PÕHJA-POOLA PÄRLID

06.06. – 11.06.2022.

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbimine hotellis Masuurias. Seda piirkonda kutsutakse Poola rohelisteks kopsudeks ja tuhande järve maaks. Masuuria järvistusse kuulub enam kui 2000 järve.

 

2.päev: H/s. Külastame kaunist Swieta Lipka jesuiitide kloostrit, mis on üks tähtsamaid Neitsi Maarja kultuse pühapaiku. Siinne rikkalikult kaunistatud interjööriga võimas kirik on üks Poola barokkarhitektuuri meistriteoseid. Selles asub uhke barokkorel trompeteid puhuvate inglikujudega, mis muusikateose esitamise ajal liiguvad. Ostroda lähedal võtame ette paaritunnise laevasõidu Elblągi kanalis, mis on Poola üks erakordsemaid hüdraulika saavutusi. Tervet rida järvi omavahel ühendava kanalite ja lüüside võrgustik rajati 1848- 1872 ning koos harudega on see 212 km. pikk. Kanalit kasutati algul palkide parvetamiseks ning kaubaveoks, kuid alates 1927. aastast kurseerisid kanalil juba põhiliselt lõbusõidulaevad. Õhtupoolikul jõuame Gdanskisse. Siinses vanalinnas saab näha lugematul hulgal monumente ajast, mil Danzig oli üks Hansaliidu võimsamaid linnu. Jalutuskäik linnas: Artuse õu, Katariina, Nikolause ja Bridgeti kirikud, vana veski, linna ikoon Gdanski Kurg, romantiline Ulica Mariacka ning Euroopa suurim keskaegne telliskirik Kosciol Mariacki! Ööbimine  hotellis kesklinnas.

 

3.päev: H/s. Hommikupoolikul veel vaba aega linnas, et külastada näiteks Meremuuseumi või lihtsalt jalutada ja teha sisseoste. Pealelõunal suundume Sopotisse, mis on üks Balti ranniku populaarsemaid kuurorte juba 19. sajandist saadik. Siin ulatub kaugele merre 512 meetrine muul ning ümber selle tiiru tegev pink on maailma pikim. Väike peatus ka Gdynias, mis on üks Poola hiljutisema arenguga sadamalinnu.  Koos Gdanskiga moodustavad Sopot ning Gdynia kolmiklinna, mida kutsutakse Trójmiastoks. Ööbima jõuame hotelli juba kunagises kalurikülas Lebas.

 

4.päev: H/s. Kõige erakordsem nähtus lõputute valgete liivarandadega Läänemere rannikul on Slowinski rahvuspargi liivaluited. See on Euroopa kõige suurem luiteala. Park sai oma nime siinseid alasid asustanud põliste poolakate- sloviinide järgi. Luited meenutavad oma majesteetlikkusega Sahara kõrbe ning muudavad tuule tõttu igal aastal kuju. Rahvuspark on ka biosfääri kaitseala ning seal elab enam kui 250 linnuliiki. Võtame Łebast ette väikese matka, et imetleda siinseid kauneid vaateid luidetele ja rannale. Õhtupoolikul sõidame juba läbi ebatavalise Kašuubi piirkonna, mis paistab silma maastike mitmekesisuse, selgete järvede, samuti eripäraste traditsioonide ja ainulaadse folklooriga. Sellest ka piirkonna hellitav nimi Kašuubi Šveits. Ööbimine hotellis.

 

5.päev: H/s. Tänase päeva tipphetk on võimas Malborki orduloss – see oli Saksa Ordule kuuluv loss ja ühtlasi ka nende valduste peakorter. 13. sajandil alustatud kindluskompleks on kenasti restaureeritud ja on üks täiuslikumalt säilinud ja suurimaid gooti stiilis linnuseid Euroopasja kuulub ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Ekskursioon linnuses koos kohaliku giidiga. Ööbima sõidame juba taas Masuuria järvistu piirkonda.

 

6.päev: H/s.  Jätkub kodutee läbi läbi Baltikumi. Saabumine koju ja reisi lõpp.

 

HIND 395 EUR,  alates 01.04. HIND: 425 EUR 

Ühese toa lisatasu +  55 EUR,  omaette iste bussis + 65 EUR

Minimaalne reisijate arv on 30.

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  majutused kahe inimese tubades koos hommikusöökidega,  giid- grupisaatja teenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust,  tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD: laevasõit Elblągi kanalil 45 PLN,  Słowinski rahvuspark  6 PLN, Sopoti muul 9/4,50 PLN, Malborki loss koos ekskursiooniga  54 PLN

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ