IISRAEL: RISTISÕDIJATE JÄLGEDES PÜHAL MAAL  

13.11. – 20.11.2021

1.päev:  TEL AVIV – AKKO

Lennud Tel Avivi. Läbime passikontrolli ja seejärel sõidame juba edasi põhja suunas, mereäärsesse linna Akkosse. Naudime teel mägist maastikku ja registreerime end hotelli. Õhtusöök hotellis.

 

2.päev: AKKO – HAIFA – KARMELI MÄGI – JERUUSALEMM ( H,Õ) 

H/s. Tutvume Akko vanalinnaga. Kõnnime läbi kalaturu ja araabia turu ning külastame ristisõdijate ehitatud  kindlusmuuseumi. Lõunapaus ja pisut vaba aega. Seejärel asume teele Jeruusalemma poole. Sõidame Haifa kaudu, imetleme teel vaateid merele ja teeme peatuse iidsel Karmeli mäel, kust see merelinn kunagi alguse sai. Imetleme vaadet kuulsale bahai aiale. Kauni Pärsia stiilis aia on rajanud bahaiusulised. See usuline liikumine tekkis Pärisas ja selle eesmärgiks on ühendada kõiki kolme ainujumalausundit. Majutus kolm ööd hotellis Jeruusalemmas ja õhtusöök.

 

3.päev: JERUUSALEMM ( H,Õ) 

H/s. Jalgsirännak mööda püha linna Jeruusalemma. Vaatleme osmanite aegseid võimsaid linnamüüre ja väravaid. Tutvume järgmiste paikadega: Via Dolorosa ehk kannatuste tee, Jeesuse hauakirik, juutide templist pärast aastat 70 allesjäänud legendaarne nutumüür. Teeme lõunapausi ja seejärel jätkame rännakut. Tutvume armeenlaste, juutide, kristlaste ja moslemite kvartalite ja nende lugudega. Jeruusalemma vanalinn pole suur, kuid kirju asustuse ja põneva ajalooga. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

4.päev:  JERUUSALEMM – EIN KAREM ( H,Õ) 

H/s. Sõidame karstiorus asuvasse kaunisse Ein Karemi külakesse, mis on tegelikult veel Jeruusalemma eeslinn. Seal toimus kahe lapseootel nooriku, neitsi Maarja ja tema nõo Elisabethi, kellest sai Ristija Johannese ema, tähendusrikas kohtumine.

Linna tagasi pöördudes vaatame Iisraeli parlamendihoonet e Knessetit, näeme ära ülemkohtu maja, vana raudteejaama, ortodokssete juutide linnaosa jm.  Saame end pildistada kuulsa suure seitsmeharulise küünlajala menoraa juures – just juutidelt teab ju kogu maailm, et Jumal lõi maailma seitsme päevaga.

Õhtupooliku veedame Jeruusalemma vanalinnas, vaatame Õlimäge, Kidroni orgu, Siioni mäge, kus asuvad viimse õhtuöömaja ruum, kuningas Taaveti hauakenotaaf ning ka paik, kust neitsi Maarja võeti taevasse. Õhtusöök ja öö samas hotellis.

 

5.päev: JERUUSALEMM – SURNUMERI – JEERIKO – KUMRAN – EIN GEDI ( H,Õ) 

H/s. Varahommikul lahkume hotellist ja asume teele Surnumere suunas. Surnumeri asub tublisti allpool maailmamere nivood ja tema veetase on pidevas languses. Esimese pikema peatuse teeme Jordani jõe ääres, kust kulgeb riigipiir Jordaania Hašimiitide Kuningriigiga ning kus Ristija Johannes Piibli kohaselt rahvast ja Jeesus Kristuse ristis. Põikame tunnikeseks ka Jeeriko oaasi, kus asuvad maailma seni teadaolevalt vanima linna varemed – needsamad, mis pasunahelide peale langesid. Joome tummist araabia kohvi ja soovi korral ostleme. Külastame veel muistsete esseenide Kumrani kogukonna asuala, kus elati ja oldi juba viissada aastat enne Jeesuse aega. Selle pühamu-kloostri juurest on leitud 20. sajandi keskel kummalistel asjaoludel üks väga oluline vanaheebrea keelne tekstikogu. Täna on see teemapark -vabaõhumuuseum. Edasi läheme Surnumere äärde katsuma unikaalse sisaldusega muda ja ülisoolast vett. Kes julgeb, see supleb.

Seejärel võtame suuna kõrbe poole. Esialgu sõidame siiski veel mööda Surnumere kallast ja näeme muu hulgas paika, kus Loti naine pärast Soodoma ja Komorra hävingut soolasambaks tardus. Ööbime kas Ein Bokekis või Ein Gedi lähedal kibutsis, et järgmisel päeval tutvuda kõrbega. Õhtusöök.

 

6.päev: EIN GEDI LOODUSKAITSEALA – KIRIAT ARBA – JUUDA KÕRB – PETLEMM ( H,Õ) 

H/s. Hommikupoolikul tutvume kõrbe ja tema asukatega. Külastame Ein Gedi looduskaitseala, mille matkarajal teeme väikese jalutuskäigu. Varasel lõunal asume teele Petlemma suunas. Kui poliitiline olukord lubab, käime vaatamas Hebroni Kiriat Arba asundust, mille taga asub samuti ristisõdijate rajatud suur katedraal. Katedraali ühes otsas on täna sünagoog ja teises otsas mošee, nii on ühe katuse all kaks pühamut, mis omavahel eri “riikides”. Paik on kuulus selle poolest, et sinna on maetud muistsete heebrea hõimude tõotatud maale tulnud esimeste patriarhid, see toimus ligi 4000 aastat tagasi. Haudu tähistavad hauakenotaafid.

Teeme peateelt mõnekilomeetrise kõrvalepõike Juuda e Judea kõrbe, kus asus kord üks kuningas Herodese residentsidest. Üks pärimus teab, et sinna on see vastuloluline valitseja ka maetud. See ajalooline vaatamisväärsus asub kõrge künka otsas, kust avanevad imekaunid vaated ümbrusele. Imetleme, naudime, pildistame. Teel Petlemma näeme veel rohkelt terrasspõlde, kus kasvatatakse peamiselt viinamarju ja aedvilja. Õhtuks jõuame Petlemma, kuhu jääme ööbima. Õhtusöök hotellis.

 

7.päev: PETLEMM – TEL AVIV ( H,Õ) 

H/s. Petlemm – linn, kus Maarja sünnitas Jeesuse. Selle loo tõttu on kogu ülejäänud Petlemma minevik teenimatult tähelepanuta jäänud, ometi on tegemist äärmiselt vana asulapaigaga. Petlemma vanalinn on 1990. aastatel põhjalikult renoveeritud. Kirikuid on siin sama palju kui mošeid, Jeesuse sünnikirik neist muidugi kõige tähtsam. Mäletame, et õnnistegija sündis grotis ehk kõrvalhoones, kus ema ta tallede sõime asetas. See grott on seal tänagi olemas ja seda ka külastame.

Pealelõunal hakkame sõitma tagasi Tel Avivi. Linn paikneb rannikul ja kuna tegu on üsna euroopaliku linnaga, siis on siin ka baare ja restorane, mis on kauem lahti kui päikeseloojakuni. Tel Aviv on olnud küll kaua juudiriigi pealinn, kuid tegelikult on ainult sajakonna aasta vanune. Seetõttu puudub tal ajalooline südalinn, kuid sellegipoolest on seal kerge orienteeruda.

 

8.päev: TEL AVIV – JAFFA ( H,Õ) 

H/s.  Registreerime end hotellist välja ja jätame kohvrid pakihoidu. Suundume tutvuma Tel Aviviga. Võrreldes seni nähtuga on tegu kaasaegse ilmaliku linnaga, kus puuduvad juba harjunuks saanud minaretid ja kirikutornid. Samuti pole kindlust ega linnamüüri või iidseid pühapaiku. Teeme rohkem juttu Iisraeli juutide elust tänapäeval. Sõidame natukeseks veel ka Jaffasse, mis on pärimuse järgi maailma üks vanimaid sadamalinnu. Arvatakse, et selle rajas Noa poeg Jafet ja siin asus nahaparkal Siimoni maja, mille katusele apostel Peetrus kord tõusis. Praeguseks on Jaffa muutunud Tel Avivi linnaosaks, selle uue linna vanalinnaks. Veedame siin veel veidi vaba aega ja siis sõidamegi juba edasi lennuväljale. Jätkulennud koju.

 

REISIPAKETI HIND: 1150 EUR, ühese majutuse lisatasu + 440 EUR

Minimaalne reisijate arv 15

Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR= 1,1 USD.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: Kogu transporti kohapeal, majutust  3-4* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega, 7 õhtusööki (jookide eest tuleb tasuda lisaks), kõik mainitud ekskursioonid koos sissepääsupiletitega (Akko kindlus, Kumran, Ein Gedi looduskaitseala, Jeesuse sünnikirik , eestikeelse giid-reisijuhi teenused, käibemaks.

REISIPAKETI HIND EI SISALDA: lennupileteid, reisikindlustust, isiklikke kulutusi, jootraha kohapealsetele saatjatele (ca 40 EUR).

Kuna parem on, kui kogu grupp lendab koos, soovitame lisaks lende Tallinn-Riia 09.50-10.40 ja Riia – Tel Aviv 12.50-17.00. Tagasilend Tel Aviv – Riia kell 18.00-22.25 ja Riia-Tallinn kell 23.15-00.05.

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti orienteeruv hind 300 EUR.

Lennuinfo: Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 7.45. Lend Tallinn-Riia 09.50-10.40 ja Riia – Tel Aviv 12.50-17.00. Tagasilend Tel Aviv – Riia kell 18.00-22.25 ja Riia-Tallinn kell 23.15-00.05.

Lennatakse Air Balticu liinilendudega ning hinnas on 1 ära antav pagasiühik kaaluga 20 kg ning käsipagas maksimummõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8 kg. Kui kaks inimest reisivad koos ja neil on ühine pagas, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, kuid pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.

Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust.

Kui reisija tühistab tellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel. Soovitame eelnevalt konsulteerida ka reisimeditsiini kabineti arstiga. Lisainfo: www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine

 

NB! Vajalik reisidokument on PASS, mis peab kehtima 6 kuud peale reisi lõppu.

Iraani, Süüria, Liibanoni, Liibüa, Iraagi, Saudi Araabia, Kuveidi viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. Küsimusi tekib tõenäoliselt ka Egiptuse ja Jordaania viisade puhul, kuid need on tavaliselt lahendatavad.

Kui reisib alla 18 a. laps, kas ühe vanemaga, ilma vanemateta või vanavanematega, siis on vajalik reisile kaasa võtta inglisekeelne notariaalselt kinnitatud vanemate luba (või teise vanema luba).

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ