MADRID JA AJALOOLISED LINNAD TEMA ÜMBER

09.-13.06.2024

Vaatamata reisi lühikesele kestvusele on meil võimalik tutvuda mitmete Hispaania pealinna Madridi ja tema lähedusse jäävate suure ajaloo-ja kultuuriväärtusega paikadega. Neid külastades saame hea ülevaate Hispaania arengust alates aegade hämarusest kuni kaasajani ning tunnetame siit läbikäinud erinevate rahvaste ja kultuuride mõju, mis veel praegugi on aimatav erinevates ehitistes, linnaplaneeringus ja tavades. Erinevatel ajalooetappidel Hispaania mõjukaimaks linnaks olnud suursugune Toledo ja Hispaania impeeriumi kõrgperioodil ehitatud San Lorenzo de El Escoriali kloostrikompleks.

Lubamatu on Hispaanias ringi sõita, ilma et ei võtaks aega maha ega tutvuks kohaliku köögi ja veinidega. Kindlasti leiame võimalusi, et vähemalt mõndagi gastronoomia tipptoodet  nende päevade jooksul  degusteerida.

Natuke aega jääb meil kindlasti ka ostlemiseks, sest sellised tuntud kaubamärgid nagu Zara, Massimo Dutti, Stradivarius, Mango ja Adolfo Dominguez on just Hispaania disainerite poolt loodud ja neil kõigil on ka oma esinduskauplused Madridi südalinnas

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas infolaua juures kell 07.10. Lend Tallinn- Riia kell 09.10.-10.00 ja Riia- Madrid kell 13.00.-16.10. Saabumine Madridi ja transfeer hotelli Regente, mis asub kesklinnas ja kus ööbime kõik 4 ööd.

Pärast hotelli sisseregistreerimist teeme väikese jalutuskäigu. Selle jooksul tutvume kesklinna osaga, mida sümboolselt nimetatakse Austriate Madridiks, kuna see ehitati välja Habsburgide dünastiasse kuulunud kuningate valitsemisajal. Külastame vanalinna olulisemaid väljakud Puerta del Sol, Plaza Mayor, Plaza de la Villa, Plaza Oriente, Plaza de España- neil kõigil on oma nägu ja linna kireva ajaloo jooksul ka erinev roll täita olnud.  Samuti  tutvume  kuningalossi ning Almudena katedraaliga.

Jalgsiekskursiooni juurde kuuluvad ka meeleolukad puhkepausid. Meie oleme oma programmi lisanud ühe toreda baari külastuse, kus saab teha tutvust Madridi vapi kujunemislooga ning maitsta vapil kujutatud maasikapuu viljadest valmistatud likööri. Astume sisse ka populaarsele San Migueli gurmeeturule ning tutvume madridlaste maitse-eelistustega.

Lõpetuseks jalutame mööda ühte Madridi olulisemat tänavat Gran Via, kus asub rohkelt kaubandus- ja toitlustusettevõtteid.

 

2.päev: H/s. Tänane päev saab olema väga elamusterohke. Esmalt sõidame farmi, kus kasvatatakse “vapraid härgi”.  Sõidame auto või traktoriga läbi farmi ja tutvume majapidamise ja härgadega, saades lähemalt teada nende aretuse, kasvatamise ja loomade iseloomu üksikasjadega. Lõpetuseks pakutakse meile farmis ka mahlakas lõunasöök tüüpilise maatoiduga. Seejärel jätkame teekonda Guadarrama mägedes asuvasse San Lorenzo de El Escoriali linnakesse, mis on oma nime saanud siia XVI sajandil kuningas Felipe II poolt San Quintini lahingu võidu auks ehitada lastud kloostri järgi.

Kloostrikompleks on muljetavaldavate mõõtutega ning omab suurt arhitektuurilist väärtust. Eraldi mainimist väärivad võimas basiilika, raamatukogu ja kuninglik matmiskamber, kuhu on maetud nii Habsburgide kui ka Bourbonide dünastiatesse kuulunud Hispaania valitsejad. Erinavatel aegadel on kuningad seda ehitist ka oma suveresidentsina kasutanud.

Kuna siinse piirkonna loodus on tõesti kaunis, siis püüame meiegi sellest vahetumat elamust saada. Pärast kloosti külastust teeme kerge matka mäekõrgendikuni, mida nimetatakse Felipe tooliks. Koht on saanud nime selle järgi, et tõepoolest asub siin istmekujuline suur kivirahn, mille kohta väidetakse, et kuningas Felipe II käis siin istumas ja kloostri ehitustööde kulgu jälgimas. Igal juhul valis ta selleks väga õige paiga, sest siitavanevad vaated kloostrile ja ümbritsevatele mägedele on meeliülendavad.

Seejärel jätkame oma teekonda Segovia linna, kuhu jõudmiseks kulub meil ligikaudu kolmveerand tundi. Kuigi ka siin on palju huvitavat vaadata, siis kõige erakordsemaks ehitiseks on kindlasti arvatavalt II sajandil vanade roomlaste poolt ehitatud üle 15 km pikkune akvedukt, mis veel hiliste aegadeni linnaelanikke mägedest kogutud veega varustas. Seda kohati 28 m kõrgust ja 167 graniitkaarest koosnevat grandioosset inseneritööd imetledes hakkad vägisi uskuma kohalikke legende, mis väidavad, et vanapagan ise ehitustöödel abiks käis! Pärast väikest jalutuskäiku vanalinnas võtame suuna tagasi Madridi.

 

3.päev: H/s. Väljasõit  Madridist 70 km kaugusel asuvasse Toledosse. Kolme erineva religiooni esindajad- maurid, juudid ja kristlased, on jätnud oma kustutamatu kultuurijälje sellesse kõrgel kaljukünkal asuvasse ja jõega piiratud suursugusesse linna, mille vaateplatvormidelt avanevad hingematvad vaated teda ümbritsevatele oliivisaludele ja põldudele. Seega ei ole imestada, et siin asub üle saja vaatamisväärsuse, millest tähelepanuväärsematega me tänase päeva jooksul ka tutvust teeme. Jalutuskäigul mööda kitsaid ja käänulisi keskaegseid tänavaid külastame X-st sajandist pärinevat Cristo de la Luzi mošeed, Santa Maria la Blanca sünagoogi ja algselt kuningate matmispaigaks ehitatud San Juan de los Reyes kloostrit. Ronime Los Jesuitase kiriku torni ja naudime sealt avanevat võrratut vaadet nii Toledo vanalinnale kui ka selle müüride taha jäävatele põldudele ja küngastele. Toledost rääkides ei saa jätta mainimata El Grecot, kes just selles paigas oma viljakamad loominguaastad veetis. Tema erilise väljendusvormiga kunstiteoseid võib leida linna erinevates muuseumites ja pühakodades. Meil on vôimalus imetleda ajaloolises juudilinnaosas paiknevas Santo Tomé kirikus väljapandud spetsiaalselt sellele kirikule maalitud suuremõõtmelist El Greco maali „Krahv Orgazi matus“.

Pärast lõunapausi on soovijatel võimalus külastada omal käel XIII sajandist pärinevat väga suurejoonelist gooti stiilis katedraali (lisatasu eest).

Samuti on Toledo õige paik, et midagi omanäolist ja põnevat kaasa osta. Toledo mõõga- ja kullasseppad olid kuulsad juba keskajal ning samast ajajärgust pärinevate nunnakloostrite retseptide järgi valmistatud martsipanimaiustustest ei ütle ära ka kaasaegsed  linnakülalised.

 

4.päev: H/s. Täna jalutame mööda Prado alleed, mille äärde jääb mitte ainult Madridi, vaid kogu Hispaania üks tähtsamaid kultuuriväärtusi – Prado kunstimuuseum, mille kogudes on olulisemal kohal Hispaania, Madalmaade ja Itaalia kunstnike teosed. Veel tutvume San Jeronimo kiriku, Puerta de Alcalá ja Cibelese väljakuga. Lõpetame madridlaste eelistatumas puhkekohas Retiro pargis, kus algselt kuningad jahti pidasid või muidu pidutsesid, kuid mis nüüd meelitab jalutajaid oma rohkete puuliikide ja huvitavate ehitistega. Kevadel on ju pargis eriti ilus, sest paljud puud ja põõsad on õide puhkenud ning kogu selle ilunautimise käigus püüame ka natuke rohkem pargiskasvavate taimeriigi esindajate päritolu ja muude huvitavate omaduste kohta teada saada.

Õhtul on soovijatele tapasetuur, mille käigus tutvume põhjalikult Hispaania köögiga. Külastame mitut Madridi omanäolist baari ja trahterit ning maitseme erinevaid hõrgutisi (mereannid, Ibeeria sea sink jpm), mille koos kohaliku veiniga alla loputame. Kõigi eelduste kohaselt kujuneb sellest üks väga meeleolukas õhtu!

 

5.päev: H/s. Veel pisut vaba aega ning seejärel transfeer lennujaama ja lennud tagasi koju.

 

REISPAKETI HIND: 750 EUR  Ühese toa lisatasu +240 EUR.

Minimaalne reisijate arv on 15.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: Transfeere lennujaam-hotell ja hotell-lennujaam, transporti ringreisil 2. ja 3. päev, majutust hotellis kahestes tubades koos hommikusöökidega, käepael Toledos sissepääsuks Santo Tome kirikusse El Greco maali vaatama, Cristo de la Luzi mošeesse, jesuiitide kiriku vaatetorni ja San Juan de los Reyes kloostrisse, giiditeenused, maksud.

HIND EI SISALDA: lennupileteid, reisikindlustust, tapasetuuri, isiklikke kulutusi, jootraha bussijuhile (ca 8 EUR).

ORIENTEERUVAD HINNAD: maasikapuulikööri degusteerimise 3 eurot/in linnaekskursiooni ajal, tapasetuur 40€, El Escorial 15€ vajalik ettetellimine ja tasumine, Toleedo katedraal 12,50€, härjarantšo külastus koos rikkaliku lõunasöögiga 70€

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos, siis soovitame lisaks lende Tallinn-Riia kell  09.00.-10.00 ja Riia-Madrid kell 13.10.-16.20. Tagasilennud Madrid-Riia kell 16.50.- 21.55 ja Riia-Tallinn kell 23.15.-00.05. See on Air Balticu liinilend.

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind meie kaudu ostes on 485 EUR

Air Balticu liinilennul on hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg (100x50x80) ning käsipagas maksimumkaaluga 8 kg.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ