JÕULUAEG HELSINGIS JA PORVOOS

12.12.2020

 

Sõidame põhjanaabrite juurde Soome tutvuma jõuluehteis Helsingi ja Porvooga. Aasta viimastel nädalatel hingab Helsingi pühaderütmis ning lummab jõuluturgude, uhkete paraadide ja tuledesäras tänavatega.

 

Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 04.15. Teistega kohtume Tallinna sadama A terminali parklas, bussi juures kell 06.00. Sõidame Viking Line laevaga Tallinnast Helsingisse. Laeval rikkalik hommikusöök rootsi lauas hinna sees.

Linnaekskursioon Helsingis: Presidendipalee, linnavalitsuse hoone, Vana Turg, Senati väljak, Toomkirik, Helsingi Ülikool, Sederholmi maja, Esplanaadi park,  Havis Amanda, Kappeliesplanaad, Runebergi mälestusmärk, Rootsi teater, Mannerheimi tänav, raudteejaam.
Vaba aeg kesklinnas, et külastada Tooma Jõululaata Senati väljakul. Loodame, et selleks ajaks on keeruline olukord laabunud ja laat toimub. Sealt võib osta unikaalset käsitööd, maitsvaid konserveeritud hõrgutisi ja saiakesi. Toidukioskid pakuvad praetud rääbist, kuumi vorstikesi, kukleid ja glögi. isegi kui väljas paugub pakane, häälestab soe laadameeleolu jõuluajaks. Kohapeal on võimalik jälgida seppade tööd, kohata võib ka Jõuluvana, kes lastele küünlaid jagab. Samas lähedal on on ka Sederholmi maja, mida samuti on võimalik külastada. Sederholmi maja on linna vanim maja, kus asub praegu üks linnamuuseumi filiaale lastele.

Sõidame Soome vanuselt teise linna Porvoosse, mis asub kuulsal Kuningateel, mida mööda omal ajal liikusid kuningad, tsaarid ja piiskopid. Porvoo on idülliline ja erakordselt ilus linnake. Siin on säilinud keskaegne Vana Porvoo, kitsad munakivitänavad, punased rannamajad, vanad pisikesed puumajad, kus tänapäeval on palju kohvikuid, restorane ja käsitöökaupluseid. Vana Porvood kroonib Toomkirik, mis ehitati 12. sajandil. Teeme jalutuskäigu ehitud linnas ja kindlasti jääb aega sisse astumiseks ka mõnda vanalinna kohvikusse, et maitsta kuulsat Runebergi kooki. Johan Ludvig Runeberg oli Soome rahvuspoeet, hümni sõnade autor ning elas Porvoos.

 

Laevasõit  Helsingi- Tallinn kell 20.30- 23.00. Laeval rikkalik  jõulu õhtusöök hinna sees.  Buss sõidab tagasi Pärnusse. Reisi lõpp.

 

HIND: 115.- , lapsele 12.-17 a. hind 92.-, lapsele 6-11 a: 82.-

HIND SISALDAB: Buss, laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn, hommiku- ja õhtusöök  laevas, ekskursioonid Helsingis ja Porvoos,  giid-grupijuhi teenused, maksud.

LISATASU EEST:  Reisikindlustus.

 

Istekohad bussis jaotatakse registreerimistasu laekumise järjekorras.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ