui ka kristlik pärand ja mitut stiili kaljusse raiutud struktuure. Edasi suundume juba Imereti provintsi, mida iseloomustavad külmad allikad, rohelised niidud ja kaunid hoolitsetud aiad-pargid. Siinsed inimesed on hea huumorimeelega, viisakad ja küpsetavad erilist hatshapurit. Sõit Borjomisse. Legendi kohaselt tuleneb Borjomi asula nimi kahest sõnast – „borj“ -kindlusemüür ja „omi“ -sõda. Varem sõditi tihti ning Borjomi asunduse jaoks tuli kasuks tema asukoht kaljulõhes. Mägedest asunduse ümber saigi kindlusemüür ning kuristiku nõlvadele olid ehitatud vahitornid. Majutus hotelli ja õhtusöök.

 

6. päev    BORJOMI- KHUTAISI (H,Õ)

Hommikusöök. Hommikul jalutame Borjomi pargis, mekime siinset kuulsat mineraalvett ja seejärel lahkume linnast ja suundume Imereti provintsi. Imereti piirkonna inimesed on tuntud oma huumorimeele, viisakuse ja Gruusiale ainulaadse juustuleiva hatšapuri poolest. Naudime teel taas kauneid vaateid hooldatud põldudele ja kaunitele aedadele. Imereti provintsis asub Gruusia suuruselt teine linn Khutaisi, millega samuti täna tutvust teeme. Külastame Gelati akadeemiat ja Bagrati katedraali. Õhtusöök ja ööbimine Khutaisis.

 

7. päev     KHUTAISI-MARTVILI KANJON-PROMETHEUSE KOOBAS-BATUMI (H,Õ)

Hommikusöök. Täna külastame Prometheuse koobast, mis tekkis  umbes 60-70 miljonit aastat tagasi. Kuigi on teada, et see on Gruusia suurim koobas on tema täpne suurus siiani ebaselge, kuna uurimistööd on pooleli. Legendi järgi olla Zeus just siia sõnakuulmatu Prometheuse aheldanud. Koobas oli kaua suletud, aga nüüd  on temast külastajatele avatud umbes 10 % ja rohkem kui kilomeetrine maa-alune matk viib meid läbi kuue koopa, kus näeme stalaktiite ja stalagmiite, kivistunud koski, kardinaid, koopapärle ja maa-aluseid jõgesid. Koopa viimase osa läbime paadiga.

Külastame ka Gruusia kümne loodusime sekka arvatud 100 miljoni aasta vanust 2,4 km pikka ja kuni 40 meetrit sügavust Martvili kanjonit, kus saame samuti paadiga sõita ja väikese matka teha. Sealt edasi sõidame juba Musta mere äärde Bathumisse, mis on Adjara piirkonna halduskeskus ja mõnus rannakuurort. Võtame ette linnaekskursiooni, et teha tutvust haljaste küngaste vahel ja Kaukasuse mägede taustal asuva kiiresti kasvava linnaga, mille kitsa vanalinna ümber on kerkinud uhked uued hotellid, mereäärsed kohvikud ja restoranid ning ärikeskused. Pärastlõunal vaba aeg. Õhtusöök ja ööbimine Bathumis.

 

8. päev    BATHUMI (H)

Hommikusöök. Vaba päev omal käel ringivaatamiseks või rannas puhkamiseks. Võimalus külastada botaanikaaeda ja delfinaariumi, jalutada vanalinnas, nautida parke ja purskkaeve jne. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

9. päev    BATHUMI (H)

Hommikusöök. Vaba päev omal käel ringivaatamiseks või rannas puhkamiseks. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

10. päev    BATHUMI- BATHUMI LENNUJAAM (H)

Varane hommikusöök ja seejärel transfeer lennujaama. Lennud tagasi koju.

REISIPAKETI HIND: 910 EUR

Ühese toa eest lisatasu 170 EUR.

Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR = 1,1 USD.

Minimaalne reisijate arv 13.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB:

Kogu transporti kohapeal, k.a. maasturitega sõit Kazbegis, majutust korralikes 3* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega,  1 lõunasöök ja ja 1 õhtusöök koos rahvusliku programmiga, 4 õhtusööki (jookide eest tuleb ise tasuda; orienteeruvalt tee ja kohv 1-2 USD, vesi ja coca 1-2 USD, õlu 2-3 USD), 1 väike pudelike vett iga päev, kohalikku giidi ja eestikeelse tõlkega ekskursioone vastavalt programmile, programmis olevaid sissepääsupileteid: Thbilisi köisraudtee, Stalini sünnimaja, Uplistsikhe koobaslinn, veinidegustatsioon ja meistriklass kohaliku perekonna juures, Borjomi park, paadisõit Prometheuse koopas ja paadisõit Martvili kanjonis.

Soovijaile lisandub väävlisaun: 3 USD või erasauna tellimise korral 30 USD 4-5 inimesele.

 

REISIPAKETI HIND EI SISALDA:

Lennupiletit, kindlustusi, isiklike kulutusi, jootrahasid kohalikele giididele ja bussijuhtidele.

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos, siis soovitame lisaks lende Tallinn-Istanbul kell 18.40-21.55, Istanbul-Thbilisi 20.05.-23.20. Tagasilennud Tbilisi-Istanbul kell 05.50.- 07.10 ja Istanbul-Tallinn kell 08.30.-11.45.  

Võite osta lennupiletid ise või soovi korral ka meie kaudu. Ostes need meie kaudu on lennupileti hind 325 EUR.

Lennuinfo:  Kogunemine lennujaamas kell 16.40. Lend Tallinn-Istanbul kell 18.40-21.55, Istanbul-Thbilisi 20.05.-23.20. Tagasilennud Tbilisi-Istanbul kell 05.50.- 07.10 ja Istanbul-Tallinn kell 08.30.-11.45.  See on Turkish Airline’i liinilend.

Gruusiasse sisenemise tingimused: Kaasas peab olema tõend lõpuni viidud vaktsineerimise kohta.

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL 

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal on õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/või reisi katkemisel-ärajäämisel.  Soovitame eelnevalt konsulteerida ka reisimeditsiini kabineti arstiga. Lisainfo: www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ