KIREV JA VÕLUV NAPOLI, ISCHIA SAAR JA HERCULANEUM

26.-30.07.2022

 

Napoli on üks Itaalia vanimatest linnadest. Ta on kirev, rikka kultuuriga, väga spetsiifiline ja omanäoline, Napoli on ka street food ja fantaasia, bel canto ja ajaloolised palazzod, esoteerika ning uskumusi täis fantasmide linn, tänaval rippuva pesu ning käratsejate, aga samas lahkete inimestega energiline linn. Napoli ajalooline keskus kuulub ka UNESCO kultuuripärandi nimistusse.

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas väljuvate lendude poolel infolaua juures kell 12.00. Lennud Napolisse, Itaalia suuruselt kolmandasse linna.

Pärast saabumist kohtume giidiga ning sõit hotelli Domus Schilizzi. Majutus tubadesse ning väike õhtune jalutuskäik ümbruskonnas, et võtta ette ühine pitsasöömine “Benvenuti a Napoli”.

 

2.päev: Hommikusöök. Täna sõidame Herculaneumi, et külastada siinset arheoloogilist ala. Nagu Pompei ja Stabiae, hävis ka Herculaneum Vesuuvi purske tagajärjel ning kattus püroklastilise materjali kihiga. Herculaneumis on tehtud vähem väljakaevamisi kui Pompeis, osaliselt seetõttu, et see mattus sügavamale. Ent kattekihi omaduste tõttu on siinsed hooned jällegi paremini säilinud. Tagasiteel Napolisse teeme väikese bussituuri ja imetleme panoraamvaadet linnale. Õhtul on soovijail võimalik vaadata San Carlo ooperiteatris G. Verdi ooperit “Traviata”. Itaalia on riik, kus ooper on olnud populaarne läbi sajandite ning siin on alles hulgaliselt kauneid ajaloolisi ooperiteatreid. Teatro di San Carlo on aga  neist vanim ning asutatud juba 1737 ning ütlemata põnev on sellises kohas ise etendusele kaasa elada.

 

3.päev: Hommikusöök. Jalutame Napoli sadamasse ja teeme väljasõidu Ischia saarele. See kaunis vulkaaniline saar Türreeni meres on tuntud oma kuumaveeallikate, veinitubade, värskete mereandide ja liivarandade poolest ning on palju autentsema õhustikuga kui lähedal asuv Capri. Sõidame Giardini Poseidoni termidesse, mis on imeline kuumaveebasseinide park, kus leidub tegevust kõigile. On erinevate veetemperatuuridega basseinid, jaapani teraapia, kaljusaun kivisseinast tulevate kuumaveeaurudega ja mitmed kosed. Enne saarelt lahkumist teeme aperatiivi, shoppingu ja promeneerimise peatuse ka Ischia Portos millisest soovijad saavad kõndida ka vanasse kaurikülla Ischia Pontesse Aragonide kindluse juurde. Õhtuks pöördume tagasi Napolisse

 

4.päev: Hommikusöök. Napoli vanalinn  – Spaccanapoli, kus kitsastel tänavatel kauplevad ostjad-müüjad siiani, kuskil lobisetakse ja kuskil vaidlevad naabrid oma rõdudel jne.  Santa Chiara kloostrikopleks. Napolil on ka maa all peituvaga oma ainulaadne suhe. Seepärast võtame ette veel Napoli maa-aluse tuuri, mille käigus külastame ka Augustuse perioodil loodud maa-alusesse akveduktivõrgustikku kuuluvaid veehoidlaid ja Nero teatri alusmüüre.

Lõunapaus  ja vaba aeg Spaccanapolis. Edasi liigume Kuningalossi juurde mööda populaarset ostutänavat Via Toledo, mille vältel saame tundma õppida ka kuulsat Hispaania kvartalit.  Õhtusöök koos soovijatega või omal käel

 

5.päev: Hommikusöök. Paneme oma asjad hotellis hoiule ning veel on aega, et veeta päev vastavalt oma soovidele. Võib külastada arheoloogiamuuseumi, kuningalossi, Castel dell Ovot või hoopiski teha viimaseid sisseostusid. Kell 16.00 transfeer hotellist Napoli lennujaama ja lennud tagasi koju.

 

HIND:  899 EUR.  Minimaalne reisijate arv 12 inimest.

HIND SISALDAB: Lennupileteid ja lennujaamamaksusid (330€),  majutust 4 ööd hotellis kahestes tubades koos hommikusöökidega, Napoli linna turismimaksu hotellis (12€), transfeere lennujaam-hotell-lennujaam, bussi sõiduks Herculaneumisse ja transfeeri Ischia saarel, laevapiletid Napoli-Ischia-Napoli, giiditeenuseid kohapeal, käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Kindlustusi, tasuliste sissepääsude pileteid, isiklikke kulutusi.

ORIENTEERUVAD HINNAD:  “Benvenuti a Napoli” 15€, Herculaneum 18€, maa-alune Napoli 15€, Giardini Poseidon 40€, Sansevero kabel 8€, Santa Chiara kloostrikompleks 6€, metroopilet 1,10€, pilet ooperietendusele vastavalt valikule,

 

Lennuinfo:

BT 314    Tallinn-Riia kell 14.05.-14.55

BT 645    Riia-Napoli kell 15.55.-18.00    

BT 646   Napoli-Riia  18.40.-22.35  
BT 1361  Riia-Tallinn kell 23.10.-23.59

 

Lend toimub Air Balticu  liinilendudega ning meie hinnas  on l ära antav pagasiühik kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega  55x40x20 cm ja kaaluga 8 kg. Toitlustus lennul toimub pardakaardi alusel lisatasu eest

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija reisidokument peab kehtima vähemalt kuni kolm kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ