LÄÄNE-UKRAINA JA KARPAADID

06.-14.05.2022

1.päev: Väljasõit Tallinnast Estonia teatri eest parklast kell 06.00 ja Pärnust hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbimine hotellis Lublini lähedal.

 

2.päev: H/s. Jätkame oma teekonda ja teeme põgusa peatuse Zamośćis, mida tuntakse kui kaunist renessansslinna ja põhjamaade Padovat. Seejärel ületame Poola-Ukraina piiri ja peatume Žovkva äärelinnas, et uudistada sealset puitarhitektuuri meistriteost püha kolmainu kirikut, mis on kantud ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Kirikus asub pärnapuust valmistatud ikonostaas, mis koosneb umbes 50 ikoonist. Käime ka Stradchi ainulaadses koobaskloostris ja õhtuks jõuame Lvivi. Ööbimine hotellis.

 

3.päev: H/s. Tutvume Lviviga. Lvivi vanalinn on väga euroopalik, mistõttu kutsutakse teda Ukraina väikeseks Pariisiks. UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv vanalinn on täis kitsaid munakivitänavaid ning ainult jalakäijatele mõeldud väljakuid. Linn paistab silma kohvikute ja restoranide rohkusega ja need pole Lvivis lihtsalt söögikohad, vaid kohad, mis pakuvad tõelist elamust. Siin leidub mitmeid põneva kontseptsiooniga restorane. Näiteks Serbska tänaval asub Masoch-Cafe (Lviv on Leopold von Sacher-Masochi sünnilinn), kus soovi korral saab ettekandjalt ka piitsa. Sealsamas kõrval asub aga märksa peresõbralikum koht – Lvivi šokolaaditöökoda, kus saab vaadata, kuidas komme tehakse, neid kaasa osta ja muidugi ka koha peal mekkida. Põnev on ka Galiitsia juudi restoran Під Золотою Розою, mis sai oma nime sõja ajal hävitatud sünagoogi järgi, millest on alles jäänud vaid üks sein. Erinevalt tavarestoranidest ei ole siin aga menüüs hindu. Ettekandja ütleb teile pärast einet summa, mis see tema hinnangul võiks maksta ning edasine sõltub juba teie enda tingimis- ja etlemisoskusest. Ööbimine samas hotellis.

 

4.päev: H/s.  Lvivi oblast on sisuliselt värav Karpaatidesse. Meie võtame suuna Ida-Karpaatidele, peamisele hutsuulide asualale. Hutsuulide rahvakild on säilitanud neile ainuomase kultuuri ja traditsioonid, millest meiegi püüame pisut osa saada. Teel teeme peatuse Tustanis ja imetleme siinset kaljumassiivi, millel keskajal asus kindlus. Jaremtše on Ivano-Frankivski piirkonna kuulsaim mägikuurort, mis asub 550-585m kõrgusel merepinnast. Linna peamine vaatamisväärsus on ilus loodus, puhas õhk ja Pruti jõe maaliline org. Linna ümbritsevad Horhany mäed. Kahe maailmasõja vahel kuulus linn Poolale ja oli juba sel ajal tuntud talikuurort. Ööbime siinses hotellis 2 ööd.

 

5.päev: H/s. Jalutuskäigud mägedes. Õhtul on soovijail võimalik õhtustada ehtsas hutsuuli restoranis.

 

6.päev: H/s. Täna peatume mitmes hutsuuli külas. Verhoviinas külastame Roman Kumliki rajatud eramuuseumi. Muuseum asub tema perekonna majas ja annab ülevaate hutsuulipere igapäevaelust. Muuseumi uhkus on rikkalik muusikariistade kollektsioon. Kosiv, hutsuulide rahvusliku käsitöö keskus. Eeskätt on tuntud siinne kaunis keraamika ja puunikerdused. Kolomõjas külastame hutsuuli rahvuskultuuri tutvustavat ainulaadset Pisanka lihavõttemunade muuseumi. Paljude maailma rahvaste kultuuritraditsioonides peetakse mune vanimaks elu sümboliks ning neid kaunistati ja kasutati mitmesugustes rituaalides. Muuseumis näeb lihavõtte- ja dekoratiivmune nii Ukrainast kui ka kaugemaltki. Kolomõjat peetakse ka hutsuulide pealinnaks. Ööbimine hotellis.

 

7.päev: H/s. Alustame koduteed. Viimase peatuse Ukrainas teeme Truskavetsis. Truskavets on tuntud oma ravi- ja mineraalvete poolest ning proovime meiegi selle kuulsa vee ära. Ööbima jõuame juba Poolasse.

 

8.päev: H/s. Jätkame teed koju läbi Poola ja Baltikumi. Peatused teel. Reisi lõpp.

 

HIND: 490 EUR    Ühese majutuse eest lisatasu +54 EUR, omaette iste bussis +65 EUR.
Minimaalne reisijate arv: 30.

HIND SISALDAB: mugavustega bussi, ekskursioone, majutusi hotellides kahes tes tubades, hommikusööke, giid-grupisaatja teenuseid, käibemaksu.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust, muuseumide ega muude tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD:

Boimi kabel Lvivis 50/20 EUR, R. Kumliki  muuseum 25/20 UAH,  Pisanka muuseum  30/15 UAH.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ