OMAAN

11.-21.01.2022

 

Omaan on maailmas üks väheseid vaatamisväärseid paiku, mida ei ole veel vallutanud turistide hordid. Ta on suuruselt teine Araabia poolsaare riik, piirnedes Jeemeni, AÜE ja Saudi Araabiaga. Sultanaadi rikas kultuuripärand, kirevad turud, sõbralikud inimesed, imekaunis loodus- enamiku riigist moodustavad liivakõrbed, mida eraldavad kõrged mäed ja kaunid rannad on see, mis seda kaunist riiki avastama kutsub.

 

1.päev: LENNUD MASQATISSE

Saabumine Masqatisse. Transfeer hotelli ja majutumine.

 

2.päev: MASQATI – DELFIINIVAATLUS (H,Õ)

Hommikusöök. Täna hommikul läheme kõigepealt delfiine vaatlema. Delfiinide mäng siinsetes randades on igapäevane nähtus, samuti veest väljahüppavad hiigelsuured raid. Seejärel tutvume Omaani pealinna Masqatiga.  Külastame Sultan Qaboosi suurt mošeed, mis on Lähis-Ida üks suurimaid (eeldab kogu keha katvat riietust, sh pea katmist salliga vms). Veel külastame rahvusmuuseumi, mis annab ülevaate Omaani ajaloost, kultuuririkkusest ja traditsioonidest. Muuseumi läheduses uudistame põgusalt 16. sajandil portugallaste ehitatud  Mirani ja Jilani kindlusi, teeme pildipeatuse nende vahel asuva sultanipalee (al Alam) juures ning seejärel jalutame vanal Muttrah’ turul. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis.

 

3.päev: MASQATI – NAKHAL – BILAT SAYTI KÜLA – NIZWA (H,Õ)

Hommikusöök. Täna sõidame pealinnast ära ja asume alustuseks teele Nakhali suunas. 17. sajandil mäetippu ehitatud Nakhali kindlus on Omaanis üks uhkemaid ja selle ümber asub ilus datlipalmidest tulvil oaas. Piirkond on kuulus ka ravitoimega kuumaveeallikate poolest, millesse varbad pistame. Edasi viib tee meid läbi maalilise Wadi Bani Aufi oru, kus loodus on üsna järsk ja karm ning külakesed traditsioonilised ja eksootilised. Teeme pildipeatusi ning jalutame Bilat Sayti küla päikeselistel ja traditsioonilistel tänavatel. Edasi sõidame Omaani endisesse pealinna Nizwasse. Õhtusöök ja ööbimine Nizwas

 

4.päev: NIZWA – JABRINI LOSS – BAHLA – MISFAH – NIZWA (H,Õ)

Hommikusöök. Täna ootab meid ees kindluste ja losside päev. Hommikul käime Omaani endises pealinnas Nizwas, mis on kuulus hõbedameistrite ja eriliste khanjar-stiilis nikerdiste poolest. Külastame linna uhket 17. sajandist pärit forti ja ronime selle suurde torni vaadet nautima. Jalutame ka Nizwa turul. Siis suundume Jabrini lossi juurde, mis on üks ilusamaid ja romantilisemaid Omaani 17. sajandi losse kaunite nikerdatud puitelementide ja muude kaunistustega. Teeme pildipeatuse Bahla külas, kus külastame selle võimast kindlust. Veel teeme lühikese põike Misfah’ külasse. See on Omaani üks vanimaid, siinsed majad on vähemalt 400 aastat järjepanu kasutuses olnud ja siinne falaji niisutussüsteem nii vana ja eriline, et kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Õhtusöök ja ööbimine samas hotellis Nizwas.

 

5.päev: NIZWA – WADI TANUF – BIRKAT AL MAUZ – WADI GHOL- JEBEL SHAMS (H,Õ)

Hommikusöök. Täna sõidame Nizwast välja Wadi Tanufi, kus uudistame Jebel al Akhdari mäe jalamil asuva vana Tanufi küla varemeid. Lühikese peatuse teeme ka Jebel Al Akhdari mäe jalamil asuvas Birkat al Mauzis, kus saab uudistada Omaani traditsioonilise külaelu jäänuseid. Teeme lühikese pildipeatuse kaunis Wadi Gholis, lõpuks hakkame aga tõusma Omaani kõige kõrgemale mäele Jebel Shamsile ehk Päikesemäele (3009m kõrge), kus naudime ilusaid vaateid Omaani suureks kanjoniks kutsutud loodusimele, jalutame vastavalt võimetele mööda kaunist mägist matkarada (igaüks saab vastavalt vormile ise otsustada, kui kaugele turnib) ning jääme siis sinnasamasse mäele ööbima. Õhtusöök ja ööbimine Jebel Shamsil asuvas hotell-laagris.

 

6.päev: JEBEL SHAMS – WADI BANI KHALID – WAHIBA KÕRB – KÕRBELAAGER (H,Õ)

Hommikusöök. Täna asume teele Wahiba kõrbe suunas. Kõigepealt külastame kaunist Wadi Bani Khalidi oaasi. Naudime imekaunist loodust ja teeme pildistamispeatusi. Wadi Bani Khalid on tuntud oma kauni kristallselge veega järvekese poolest. Teeme siin ka ujumispeatuse (kõigepealt tuleb siiski mööda üsna ebaühtlast kaljupinda natuke matkata), pärast mida jätkame teed unustamatute düünide suunas. Wahiba kandis on võimsaid liivadüüne ligi 200km pikkuselt ja 100km laiuselt ning need ulatuvad kohati 200m kõrguseni. Naudime. Võimalusel (kui leiame) peatume põgusalt beduiinide juures, tutvume nende eluga. Seejärel jätkame teekonda kõrbelaagrisse. Õhtusöök ja ööbimine kõrbelaagris.

 

7.päev: KÕRBELAAGER – KAAMELIKASVATAJAD – SUR (H,Õ)

Täna hommikul võivad soovijad omal käel liivadüünide otsa päikesetõusu vaatama ronida. Kui kaunid vaated nauditud, ootab hommikusöök. Edasi on meie tänaseks sihiks kõigepealt rannik, kuhu jõudes teeme ka mõnusa ujumispeatuse, ning seejärel Sur – vana ja ilus sadamalinn, mis oli omal ajal tähtis kaubandussõlm. Siit käis läbi kogu Ida-Aafrika ja Indiaga toimuv kaubandus. Jalutame läbi kitsaste labürintjate turukvartali tänavate ning piki kaunist rannabulvarit. Kuna Sur oli ja on kuulus oma laevaehituse poolest (siin valmistatakse tänini Omaani traditsioonilisi aluseid dhowsid), külastame laevaehitustehast. Külastame ka kaamelikasvatajaid, kelle juures näeme kuidas kaameleid võidusõiduks treenitakse. Kaamelite võidusõit on siin populaarne spordiala. Võistlusi korraldatakse spetsiaalsetel radadel ja kaamelite jooksukiirus võib ulatuda 64 kilomeetrini tunnis. Seejärel majutus hotelli ja õhtusöök. Soovijatel on võimalik õhtul lisatasu eest (7 OMR/ 16,5€) võtta ette käik Ras al Jinzi rannale vaatama, kuidas suured merikilpkonnad pimeduse varjus rannale munema tulevad. Tasub aga teada, et tipphooaeg langeb tavaliselt suvekuudele ning ülejäänud ajal on lootus näha mõnda üksikut kilpkonna (kui üldse). Ühesõnaga – kuna tegemist on elusloodusega, tuleb arvestada ka pettumise võimalusega.

 

8.päev: SUR – WADI TIWI – BIMMAH – WADI ARBAEEN – MUSANNAH (H,Õ)

Hommikusöök. Täna alustame tagasiteed pealinna poole ja sealt mööda, rannakuurortisse. Kõigepealt jääb meie teele lopsaka taimestiku ja roheliste veesilmadega Wadi Tiwi. Edasi teeme ujumispeatuse Bimmah’s, kus asub muljetavaldav, mereveega täidetud karstikoobas, mille türkiissinine vesi on nii kutsuv, ilus ja soe. Veel sõidame läbi Wadi Arbaeeni, mis on üldse üks Omaani kõige kaunimaid kõrbeoaase ja kus saab end veel soovi korral korraks vette kasta. Õhtuks jõuame mereäärsesse kuurortisse, kus meid ootab rannapuhkus. Õhtusöök ja ööbimine hotellis Millennium Resort Musannah.

 

9.päev: RANNAPUHKUS MUSANNAHIS (H,Õ)

Hommikusöök. Vaba aeg omal käel ringi uudistamiseks ja rannapuhkuseks. Õhtusöök.

 

10.päev: RANNAPUHKUS MUSANNAHIS (H,Õ)

Hommikusöök. Vaba aeg omal käel ringi uudistamiseks ja rannapuhkuseks. Õhtusöök.

 

11.päev: LENNUD KOJU

Varahommikul transfeer lennujaama ja lennud koju.

 

Soovitav riietus: mugavad  jalatsid, soovijatel jalatsid vees käimiseks, eelistatult trikoo (mitte bikiinid) ja võimalusel ka õhuke pluus ujudes trikoo peale tõmbamiseks (mõnes wadis lubatakse ujuma ainult siis, kui keha on vähemalt põlvedeni ja küünarnukkideni kaetud), soe jakk mäel viibimiseks, sall mošee külastuse ajal pähe panemiseks, vähemalt mõni pikk seelik/kleit või pikad püksid mošees käimiseks ja kaetud õlgadega pluus.

 

REISIPAKETI HIND: 1970.-

Lisatasu  ühese toa eest  370 EUR.

Minimaalne reisijate arv on 10.

 

Reisipaketi hind sisaldab: kogu transporti kohapeal, majutusi 3-4* hotellis kahestes tubades ja kõrbelaagris koos hommikusöökidega, 9 õhtusööki, KÕIKI programmijärgseid külastuspileteid k.a. delfiinivaatlus, pudelivesi ringreisil, eestikeelseid ekskursioone, käibemaksu.

 

Reisipaketi hind ei sisalda: Lennupileteid, Omaani viisat, mis vormistatakse eelnevalt internetis 20 OMR /ca 47 EUR,

(passis ei tohi olla Iisraeli sissesõidu- või väljasõidutemplit), kindlustusi, isiklikke kulutusi, jootrahasid kohalikele giididele ja bussijuhtidele  (ca 50 USD).

 

 

Lennuinfo: Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 10.45.

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos soovitame lisaks lende Tallinn- Istanbul Lennud Tallinn- Istanbul 12.50.-17.10 ja Istanbul- Masqat  19.35.-01.25  Tagasilennud   Masqat  – Istanbul 07.55.- 12.40 ja  Istanbul- Tallinn 15.25.-17.45. Lend toimub Turkish Airline liinilendudega ning paketi hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 30 kg ning käsipagas maksimummõõtmetega 55x 40x 23 cm ja kaaluga 8 kg. Toitlustamine lendudel on hinna sees.

 

 

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL (tulenevad lennufirmade nõuetest kaugreisidel):

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust.

Kui reisija tühistab tellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab tellimuse ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

 

Reisikorraldajal õigus hindu muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke– ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel. Soovitame eelnevalt konsulteerida ka reisimeditsiini kabineti arstiga. Lisainfo: www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud pärast reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ