MEHHIKO – iidne asteekide ja maajade maa

28.10.- 11.11.2023.

 

Mehhiko näol ei ole tegemist ainult sooja päikese ja kaunite päikeseliste randadega, vaid helesinisele veele lisaks on ta veel legendaarsete maajade ja asteekide müstiline kodumaa, mis on täis koloniaalstiilis häärbereid, suurejoonelisi ajaloolisi arhitektuurimonumente, imelisi vihmametsi,  kauneid mägesid, võimsat džunglit, uhkeid kaktusemetsi ja sõbralikke inimesi. Unustamatu on ka mehhiko köök oma vürtsikate roogadega; suurepärane ja maailmakuulus on kohalike käsitöö ning riigi pealinn Mexico City on üks maailma suurimaid linnu. Kõike seda tuleb näha oma silmaga, ja see võimalus avaneb teil meie abiga soodsama hinnaga kui mujalt leida võimalik. Tulge avastama lõunamaa kultuuri kohustuslikku ja salapärast MEHHIKOT!

Oktoobrikuu lõpu reisil on ainulaadne võimalus osaleda ühe Mehhiko tuntuima ja värvikaima püha, Dia de los Muertose ehk surnutepüha  pidustustel.

 

Reisi kõrghetked:

 • Mexico City oma ööpäevaringse sagina ja vilkusega
 • Süngete püramiidide ning verise minevikuga iidsed indiaanlaste linnad
 • Võimas Sumidero kanjon, mille kaljumüürid on kuni kilomeetri kõrgused
 • Hispaania kolonistide rajatud armsad värvikirevad linnakesed
 • Supluspeatus helesiniste koskede juures kesk laiuvat džunglit
 • Ehtsa hacienda külastus ja suplus cenotes
 • Mehhiklaste lahkus ja sõbralikkus
 • Puhkus Cancuni kuulsatel randadel

 

1.päev: Muudatus! Kogunemine Tallinna sadama A terminali ees kell 11.00. Kell 12.00 väljub Eckerö Line laev Finlandia Tallinnast Helsingisse. Sadamast sõidame transferbussiga edasi Helsingi lennujaama ning seejärel jätkulennud Helsingi-Istanbul ja Istanbul- Mexico City.

 

2.päev: Saabumine Mexico Citysse. Kuna kellaaeg hotelli majutuseks on veel varane siis alustame linnaga tutvumist. Mexico City linnaekskursioon professionaalse kohaliku giidi ning eestikeelse tõlkega. Mehhiko pealinn on üks maailma suurimaid linnu. Ekskursioon viib meid muuhulgas Zocalole (ajalooline keskväljak), Mexico City katedraali ja Rahvuspalee juurde, kus imetleme ühe Mehhiko tuntuma kunstniku Diego Rivera seinamaalinguid. Külastame ajaloolises Chapultepeci pargis asuvat  huvitavat ja hinnatud kogudega antropoloogiamuuseumi, kus on hoiul tuhandeid kunstiteoseid ja leide, mille abil selgitada Mehhiko põnevat minevikku. Lõunasöök. Seejärel suundume hotelli puhkama. Ööbime 2 ööd hotellis  Plaza Florencia**** Mexico City kesklinnas.

 

3.päev: H/s. Jätkame ekskursioone. Peatume Guadelupe basiilika juures, mis on Mehhiko kõige olulisem religioosne keskus ja sõidame Mexico City külje all asuvasse Teotihuacani. Tõlkes tähendab see paika, kus inimesed said jumalateks, ning siin loodi asteekide uskumuste kohaselt Päike, Kuu ja kogu universum. Surnute avenüü, Päikese ja Kuu püramiidid ning Quetzalcoatli tempel moodustavad ühe müstilisema kompleksi Mehhikos. Lõunasöök kohalikus restoranis, kus same ka teada kuidas valmistada kõige õigemat guacamolet. Õhtu on vaba, et uudistada mõnda salsabaari või suunduda Garibaldi väljakule, kus mariachi-muusikud üritavad üksteisest üle mängida. Ööbimine samas hotellis.

 

4.päev: H/s. Täna sõidame Pueblasse – kahe hiiglasliku vulkaani jalamil asuvasse omanäolisse asulasse. Linn on tõeline koloniaalarhitektuuri pärl, mis on oma võrratu arhitektuuriga suisa UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud.  Ekskursioon ajaloolises keskuses: Katedraal, Santo Domingo kiriku Rosary kabel,  El Parian ja 8. maailmaime – Kuldse Neitsi Kabel. Külastame ka käsitööturgu ja oonüksi töökoda. Lõunasöök. Seejärel sõidame läbi Mehhikole tüüpiliste kaktusemetsade Oaxacasse. Majutus hotellis Mision De Los Angeles Oaxacas.   

 

4.päev: H/s. Hommikupoolikul teeme väljasõidu Mitlasse, kus külastame Mitla arheoloogilist ala. Too nn. Surnute paik koosneb arvukatest templitest, enam kui 150 hauast ning paljudest teistest põnevatest ja uhkelt kaunistatud omanäolistest hoonetest. Peatume ka Tules, kus asub maailma vanim ja jämedaim puu (see on 2000 aastat vana ning 58-meetrise läbimõõduga küpressiline), ning uudistame surnutepäeva rongkäiku Etlas.

Inimesed on riietanud ennast arstideks, deemoniteks, preestriteks, loomadeks jt. ning neid saadavad muusikud ja tantsijad. Tants ja trall kestab nii keskööni. Lõunasöök. Pöördume tagasi Oaxacasse. Oaxaca on samanimelise haldusüksuse 1532. aastal asutatud pealinn. Enne hispaanlasi elasid siin arvukad indiaanihõimud, kellest nii mõnedki veel oma kultuuri elujõulisena hoiavad.  Linnas ja seda ümbritsevas orus leidub hulk arheoloogilisi aardeid – mitu silmapaistvat püramiidi, väljakaevatud suuri väljakuid, maa-aluseid käike, mänguväljakuid, kus mängiti rituaalset pallimängu ollama’t, maa- aluseid haudu jm. Tutvume linnaga ja näeme siingi surnutepäeva lõbusat tähistamist. Ööbimne samas hotellis.

 

6.päev: Tänast päeva alustame väga vara. Hommikust sööme juba teel olles. Sõidame läbi seiklusjuttudest tuntud Sierra Madre mäeaheliku ja suundume muljetavaltavasse tuhande meetri kõrguste seintega Sumidero kanjonisse Grijalva jõe ääres. Seal ootab meid ees 40km pikkune paadisõit jõel, mille kaldail puhkavad krokodillid ning mille ääres kerkivad taeva poole võimsad kaljumüürid. Seejärel sõidame edasi värvikasse San Cristobal de las Casasesse, 1528. aastal hispaanlaste asutatud linna, kus veel indiaanlased traditsiooniliste pontšode ja kaabudega ringi käivad. Tutvume San Cristobal de las Casasega: see ebatüüpiline ja tõeliselt armas linnake on segu hispaania barokkarhitektuurist ja naiivkunstist. Külastame ka kaht linna veerel elavat indiaanihõimu Zinacantani ja Chamulat. Need mõlemad rahvad elavad linna kohal mägedes asuvates külades ja mõlema küla puhul on peamiseks vaatamisväärsuseks nende omanäolised kirikud, kus kohalikud usundid on põimunud katoliku kiriku arusaamadega. Nõnda on tekkinud ehitised ja religioon, mil on hübriidne ja isepärane ikonograafia. Põnevad on ka külade keskväljakud, kus indiaanlased müüvad oma karedaid villast rõivaid ja muud käsitööd. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Plaza Magnolia****.

 

7.päev: H/s. Võtame suuna džunglitihnikusse peitunud Palenque poole. Teel teeme ujumispeatuse vihmametsade sügavusse peitunud romantilise ja eksootilise Agua Azulise helesinise kose juures, kus saab end kargesse vette kasta ja jõe kaldal värske kookose piima nautida. Maaliline jalgrada viib koskede kohale, kust saab neid erksiniseid vetevooge ka ülalt vaadata. Õhtusöök. Ööbimine hotellis Tulija**** Palenques.

 

8.päev: H/s. Palenque – antiikne maajade linn, mis asub keset vihmametsi ja džunglihääli. Palenques on veel võimalik uudistada paleede maa-aluseid käike ja ronida džunglist välja raiutud templipüramiididele. Siinses Raidkirjade templis asub ka kõige muljetavaldavam hauamonument Mehhikos – nimelt on tegu kuningas Pakali hauaga ja see on ainus haudtempel Mehhikos. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Gamma Campeche Malecon **** Campeches.

 

9.päev: H/s. Sõidame Uxmali – romantilisse ja isoleeritud endisesse maajade linna. Uxmali arheoloogilise ala külastus: tegu on ühe kaunima maajade linnaga, kus näeb terve Mehhiko kõige puhtamat maajade arhitektuuri. Kõikidest unustatud paiga hooned on veel suurepäraselt säilinud, ent nüüd elavad siin vaid sisalikud. Lõunasöök. Sõit 80km kaugusel asuvasse Meridasse, mis on Yucatani poolsaare elust kihav ja mõnusalt värvikas pealinn. Selles kirju rahvastikuga linnas asub Mehhiko vanim katedraal ja linn sai  rikkaks tänu 19. sajandil alguse saanud eurooplastest kaupmeeste kanepikiu väljavedamise tõttu. Ööbimine kaks ööd hotellis El Conquistador****.

 

10.päev: H/s. Sõidame linnast välja tüüpilisse Mehhiko haciendasse: sellisesse, mida näeb Mehhiko seebiooperitest. Mõisas näeme maaelu argipäeva, uudistame agaaviistandust ja tutvume agaavikiust köite valmistamisega – omal ajal said paljud Mehhiko mõisnikud äärmiselt jõukaks just tänu sellele tööstusharule. Näeme ka vana uhket mõisahoonet, kus teenijateks maajade rahvarõivaid kandvad indiaanlased ja mestiitsid, ning imetleme mõisa kaunist parki. Sealsamas on kõigil erakordne võimalus Zhula cenotes ujumiseks – cenoted on karstilehtrid ning neid on selles piirkonnas palju. Enamik neist on puhta selge veega ning pakuvad imelisi ujumiselamusi, teisi jälle on sajandeid ohvrikaevudena kasutatud. Lõunasöök. Pärast lõunasööki sõidame Celestuni ning võtame ette paadisõidu laguunile, kuhu sajad flamingoparved pesitsema tulevad. Ööbimine samas hotellis Meridas.

 

11.päev: H/s. Sõit Chichen Itzasse. See on UNESCO kaitsealune imepäraselt säilinud maajade linn, kus on palju müstilist, teadmatut ning vaatamisväärset: näeme muuhulgas El Castillot, pealuude motiividega kaunistatud templeid, Kukulcani püramiidi, kurjakuulutavat ohvrikaevu, Tuhande samba templit, sünge taustaga pallimänguväljakut ja palju muud. Edasi suundume juba paaritunnise sõidu kaugusel asuva Kariibi mere äärde, täpsemalt sealsesse kõige tuntumasse kuurorti Cancuni. Lõunasöök. Õhtupoolik vaba rannamõnude nautimiseks ja puhkuseks. Õhtusöök. Kolm ööd hotellis Krystal Cancun ****- pakett kõik hinnas.

 

12.-13. päev: H/s. Vaba aeg puhkuseks ühes tuntumas Kariibi mere äärses kuurortlinnas. Soovijail iseseisvalt võimalus külastada erinevaid saari või võtta ette väljasõidud ümberkaudsetesse meelelahutuskohtadesse. Lõuna- ja õhtusöök. Ööbimine samas hotellis.

 

14.-15. päev:  Hommikusöök, transfeer lennuväljale ning lennud koju tagasi.

 

REISIPAKETI HIND: 2800 EUR    Ühese majutuse eest lisatasu 795 EUR

Minimaalne reisijate arv 13

Hinnaarvestuse aluseks on kurss 1 EUR= 1 USD

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB:  Kogu transporti kohapeal, majutusi 4* hotellis kahestes tubades koos hommikusöökidega, 8 lõuna- ja 7 õhtusööki (jookide eest tuleb endal täiendavalt tasuda), kogu ülaltoodud programmi, eestikeelse tõlkega ekskursioone terve reisi vältel, KÕIKI programmis mainitud paikade külastuspileteid.

 

REISIPAKETI HIND EI SISALDA: Lennupileteid, reisikindlustust, isiklikke kulutusi, jootrahasid (ca 70 USD).

 

Lennud: Helsingi Istanbul kell  19.40.-22.25 Istanbul Mexico City 02.05.-07.20. Tagasilennud Cancun Istanbul kell 14.30.-10.35  ja Istanbul Tallinn 15.15.-17.50. See on Turkish Airline liinilend.

 

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Meie kaudu ostes on lennupileti hind 1045 EUR.

Turkish Airi liinilennul on hinnas  2 äraantavat pagasiühikut, kumbki kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8 kg.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust.
Kui reisija tühistab tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/või reisi katkemisel-ärajäämisel.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ