LAPIMAA VIIES AASTAAEG RUSKA

16.-20.09.2023

 

Lapimaa  on just sügisel täiesti pöörane. Siis kui on ruska. Alates septembri keskpaigast laotab see looduseime ennast laiali ja värvidemäng kriiskab siis kõige kirkamalt. Ruska on Lapimaal nagu viies aastaeg, mida loodusesõbrad üle ilma kaema ja imetlema sõidavad. Kogu maapind, puud ja põõsatutid, mäeküljed, rabad- kõik värvub punaseks, kollaseks, oranziks. I-me-i-lus!

 

1.päev:  Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 04.15. Teistega kohtume Tallinna sadama A- terminali parklas bussi juures kell 06.00. Sõidame Viking  XPRS´iga Tallinnast Helsingisse kell 07.00- 09.30. Jätkame kohe teekonda  põhja  poole. Lõunapaus Jyväskylä juures ja peatume ka Vaskikellos, kus saab imetleda palju erinevaid kellasid- kellukaid. Õues asub muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon ning kohvikus sees uhked portselankellad. Õhtuks jõuame Kemisse. Ööbimine hotellis.

 

2.päev: Hommikusöök. Jätkame teekonda ning jõuame Lapimaale, kus Rovaniemi linna juures ületame polaarjoone. Külastame Arktikumi- muuseum- teaduskeskust,  kus on võimalus tutvuda Lapimaa elu ja kultuuriga. Soovijad saavad läbi astuda ka Marttiini vanast noatehasest, mis asub kohe Arktikumi kõrval ja kus on kollektsioon nikerdatud päradega pussnugadest läbi aegade. Sõidame Kittilässe ning teeme siin lähedal peatuse, et külastada Reidar Särestöniemi muuseumi. Reidar Särestöniemi on üks tuntumaid Soome kunstnikke ja just märkimisväärsemaid Lapimaa kunstnikke, keda on kõige rohkem inspireerinud siinne loodus, selle aastaring ja värvid. Soome president on omistanud talle Kunstide Professori aunime ja tema maalid on käinud näitustel pea ümber terve maakera. “Minu maalides olen ainult mina ise. Neis on minu õnn ja valu, täitmatu igatsus, kogu mu elu,” on öelnud Särestonniemi. Külastame veel ka lähedal asuvat huskide farmi ning seejärel sõidame hotelli.

 

3.päev:  Hommikusöök. Külastame Lampivaara mäel asuvat ametüstikaevandust, mis on ainuke omataoline Euroopas. Igaüks saab siin võimaluse kaevandada endale tükike isiklikku ametüsti, mis on kaevanduses oma aega oodanud juba 2000 miljonit aastat. Pyhä- Luostos asub Soome lõunapoolseim tundur. Tutvume sealse looduskeskuse väljapanekuga ja võtame ette esimese mõnusa matkaraja, et nautida seda uhket ruska aega. Ööbima jõuame Kuusamosse, kuhu jääme peatuma kaheks ööks. 

 

4.päev: Hommikusöök. Tänase päeva veedame tervenisti looduses ja võtame ette Oulanka Rahvuspargis asuva Soome ühe populaarsema ja ilusama matkaraja – 12 km pikkuse Väikese Karuringi. Rada on väga vaheldusrikas ning teele jäävad ka mitmed puhkekohad. Me ei kiirusta, sest terve see päev ongi Lapi kauni looduse nautimiseks. Täna õhtul on veel võimalik nautida puhkust Kuusamo Troopika spaas (hinna sees).

 

5.päev: Varane hommikusöök. Algab tagasitee Helsingisse. Teel põgusad peatused ja õhtul asume taas laevale Helsingist Tallinna 20.30.- 23.00. Buss sõidab tagasi Pärnusse.

 

HIND: 530 EUR, Ühese majutuse eest lisatasu + 140 EUR, omaette iste bussis +65 EUR

Minimaalne reisijate arv on 30

 

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  laevapiletid Tallinn- Helsingi – Tallinn, majutused hotellides koos hommikusöökidega, giid- grupijuhi teenused, maksud.

HIND EI SISALDA: Kindlustusi, tasuliste objektide pileteid.

 

ORIENTEERUVAD HINNAD: Arktikum 12/ 6 EUR (7-15 a.), Särestöniemi muuseum 12 /10 EUR, huskipargi külastus 15 EUR, ametüstikaevanduse külastus 21 EUR

 Soovi korral hommikusöök laevas: 15 EUR

 

NB! Kaasa võtta soojad riided, keep, mugavad matkajalatsid, ujumisriided!

Soovitame vormistada ka reisikindlustuse!

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ