HORVAATIA-SLOVEENIA-BOSNIA

14.08. – 23.08.2022

 

Meri ja mäed, rannad, kosed ja koopad. Rikkumata loodus,  vähemtuntud kultuur ja ajalugu.

 

1.päev:  Väljasõit Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit peatustega läbi Läti, Leedu ja Poola. Ööbimine  hotellis juba teisel pool Varssavit.

 

2.päev: H/s. Jätkub  teekond peatustega läbi Poola, Tšehhi ja Austria. Ööbimine Grazi lähedal.

 

3.päev:  H/s. Täna jõuame Horvaatiasse ning alustame selle maa avastamist külastusega Ozalj`i lossi, mis asub Kupa jõe käänulise kalda kaljul. Lossist avanevad maalilised vaated jõele, ümbritsevatele mägedele ja lossi alt läbi minevale raudteele.

Peatume veel Rastoke külas, mis on tuntud ka kui väike Plitvice ja on kindlasti üks ilusamaid ja paremini peidetud Horvaatia „saladusi“.  Küla läbivad loendamatu arv jugasid ning koskesid, mille kallastel asuvad vanad vesiveskid jätavad mulje nagu oleksite ajas tagasi rännanud.

Päeva lõpetuseks külastame Plitvice järvede rahvusparki. Sealses kaunis mägede vahelises orus asub 16 kristallselge veega järvesilma, mida toidavad arvukad suuremad ja väiksemad kosed. Võtame ette retke mööda matkaraja laudteed, et saada ülevaade sellest looduslikult imekaunist paigast. Plitvice järved on UNESCO poolt lülitatud maailma looduspärandi nimistusse. Ööbime hotellis Plitvice lähedal.

 

4.päev: H/s. Peatume kaunis Trogiri linnakeses, et vaadata väikesel saarel asuvat vanalinna, tema 13. saj.-st pärinevat katedraali ning ilusat palmidega ääristatud rannapromenaadi. Alustame sõitu Pelješaci poolsaare poole, kuid teeme enne põike Bosnia ja Hertsegoviinasse ning imetleme Neretva jõe sügava oru kohal paiknevat Mostari. Mostar on eelkõige tuntud UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Vana silla (Stari Most) tõttu. Kõnnime üle kaarja silla ja tutvume linnakesega. Külastame veel ka mäekaldal asuvat Počitelj küla, kus põimuvad kokku keskajale omaselt kindlustatud linn ja Ottomani arhitektuur. Ööbime 2 ööd hotellis, Bosnia ja Hertsegoviina ainukeses rannikulinnas Neumis.

 

5.päev: H/s. Rannapuhkus Neumis või soovijatega teeme päevase väljasõidu. Mägine Pelješac on kuulus punaste veinide ja Horvaatia parimate austrite poolest. Sageli tundmatu sihtpunktina on ta täis vähemrahvastatud randasid, maitseelamusi kui ka ajalugu. Külastame Euroopa vanimaid ja siiani kasutusel olevaid soolaväljasid, kõnnime mööda kaitsemüüre, mis on maailmas pikkuselt teisel kohal pärast Hiina müüre, võtame ette erakordse paadisõidu austripeenardeni Mali Stoni lahel ning kuuleme ja näeme, kuidas tegelikult austreid kasvatatakse. Samas paadis saame ka austreid maitsta ning juurde pakutakse klaas kohalikku veini või omatehtud rakiat.

 

6.päev:  H/s. Alustame sõitu Spliti suunas. Enne linna jõudmist teeme põgusa peatuse, et külastada agroparki, kus saame maitsta ja osta kohalikku oliiviõli ja erinevaid kohapeal toodetud maiuseid. Split– siin asub uhke vana- rooma aegne vaatamisväärsus- Rooma keisri Diocletianuse palee, mille kunagiste müüride vahele mahub terve vanalinn ja mis on praegu ka UNESCO kaitse all. Jalutuskäik vanalinnas.  Peale ühist ringkäiku pisut vaba aega, et lõunastada ning heita pilk suveniirilettidele. Ööbima sõidame hotelli Opatijas, kus peatume samuti 2 ööd. 

 

7.päev: H/s. Opatijat on peetud üheks parimaks Euroopa kuurordiks ja seda just tänu tema suurepärasele mikrokliimale. Varasematel aegadel armastasid Opatijas puhata Euroopa kroonitud pead ja tänapäevalgi  palistavad rannikut luksuslikud 19. sajandi lõpu hotellid ja villad parkide ning aedade embuses. Päev puhkuseks, rannamõnude nautimiseks või mägede vahel jalutamiseks. Ööbimine samas hotellis.

 

8.päev: H/s. Alustame tagasiteed läbi Sloveenia. Kõigepealt külastame Predjamski koobaskindlust ning sinna lähedale jäävat Postojnat – kus asub Sloveenia kuulsaim ja suurim koobas. Maa-aluse marsruudi pikkus on 5,2 km, millest 3,5 km läbitakse väikese rongiga ja 1,7 km jalgsi. Sloveenia kaunis pealinn Ljubljana. Tutvume põgusalt linnaga: Ljubljanica jõe armsad kaldatänavad ja välikohvikud, Lohesild, katedraal jm. Ööbime taas hotellis Grazi lähedal.

 

9.päev: H/s. Kodutee jätkub läbi Austria Tšehhi ja Poola. Ööbimine hotellis Varssavi lähedal. 

 

10.päev: H/s. Sõidame läbi Poola ja Baltikumi. Tallinnasse tagasi jõuame hilisõhtul. 

 

HIND: 770.-

Ühese toa lisatasu + 195.-, omaette iste bussis + 65.-

 

Minimaalne reisijate arv 30.

 

HIND SISALDAB: Mugavustega bussi ja kõiki makse teel, majutusi hotellides kahe inimese tubades koos hommikusöökidega, kuurordimakse Plitvices, Neumis ja Opatijas, eestikeelseid ekskursioone, giid- grupisaatja teenuseid, käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Muuseumide või muude tasuliste objektide pileteid, kindlustust.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Postojna koobas + Predjamski koobasloss 35,70 EUR; Plitvice  looduskaitseala 300 HRK, Spliti palee 10 EUR, Stoni soolaväljade külastus 15 HRK, paadisõit austrikasvatuses koos degustatsiooniga 15 EUR, ekskursioon ja degustatsioon oliivifarmis 20 HRK, Ozalj loss tasuta.

 

Võimalik tellida juurde:  õhtusööke Neumi hotellis 4 ja 5 päeva õhtul + 9 EUR üks kord  ning Opatija hotellis 6 ja 7 päeva õhtul + 10 EUR üks kord.

 

Kaasa võtta pass või ID kaart.

Soovitame  vormistada reisile tervise- ja  reisitõrkekindlustuse!

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ