KIREV JA VÕLUV NAPOLI NING ISCHIA SAAR

Elena Ferrante „Minu geniaalne sõbranna“: Lila ja Lenù jälgedes

23.-26.07.2021

 

„Minu geniaalne sõbranna“ on Eestiski teleekraanidele jõudnud menukas telesari, mis põhineb Itaalia silmapaistva kirjaniku Elena Ferrante raamatutel. See räägib väljamõeldud loo kahest tüdrukust, Elena Grecost ja Lila Cerullost, kes kasvasid üles 1950. aastatel Napoli vaeses linnaosas. Nii raamatud kui ka nende teleekraniseering kujutasid haaravalt inimsaatuste keerukust ja seda, kui olulised on elus suhted, anded, võimalused, unistused, keskkond ja iseloomuomadused. Lisaks andsid need tõetruu pildi selle ajastu Itaalia ühiskonnast. Elena Ferrante pälvis romaanisarja eest hulgaliselt ülemaailmset tunnustust ning Lila ja Lenù lugu läks paljudele hinge. Kui tahaksite oma silmaga näha, kus nende köitvad lood tegelikult aset leidsid, siis tulge, on aeg sõita Lila ja Lenù lugude toimumiskohtadesse, šarmantsesse ja lõunamaiselt kaootilisse Napolisse! 

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas väljuvate lendude poole infolaua juures kell 3.45. Lennud Napolisse, Itaalia suuruselt kolmandasse linna.

Pärast piiriformaalsusi kohtume giidiga ning sõidame hotelli, kus jätame asjad päevaks hoiuruumi. Seejärel asume Napoliga tutvuma.

Lühike bussiekskursioon läbi Napoli, mille käigus näeme nii Lila ja Lenù kodupiirkonda Rione Luzzattit kui ka Chiaia linnaosa, kus on trendikad butiigid ja rätsepatöökojad. Siinsel elegantsel Piazza dei Martiri asus näiteks Lila kingapood.

Lõuna paiku teeme söögipausi mereäärses restoranis, kust avanevad vaated Vesuuvile. See on suurepärane võimalus proovida ära UNESCO kultuuripärandi nimekirja kuuluv ehtne Napoli pizza. Seejärel jätkame tutvumist linna poliitilise keskusega. Näeme muu hulgas roomlaste kindlust, Castel dell’Ovot, Piazza Plebiscitot, kuningapaleed ja San Carlo Ooperiteatrit. Maitseme kuulsat sfogliatellat, vaatame Umberto Galeriid, käime Hispaania kvartalis, peatume antiiksel Pignasecca turul ja võtame ette veel palju muud põnevat. Kui Napolist põhjalik ülevaade saadud, suundume tagasi hotelli. Õhtusöök vastavalt soovile kas koos või omal käel.

 

2.päev: H/s. Täna uudistame Napoli katedraali ja Napoli vanalinna Spaccanapolit, mille kitsastel tänavatel näeb ehtsat lõunamaa elu. Kuskil lobisetakse, kuskil hõigutakse kaupu müüa, kuskil vaidlevad naabrid – täpselt nii, nagu kirjeldab ka Ferrante. Jalutame Via Tribunalel ja San Gregorio Armenol, kus on hulganisti käsitööbutiike (napollased on väga kuulsad oma papjeemašeest figuuride poolest).

Kes sarja või raamatu sündmustega hästi kursis, mäletab kindlasti, et oma sõpruse alguses viskasid Lila ja Lenù oma nukud hirmuäratavatesse keldrikoridoridesse, kuhu need lõpuks kadusidki. Mõni ime – Napolil oleks maa all justkui teine linn veel. Seepärast võtamegi tänasel ennelõunal ette maa-aluse Napoli tuuri. Muu hulgas külastame Augustuse perioodil loodud maa-aluseid veehoidlaid ja Nero teatri alusmüüre. Seejärel jääb igaühele vanalinnas jalutamiseks ja lõunatamiseks vaba aega.

Pärastlõunal külastame ülikuulsat San Severo kabelit, Santa Chiara kloostrit ning kõikide napollastes südames olevat Gesù kirikut. Õhtusöök vastavalt soovile kas koos või omal käel.

 

3.päev: H/s. Täna teeme väljasõidu Ischia saarele, mis on tuntud oma kuumaveeallikate, veinitubade, värskete mereandide ja liivarandade poolest. Ühtlasi on see palju autentsema õhustikuga kui lähedalasuv Capri.

Pärast lühikest praamisõitu võtame suuna saare ühte kaunimasse Maronti randa, millest oli romaanides palju juttu. Teel teeme fotopeatusi ja möödume ka teistest Ferrante nimetatud paikadest, nagu Forio või Lacco Ameno.

Kuna Maronti kaunis poolkuukujuline liivarand asub Sant Angelo kauriküla kõrval, saab igaüks seal vastavalt oma äranägemisele kas ujuda ja päevitada või hoopis küla uudistada ja lõunatada. Võimalik on külastada ka paarikümneminutise jalutuskäigu kaugusel asuvaid Cavascura kuumaveeallikaid.

Enne Napolisse naasmist teeme aperitiivi-, ostlemis- ja promeneerimispeatuse saare pealinnas Ischia Portos. Sealt saavad soovijad jalutada ka vanasse kalurikülla Ischia PontesseÕhtuks pöördume tagasi Napolisse ja ööbime samas hotellis.

 

4.päev: Varahommikul transfeer lennujaama ja lennud tagasi koju.

 

HIND: 780 EUR.  Ühese majutuse eest lisatasu 60 EUR.

Minimaalne reisijate arv 15 inimest.

 

HIND SISALDAB: Lennupileteid ja lennujaamamaksusid (315€),  majutusi  koos hommikusöökidega, Napoli linna turismimaksu (12€), transfeeri lennujaam-hotell-lennujaam, bussi kasutust 4h esimesel päeval ja Ischia saarel, transfeeri hotell-sadam-hotell, laevapileteid Napoli-Ischia-Napoli, giid-reisijuhi teenuseid, käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Kindlustusi, tasuliste sissepääsude pileteid, isiklikke kulutusi.

ORIENTEERUVAD HINNAD:  Pizza esimesel päeval lõunasöögiks 10€, San Severo kabel 10€, Santa Chiara klooster 6€, maa alune Napoli 10€, kõrvaklapikomplekt giidi paremaks kuulmiseks kolme päeva jooksul 6€.

 

Lennuinfo:

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 03.45. Lennud Tallinn-Riia kell 05.45-06.35 ja Riia-Napoli kell 07.30-09.35. Tagasilennud Napoli-Riia kell 10.25-14.20 ja Riia-Tallinn kell 19.00-19.50.
Lennud toimuvad Air Balticu liinilendudega ning hinnas on üks äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg ning üks käsipagasiühik maksimummõõtmetega 55x40x20 cm ja kaaluga 8 kg. Toitlustus lennul toimub pardakaardi alusel lisatasu eest.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ