PALANGA – NIDA

26.-28.05.2023

Merevaigumaa Leedu teevad salapäraseks katoliku usk, teeäärsed  puuristid ja kabelid, kolossaalne ja suursugune ajalugu, kartulitoidud ja suitsukala ning muidugi kuulsad korvpallurid!

 

Reisi kõrghetked:

 • Sünge Ristimägi oma maagiaga
 • Ürgsed putukad merevaigus Palanga Merevaigumuuseumis
 • Palanga valged liivad, elust kihav peatänav
 • Delfiinide ja merilõvide show
 • Nida legendidest kubisev Nõidade mägi ja liivadüünid

 

1. päev

Väljasõit Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Eesti, Läti, Leedu. Šiauliai – Põhja-Leedu suurim kultuuri- ja tööstuskeskus. Suuruselt Leedu 4. linn. Omapäraseim vaatamisväärsus Shiauliai lähedal on Kulpe jõe vasakul kaldal olev Jurgaiciai linnamägi e. Ristimägi, kuhu alates 1863. a. hakati püstitama riste ning tehakse seda tänaseni.  Majutus hotelli Palanga südalinnas. Palanga – populaarne kuurort kuulsate valgete liivarandade, männimetsade, mudavannide, botaanikaaia, puunikerduste ja punutistega.  Jalutuskäik õhtuses  linnas: Ülestõusmise kirik, rand, õhtuse elu keskus Basanaviciause tänav oma lõputute atraktsioonidega, vabaõhubaaride, pubide ja kohvikutega

 

2. päev

H/s. Väljasõit Kura poolsaarele, kus külastame Klaipeda Meremuuseumi juures asuvat delfinaariumi, mis on asustatud Musta mere delfiinide hulka kuuluvate afaliinidega. Vaatame delfiinide ja merilõvide etendust. Piletid ettetellimisel ja tasumisel. Neringa – on Kura maasääre osa, mis kuulub Leedule. Tema kaldaid uhuvad Kura laht ja Balti meri. Poolsaart läbib 50 km pikkune tee, mille ääres on asulad. Neringa võtab külalislahkelt vastu kõiki, kes armastavad loodust – merd, luiteid, liiva, randa, metsa, ning tutvustab omapärast rannikualade vana arhitektuuri. Külastame Nidat, mis on Neringa vanim asula imetleme liivadüüne Parnidžio luitemäel ja  kuulame muinaslugusid  Juodkrante Nõiamäel.
Ööbime samas hotellis.

 

3. päev

H/s. Külastame Palanga Merevaigumuuseumi, mis asub endises krahv Tõškevitši lossis. Jalutame lossipargis ning naudime merevaadet Birute mäelt.  Alustame tagasiteed. Peatus Riias, Lido puhke- ja vabaaja kompleksis. Õhtuks jõudmine koju.

 

HIND: 220 EUR Alates 02.03. HIND: 250 EUR

Ühese toa eest lisatasu +63 EUR, omaette iste bussis +65 EUR (piiratud arv)

Minimaalne reisijate arv 30.

 

HIND SISALDAB:

Mugavustega bussi, giid-reisisaatja teenuseid, majutust hotellis Palanga südalinnas koos hommikusöökidega, Palanga kuurordimaksu, 2 x praamipileteid bussile + inimestele, Kuramaa Rahvuspargi maksu, käibemaksu.

 

HIND EI SISADA: 

kindlustusi, tasuliste objektide pileteid.

 

ORIENTEERUVAD HINNAD:

Meremuuseum/delfiinide ja merelõvide show grupihindadega kumbki 7 EUR/ laps 3,50 EUR,  merilõvide etendus kõigile: 3 EUR,  merevaigumuuseum 8 EUR/ laps 4 EUR

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ