JÕULUAEG HELSINGIS JA PORVOOS

11.12.2021

 

Sõidame põhjanaabrite juurde Soome tutvuma jõuluehteis Helsingi ja Porvooga. Aasta viimastel nädalatel hingab Helsingi pühaderütmis ning lummab jõuluturgude ja tuledesäras tänavatega.

 

Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 04.15. Teistega kohtume Tallinna sadama A terminali parklas, bussi juures kell 06.00. Sõidame Viking Line laevaga Tallinnast Helsingisse. Laeval rikkalik hommikusöök rootsi lauas.

Saabume Helsingisse kell 09.30. ja suundume kõigepealt keskaegsesse Porvoosse, mis on tuntuks saanud Soome ajaloo ühe tähtsündmuse, 1809.a Maapäeva toimumiskohana. Porvoos elas pikka aega Soome rahvuspoeet ja hümni sõnade autor Johan Ludvig Runeberg. Linn asub kuulsal Kuningateel, mida mööda liikusid omal ajal kuningad, tsaarid ja piiskopid. Tänane Porvoo on idülliline ja erakordselt ilus linnake. Siin on säilinud keskaegne Vana Porvoo, kitsad munakivitänavad, punased rannaaidad, vanad pisikesed puumajad, kus on palju kohvikuid, restorane ja käsitöökaupluseid. Vana Porvood kroonib Toomkirik, mis ehitati 12. sajandil. Jalutame linnas ning imetleme kauneid vaateaknaid ja ehitud linna. Aega jääb ka selleks, et maitsta mõnes vanalinna kohvikus Runebergi kooki ning käia Porvoo jõuluturgudel. 

Tagasi Helsingisse jõudes külastame Jõuluturgu, kus leiab kohalikke meistrite poolt valmistatud unikaalset käsitööd, maitsvaid konserveeritud hõrgutisi ja saiakesi. Toidukioskites pakutakse praetud rääbist, kuumi vorstikesi, kukleid ja glögi. Kohapeal on võimalik jälgida seppade tööd ja kohata võib Jõuluvana. Isegi kui väljas paugub pakane, häälestab soe laadameeleolu jõuluajaks. 

Seejärel võtame ette linnaekskursiooni Helsingis: Presidendipalee, linnavalitsuse hoone, Vana Turg, Senati väljak, Toomkirik, Helsingi Ülikool, Sederholmi maja, Esplanaadi park, Havis Amanda, Kappeliesplanaad, Runebergi mälestusmärk, Rootsi teater, Mannerheimi tänav, keskraamatukogu Oodi,  raudteejaam ja Temppeliaukio kirik. 

Ja ongi päev jõudnud õhtusse ning sõidame taas sadamasse. Laevasõit Helsingi-Tallinn 20.30.-23.00. Laeval rikkalik  õhtusöök rootsi lauas.  Buss sõidab tagasi Pärnusse. Reisi lõpp.

 

HIND: 120.- , lapsele 12.-17 a. hind 95.-, lapsele 6-11 a: 85.-

HIND SISALDAB: Buss, laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn, hommiku- ja õhtusöök  laevas, ekskursioonid Helsingis ja Porvoos,  giid-grupijuhi teenused, maksud.

LISATASU EEST:  Reisikindlustus.

 

Istekohad bussis jaotatakse registreerimistasu laekumise järjekorras.

Kaasa võtta vaktsineerimistunnistus ja pass või ID-kaart.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ