PEIPSIVEER JA PIIRISSAAR

 

13.-14.08.2022

 

 

Peipsi järves on kokku 29 saart, millest enamik kuulub Venemaale. Pisike, 7,5 km² pindalaga ja looduskaitse all olev soine Piirissaar jääb Peipsi järve ja Lämmijärve piirile, Eesti ja Venemaa vahele. Sellel puutumata looduse ning haruldaste taime- ja linnuliikidega saarel on tänapäeval vaid kolm küla – Piiri, Saare ja Tooni ning 30 püsielanikku, kellest  enamik on vene vanausulised. Kohalike põhitegevuseks on kalapüük ja sibulakasvatus.

 

1.päev:  Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00.  Sõidame Peipsi äärde ning külastame kõigepealt Kostja sibulatalu, kus talu peremees jutustab meile kuidas siinkandis sajandeid on sibulaid kasvatatud, millised on traditsioonid ja kuidas seda tööd tehakse. Võimalus on osta ka sibulaid kaasa. Lõunapaus. Seejärel teeme jalutuskäigu läbi Kolkja, ning külastame Peipsimaa külastuskeskust ja Kolkja vanausuliste muuseumi. Peipsi-ääre vene vana­usulised tulid Eestisse kiriku­reformide eest pakku 17-18.sajandil ning on juba sealtmaalt jaganud meie ühist ajalugu.

Jätkame sõitu läbi vanausuliste külade. Peipsiäärsed külad on paigutunud järve äärtpidi jooksva üheainsa peatee äärde, moodustades nii kilomeetritepikkuseid asulaid.

Külastame Voronja galeriid– Kaili Kase ja Raul Oreškini kunstigaleriid Varnjas ja Samovarimaja, kus saab vaadata ühe perekonna samovaridekogu, mis ajas muudkui kasvab ja kus on juba üle 100 erineva kuju, suuruse ja oma looga samovari.

Ööbimine hotellis Räpinas.

 

2.päev: H/s. Sõidame Laaksaare sadamasse, kust kell 10.30 väljub laev Piirissaarele.  Ülesõit reisiparvlaevaga Koidula kestab ca 45 minutit. Piirissaare sadamas ootab meid kohalik giid, kes viib meid jalutuskäigule läbi kolme küla, et tutvuda Piirissaare elu-oluga. Külastame Piirissaare muuseumi, kus atraktiivne püsiekspositsioon annab ülevaate Piirissaare vanausulite kultuurist. Muuseumis toimuvad erinevad temaatilised näitused ja väljapanekud.

Seejärel sööme lõunat. Menüüs kala/kanasupp, ahjus tehtud pirukas, Piirissaare maiustused koos samovarist teega. Seejärel veidi vaba aega, et mõnuleda rannas või lihtsalt veel omal käel ringi uudistada. Kell 15.30 väljub laev Piisrissaarelt tagasi mandrile.

Alustame tagasiteed koju Pärnusse.

 

HIND: 180.-  Ühese toa eest lisatasu 20.-

Minimaalne osalejate arv 25.

 

HIND SISALDAB: Bussi, giid-reisijuhti, majutust koos hommikusöögiga, sibulatalu külastust, Peipsimaa külastuskeskuse piletit, laevapiletit Piirissaarele ja sealset kohaliku giidi teenust, lõunasööki Piirissaarel, käibemaksu.

 

HIND EI SISALDA:  Järgmisi śissepääsupileteid: Kolkja vanausuliste muuseum 3 €, Voronja galerii 3€, Samovarimaja 3€

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ