KUNINGLIK JORDAANIA

23.10.- 30.10.2021

 

Jordaania on küll valdavalt kõrbes asuv maa, kuid sellest hoolimata on sealne loodus vägagi mitmekesine ning sealne ajalugu ja kultuur mitmekülgne ja põnev. Näeme oma reisil UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud iidset liivakivisse tahutud Nabatea linna Petrat, seikleme päikese ja tuulte vormitud Wadi Rumi kõrbes, mis on kohati justkui hoopis planeet Marss, puhkame Surnumere ääres, mis on tegelikult järv, ning naudime Jordaania suurepärast ilma ja inimeste siirast külalislahkust.

 

1 . päev:  Kogunemine Tallinna lennujaamas, infolaua kõrval kell 16.45. Lennud Ammanisse. Viisade vormistamine piiril ja transfeer hotelli.

 

2. päev: AMMAN-MADABA-NEBO MÄGI-SHOBAK-PETRA (H/Õ)

Hommikusöök. Alustame sõitu Petra suunas. Esimese peatuse teeme Madabas, mida tuntakse kui mosaiiklinna, kuna siin on säilinud hulgaliselt bütsantsiaegseid ja araablaste mosaiike.  Edasi teeme tutvust Nebo mäega, millel asuvasse kloostrisse on usutavasti maetud Mooses. Ilusa ilmaga paistavad mäele kätte Surnumeri, Jordani jõe org, vana Jeeriko linn, Petlemm ja isegi Jeruusalemm. Sõidame Shobaki poole, kus 1300 meetri kõrgusel mäe otsas asub 1115. aastal  ristisõdijate  poolt ehitatud kants. Teel imetleme  kauneid vaateid mägedele ja orgudele ning õhtuks jõuame hotelli Petras. Õhtusöök.

 

3. päev: PETRA (H/Õ)

Hommikusöök. Petra on unikaalne vana linn, mis on kuulus oma kaljutemplite poolest. Siseneme sinna läbi kitsa kuristiku El Siqi  ja meile avanebki hingetuks tegev vaade kuulsale Petra kaljutemplile. Imetleme vana Petra punasest graniidist hooneid, templeid, uhkeid fassaade ja muud põnevat. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis Petras.

 

4. päev: VÄIKE PETRA-WADI RUM (H/Õ)

Hommikusöök. Pärast hommikusööki külastame Väikest Petrat. Petra väravate juurest viib kruusatee mööda kuumaastikku paika, mida kutsutakse Väikeseks Petraks. Siinne atmosfäär on pisut tasasem, aga siingi on iga mäenõlva sisse süvistatud pühamud ning kõrvaltänavad on täis iidseid hauakamberid, nišše, kanaleid ja pühakodasid. Edasi sõidame maasturitega Wadi Rumi kõrbe. Naudime uhkeid ja majesteetlikke kõrbemaastikke ning tutvume beduiinide eluga. Õhtusöök  ja ööbimine beduiinilaagris.

 

5. päev: WADI RUM-BETAANIA-SURNUMERI (H/Õ)

Hommikusöök. Soovijad saavad veel proovida kaamelitel ratsutamist ning seejärel võtame suuna juba Surnumere äärde. Teel peatume korras ka Betaanias– see on paik, kus Johannes iidsetel aegadel Jeesuse ja tema jüngrid ristis. Seejärel jõuame välja juba  Surnumere äärde, maailma kõige madalamasse paika, mis asub nüüdseks juba pisut rohkem kui 400m merepinnast allpool. Rannapuhkus, et nautida tulisoolast vett ja võimalust merelaineil lehte lugeda – kuna vesi on Surnumeres nii soolane, ei vaju siin keegi põhja. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Surnumere ääres.

 

6.päev:  PUHKUS SURNUMERE ÄÄRES (H/Õ)

Päev puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks. Hommiku- ja õhtusöök hotellis.

 

8. päev: SURNUMERI- AMMAN– JERASH (H/Õ)

Hommikusöök. Lahkume hotellist ja võtame suuna Ammani poole. Tutvume Jordaania pealinnaga: külastame roomaaegset amfiteatrit, kindlusemäel olevaid roomlaste varemeid ja arheoloogiamuuseumi. Sõidame Ammanist ka Jerashi linna, mis on tänapäeval üks paremini säilinud Kreeka-Rooma linnasid ning teda on kutsutud ka idamaade Pompeijks. Veidi aega veel sisseostudeks, seejärel õhtusöök ja transfeer lennujaama.

 

9. päev:  Jätkuvad lennud tagasi koju.

   

Reisipaketi hind kuni 01.05: 890 EUR   Reisipaketi hind al. 01.05: 940 EUR  

Ühese toa eest lisatasu 155 EUR

Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR= 1,1 USD  Minimaalne reisijate arv 12.

 

Reisipaketi hind sisaldab: Majutust 3* hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega, 1 öö kõrbelaagris, 6 õhtusööki (jookide eest tuleb ise tasuda – suur pudel vett, mida saab mitme peale jagada = ca 1 USD ja coca/fanta = ca 5 USD), 1 väike pudelike vett iga päev, transporti kohapeal, kohalikku giidi ja eestikeelse tõlkega ekskursioone vastavalt programmile, kõik programmis olevad sissepääsupiletid.

 

Lennuinfo: Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 16.45. Lend Tallinn-Istanbul 18.55-22.10

 ja  Istanbul-Amman 02.05.-04.25. Tagasilend Amman-Istanbul 08.30.-12.00 ning  Istanbul-Tallinn 14.45.-18.00.

 

Lend toimub Turkish Airline’i liinilendudega ning hinnas on 1 ära antav pagasiühik kaaluga 30 kg. Käsipagasi maksimummõõtmed on 55x 40x 23 cm ja käsipagas võib kaaluda kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites kokku kuni 500 ml. Lennul on hinnas soe toit ja joogid.

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind sõltub ostmise hetkest. Orienteeruv hind 470 EUR.

 

Reisipaketi hind ei sisalda: Lennupileteid ega lennuväljamaksusid, kindlustusi, isiklikke kulutusi, jootrahasid kohalikele giididele ja bussijuhtidele ( ca 30 EUR).

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL  Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. Lennupiletit hinnaga 500 eurot (koos lennujaamamaksudega) on võimalik osta kuni 1. septembrini, seejärel müüme lennukipileteid ostmise hetkel saadaoleva hinnaga.

Kui reisija tühistab tellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab tellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

 

Reisikorraldajal õigus hindu muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/või reisi katkemisel-ära jäämisel.

Soovitame eelnevalt konsulteerida ka reisimeditsiini kabineti arstiga. Lisainfo: www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine

 

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu.  Süüria viisade ja templitega passiga võib piiri peal esineda probleeme. 

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ