OSMUSSAAR-ODENSHOLM

09.07.2022

 

Osmussaar on Eesti loodepoolseim, suuruselt neljateistkümnes saar ja on tervikuna maastikukaitseala. Saare maastik on imeline- pikalt paljanduv pankrannik ja rannaniidud, kus ainus kohalik talunik peab lambaid ja veiseid. Meri ei jäätu siin kogu aasta vältel ning sadam on tormi eest kaitstud.

 

Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit Dirhami sadamasse, kus kell 10.30 on meid ootamas väik paat. Paat võtab korraga peale vaid 10-11 inimest ning sellepärast on ka meie grupike väike.  

Sõidame paadiga üle mere Osmussaarele, kus võtame ette kaunite vaadetega rännaku ja autosafari saare maastikel (ca 4 tundi). Uudistame saarele omapäraseid betšarahnusid- nii kutsutakse Neugrundi meteoriidikraatrist pärinevaidd suuri kive, jäänukjärvesid, ulatuslikke klibuvallialasid, kadakaid ja ka militaarseid kaitserajatisi. Saare loodetipus kõrgub Osmussaare kuulus musta-valge triibuline raudbetoonist tuletorn, mis on tänaseks renoveeritud ja sinna saame ka sisse minna.

Osmussaar on sajandeid olnud asustatud rannarootslastega ja rootsikeelset saarenime Odensholm seostatakse viikingijumala Odiniga, kelle haud saarel asuvat. Rändrahn, mis oli selle müütilise haua tähiseks, hävitati Teise maailmasõja ajal kaitserajatiste ehitamiseks.

Täna kuulub kogu saar Eesti riigile ja see taasasustati 2001. aastal, mil saarele kolis perekond, kes hakkas tegelema lambakasvatusega.

Sõidame üle mere tagasi mandrile ja võtame suuna Pärnule. Väikese peatuse teeme veel Nõval, kus asub 1750. aastal ehitatud Eesti vanim tegev puukirik. Nõva Püha Olevi kirik on rannakabeli tüüpi õdus puukirik, kus meeste ja naiste istepingid on erineva kujundusega ning mille idaseina ehivad eritehnikas loodud piiblistseene kujutavad pärgamendist vitraažaknad. Võimalusel heidame pilgu vitraažile ja kirikule.

Ja peatume korraks ka 13.sajandist pärit Koluvere lossi juures, mis asub Liivi jõe väikesel saarel. Loss on ainus eraomanduses olev kastell-linnus Eestis. Sajandite jooksul korduvalt rüüstatud, põletatud ja ülesehitatud loss pakub nüüd, pärast pikka restaureerimist majutust, võimalust nii eriliste sündmuste kui ka ametlike vastuvõttude ja seminaride-koolituste korraldamiseks ja avatud on restoran. 

 

HIND: 130.-

Minimaalne reisijate arv 10

HIND SISALDAB: Buss, laevasõit Dirhamist Osmussaarele ja tagasi mandrile (kütuse lisatasu juba hinnas), kogu programm Osmussaarel: safari, lõunasöök ja majaka  sissepääsupilet, giid-reisijuhi teenused, käibemaks.

ORIENTEERUVAD HINNAD:  Nõva kirikus annetus.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ