KREEKA

23.-30.09.2023.

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas, väljuvate lendude poolel infolaua juures kell 07.10. Lennud Tallinn-Riia kell 09.10.-10.00 ja Riia-Ateena kell 11.15.-14.25. Lühike bussiekskursioon ning majutus kesklinna hotelli. Õhtul jalutuskäik vanalinnas Plakas ning soovi korral vaatame rahvuslikku etendust kreeka toidu, veini, laulude ja tantsudega. 

 

2.päev: Hommikusöök. Acropoli külastus ning seejärel lahkume Ateenast. Sõit läbi Korinthose maakitsuse Peloponnesose poolsaarele. Nimi „Peloponnesos“ tähendab „Pelopsi saar“ ja tuleneb ühe müütilise kangelase järgi, kes olevat kogu poolsaare vallutanud. Peloponnesost ühendab Kreeka mandriosaga  42 km. pikkune Korintose maakitsus, mida läbib 6,3 km pikkune Korintose kanal. Kanal ühendab omavahel Korintia ja Saronicu lahed. Peatume korraks ka siin ja jätkame teed. Mükeene. Mükeene asub Põhja Argolises, hästi kaitstavas kohas järsunõlvalise mäe otsas ja kujutaski endast  hästi kindlustatud paleekompleksi. Külastame siinset arheoloogiline ala. Käime Atreuse varakambris ja näeme maailmakuulsaid lõviväravaid, tsitadelli kindlustusi, kuningas Agamemnoni palee jäänuseid jm. Ööbimine hotellis Nafplios. Nafplio on Argolida lahe oluline meresadam ja esimene Kreeka ametlik pealinn. Siin on valitsenud Veneetsia Vabariik ja Osmanite Impeerium, mis on jätnud jälje linna ajalukku.  216 m kõrgusel mäe otsas kõrgub üle linna 17. sajandil ehitatud Palamidi kindlus.

 

3.päev: Hommikusöök. Jätkame sõitu. Täna külastame Mystra arheoloogilist kaitseala.  Majesteetlik Mystras asub järsul jalamil Taygetose mäe põhjanõlvadel. Mystras koosneb all- ja ülalinnast, mida omavahel ühendab Monemvasia värav. Jalutame mööda kitsukesi looklevaid  tänavaid ja tutvume siinsete kloostrite, kirikute ja lossidega. Ööbimine hotellis kaunite mägede vahel.

 

4.päev: Hommikusöök. Külastame Olümpia arheoloogilist ala ja muuseumi. Olümpia oli üks kõige tähtsamaid antiikpühapaiku, pühendatud jumalate isale Olümpose Zeusile ning kus peeti igal neljandal aastal Zeusi auks ülekreekalisi võistlusmänge. Kõnnime läbi gümnaasiumi, Hera ja Zeusi templite ning tuletame meelde ka olümpiamängude algusaegu. Ööbime hotellis juba rannikul.

 

5.päev: Hommikusöök. Jätkame oma teed. Soovi korral külastame veel Patra külje all asuvat Kreeka vanimat ja kuulsaimat veinimõisa Achaia Clauss. Nende kuulsaim vein on tõenäoliselt Mavro Daphne, mida on aastate jooksul kõrgelt hinnanud ka mitmed Euroopa kroonitud pead. Delfi– antiikjumala Apollo pühamu, mis asub Parnassose mäe jalamil. Delfiga seotud müüte on väga palju ja need ulatuvad tagasi eelajaloolisse aega. Delfit tunti ka maailma keskpaigana ning seda tähistas omphalose nimeline kivi (kr.naba), mida hoiti Apollo templis. Külastame Delfi arheoloogilist ala ning muuseumi. Ööbimine hotellis.

 

6.päev: Hommikusöök. Sõit Meteorasse. Meteora– üks kõige hämmastavamaid kohti üldse Kreekas. Meteora kloostrid paiknevad Mandri- Kreeka looduskaunis kohas, kus Piniose jõgi murrab Pindose mäestikust välja ning laskub Tessaalia tasandikule. Just siit saavad alguse taeva poole kerkivad pruunist liivakivist vertikaalsed sambad. Kuna kaljude tipud asuvad maa ja taeva vahel, siis loovad nad õhus rippumise illusiooni ja Meteora tähendabki sõna-sõnalt õhus hõljumist. Keegi ei tea täpselt kuidas õnnestus munkadel järskudele kaljutippudele ronida, kuid legendi kohaselt aitas jumal esimese elaniku sinna ise.  Hiljem võeti kasutusele köisredelid ja ülesvinnatavad korvid. Tänapäeval viivad kloostritesse aga kaljudesse raiutud trepid. Kokku rajati siia 24 kloostrit, kuid tänapäeval funktsioneerivad neist vaid 6. Meie püüame neist külastada kahte. Ööbimine hotellis.

 

7.päev: Hommikusöök: Sõit  läbi mägede Thessaloniki suunas. Pealelõunal jõuame Thessalonikisse ja majutume hotelli kesklinnas. Halkidiki poolsaarel asuv Thessaloniki või nagu kohalikud ütlevad Salonika, on Makedoonia pealinn ja suuruselt teine linn Kreekas. Võrreldes muu Kreekaga on Thessalonikis vähe antiikaja mälestusmärke, aga seda rohkem on siin rooma ja bütsntsiaegseid mälestisi. Linna üks sümboleid on Valge torn- üks vanadest bütsantsiaegsetest kaitsetornidest. Enamasti saab seal uudistada näituseid, mis esitlevad erinevaid tahke linna ajaloost. On mitmeid muuseume- m.h Atatürki muuseum, kes on Thessalonikis sündinud ja Moodsa Kunsti Keskus. Ning peale muuseumide on hulk Rooma- ja Bütsantsi-aegseid mälestisi: Galeriuse triumfikaar, roomaaegse agoraa varemed, hulk kirikuid.  Teemegi veel õhtuse jalutuskäigu vanalinnas.

 

8.päev: Hommikusöök. Paneme oma pagasi hotelli hoiule ja veedame veel päeva Thessalonikis, et soovi korral külastada muuseume, niisama jalutada ja nautida kaunist promenaadi, kohvikuid või teha veel viimaseid sisseoste. Kell 16.00. transfer hotellist lennujaama.

Lennud Thessaloniki Riia kell 19.45.-22.35 ja Riia-Tallinn kell 00.05. Reisi lõpp.

 

REISIPAKETI HIND kuni 31.05: 705 EUR Alates 01.06. HIND: 730 EUR

Ühese toa eest lisatasu: 170 EUR

Minimaalne reisijate arv on 25.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: Transporti kohapeal, majutused koos hommikusöökidega hotellides kahe inimese tubades, linnade maksud (City taxid).

 

HIND EI SISALDA: Lennupileteid (+305€), kindlustusi, tasuliste objektide pileteid.

 

ORIENTEERUVAD HINNAD: Meteora kloostrid St.Stefen 3€+Russanou 3€, Delfi arheol. ala 12/6, Veinikeldri külastus ja degusteerimine 18€, Olümpia arheol. ala 12/6, Mystras 12/6€, Mükeene arheol. ala.12/6€, Acropolis 13€

Soovi korral on võimalik  ette tellida 6 õhtusööki: 150 EUR (v.a. Ateenas esimesel päeval ja viimasel päeval Thessalonikis)

 

Lennuinfo: BT312 Tallinn-Ateena kell 09.10 -10.00; BT611 Riia-Ateena kell 11.15 -14.25.

BT616 Thessaloniki-Riia kell 19.45- 22.35 ja BT361 Riia-Tallinn kell 23.15- 00.05.

See on Air Balticu liinilend. Hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg (100x50x80 cm) ning käsipagas maksimumkaaluga 8 kg (55x40x23 cm). Toitlustus lennul on pardakaardi alusel lisatasu eest. Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind  ostes meilt on 305 EUR.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 50 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud. Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ