HORVAATIA-BOSNIA

09. – 14.08.2023

 

Meri ja mäed, rannad, kosed ja koopad. Rikkumata loodus,  vähemtuntud kultuur ja ajalugu.

 

1.päev:  Kogunemine Tallinna lennujaamas, väljuvate lendude poolel infolaua juures kell 03.45. Lennud Tallinn Riia kell 05.40.-06.30 ja Riia Rijeka 09.35.-11.00. Alustame kohe ka oma ringsõiduga. 

Peatume Rastoke külas, mis on tuntud ka kui väike Plitvice ja on kindlasti üks ilusamaid ja paremini peidetud Horvaatia „saladusi“.  Küla läbivad loendamatu arv jugasid ning koskesid, mille kallastel asuvad vanad vesiveskid jätavad mulje nagu oleksite ajas tagasi rännanud.

Päeva lõpetuseks külastame Plitvice järvede rahvusparki. Sealses kaunis mägede vahelises orus asub 16 kristallselge veega järvesilma, mida toidavad arvukad suuremad ja väiksemad kosed. Võtame ette retke mööda matkaraja laudteed, et saada ülevaade sellest looduslikult imekaunist paigast. Plitvice järved on UNESCO poolt lülitatud maailma looduspärandi nimistusse. Ööbime hotellis Plitvice lähedal.

 

2.päev: H/s. Peatume kaunis Trogiri linnakeses, et vaadata väikesel saarel asuvat vanalinna, tema 13. saj.-st pärinevat katedraali ning ilusat palmidega ääristatud rannapromenaadi. Soovi korral võtame ette laevasõidu ka siinses saarestikus. Ööbime hotellis Trogiri lähedal.

 

3.päev: H/s. Alustame sõitu Pelješaci poolsaare poole.  Põikame sisse ka Neretva jõe sügava oru kohal paiknevasse Mostari. Mostar on eelkõige tuntud UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Vana silla (Stari Most) tõttu. Kõnnime üle kaarja silla ja tutvume linnakesega. Külastame veel ka mäekaldal asuvat Počitelj küla, kus põimuvad kokku keskajale omaselt kindlustatud linn ja Ottomani arhitektuur. Ööbime 3 ööd hotellis Bosnia ja Hertsegoviina ainukeses rannikulinnas Neumis.

 

4.päev: H/s. Rannapuhkus Neumis või soovijatega teeme päevase väljasõidu. Mägine Pelješac on kuulus punaste veinide ja Horvaatia parimate austrite poolest. Sageli tundmatu sihtpunktina on ta täis vähemrahvastatud randasid, maitseelamusi kui ka ajalugu. Külastame Euroopa vanimaid ja siiani kasutusel olevaid soolaväljasid, kõnnime mööda kaitsemüüre, mis on maailmas pikkuselt teisel kohal pärast Hiina müüre, võtame ette erakordse paadisõidu austripeenardeni Mali Stoni lahel ning kuuleme ja näeme, kuidas tegelikult austreid kasvatatakse. Samas paadis saame ka austreid maitsta ning juurde pakutakse klaas kohalikku veini või omatehtud rakiat.

 

5.päev:  H/s. Rannapuhkus Neumis või soovijatega teeme taas päevase väljasõidu. Orebič– jalutame väiksel rannapromenaadil, kus näeme uhkeid kaptenimajasid. Orebiči laevakaptenid olid omal ajal Vahemerel hinnatuimad ja seetõttu ka jõukaimad. Käime ka mäekaldal asuva frantsiskaani kloostri juures, kust avanevad kaunid vaated  ümbruskonnale. Seejärel sõidame laevaga Korčulale. Korčula ilu on palju kiidetud ja nimetatud teda lausa üheks ilusamaks saareks maailmas. Tänapäeval on saar armastatud puhkusepaik tänu oma kaljudele ja liivarandadele, küladele ja peamisele linnale Korčulale. Saar on tuntud ka kui kuulsa maadeavastaja Marco Polo sünnikoht (saar oli sel ajal Veneetsia osa), kuigi itaallased nii ei arva. Igatahes on Marco Polo sünnikoht saare üks külastatumaid paiku. Üks linna peamisi vaatamisväärsusi on kindlasti ka Püha Markuse katedraal, mida külastame ja soovijad saavad ka tõusta katedrali kellatorni. Horvaatia on kuulus ka oma veinide poolest ja seda eriti Pelješaci piirkond. Seega degusteerime neid siin meiegi.

 

6.päev: H/s. Lahkume hotellist ja sõidame Klis`i. Klisi külakese üle valitseb imposantne kindlus, mis koosneb kolmest kontsentrilisest müürist. Split– siin asub uhke vana- rooma aegne vaatamisväärsus- Rooma keisri Diocletianuse palee, mille kunagiste müüride vahele mahub terve vanalinn ja mis on praegu ka UNESCO kaitse all. Jalutuskäik vanalinnas ja pärast seda veel ka pisut vaba aega, et keha kinnitada ning heita pilk suveniirilettidele ja ongi aeg sõita lennujaama. Lend Split-Tallinn kell 19.50.- 23.45. Reisi lõpp.

 

HIND: 595 EUR Ühese toa lisatasu + 160 EUR

Minimaalne reisijate arv 25.

HIND SISALDAB: Mugavustega bussi kohapeal ja kõiki makse teel, majutusi hotellides kahe inimese tubades koos hommikusöökidega, kuurordimakse Plitvices, Trogiris, Neumis, laevapiletit Orebič-Korčula-Orebič, eestikeelseid ekskursioone, giid- grupisaatja teenuseid, käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Lennupileteid, muuseumide või muude tasuliste objektide pileteid, kindlustust, jootraha bussijuhile (ca 8 EUR)

ORIENTEERUVAD HINNAD: Lennupilet 302 EUR, Plitvice  looduskaitseala 300 HRK, Spliti palee 10 EUR, Stoni soolaväljade külastus 20 HRK, paadisõit austrikasvatuses koos degustatsiooniga 25 EUR, Klisi kindlus 75 HRK.

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos soovitame lisaks lende Tallinn-Riia kell 05.40.-06.30 ja Riia-Rijeka 09.35.-11.00.  Split-Tallinn kell 19.50.- 23.45. Need on Air Balticu liinilennud.

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind  ostes meilt on 302 EUR.

Air Balticu liinilennul on hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8 kg. Toitlustus lennul toimub pardakaardi alusel lisatasu eest.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ