PÕHJARANNIKU TALVISED JOAD JA MUUDKI

04.-05.02.2023

 

Põhjaranniku jugade ümbrus muutub igal talvel põnevaks muinasjutumaaks. Külmad ilmad ja põhjatuuled on püstitanud kõrgele põhjarannikule imelised muinasjutulossid, milletaolisi inimkäed valmistada ei suudaks. Pankrannikult langev vesi ning ülespaiskuv veeaur koguneb kaljuseintele, puudele ja põõsastele jäätudes silmapilkselt. Jää kogunedes tekivad jääkujud ning skulptuurid, sädelevad kambrid, õhulised kaunistused, säravad rippsillad.

 

1.päev: Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõidame Eesti põhjarannikule ja meie esimeseks peatuskohaks on Jägala. Jalutuskäik Jägala joa ääres võib üllatada talviste loodusnähtuste iluga.  Joa kõrgus on ligi 8 meetrit ja laius üle 50 meetri – see teeb Jägala joast kõige laiema looduliku joa Eestis. Kõige kaunimat vaatepilti pakub juga aga just talvel, mil tardunud veemassidest moodustub päikese käes sillerdav suurte jääpurikatega jääsein. Joa servast allarippuva jää ja joaseina vahele jääb mõlemalt poolt jääga piiratud tunnel. Sellist talve poolt meisterdatud „kunstiteost“ peab kindlasti nägema.

Järgmine peatuse teeme Valgejõel asuval Nõmmeveskil.  16-17 meetri laiune juga on küll madal, kõigest 1,2 meetrit, aga kannab auga välja võrdluse suuremate Põhja-Eesti jugadega Omapärane on juga ka talvel. Lisaks pakub kauneid vaateid joa taganemisel kujunenud peaaegu 470 m pikkune kanjon ning vaatamist väärt on ka kanjonis ammuse vesiveski kohal olnud hüdroelektrijaam, mis andis elektrit kunagisele Joaveski puupapivabrikule.  Lõunapaus Viitnal. Menüü täpsustamisel.

Hilisel pealelõunal jõuame Rakveresse ning  majutume siin Katariina Külalistemajja.

 

Õhtul on soovijail võimalik Rakvere teatris vaadata etendust “Oi Johnny”. Piletid ettetellimisel.

“OI, JOHNNY” Komöödia seksuaalenamusest. Osades: Margus Grosnõi või Rainer Elhi, Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu, Madis Mäeorg, Märten Matsu, Tarmo Tagamets (külalisena)

Lugu sellest, kuidas tavalisest taksojuhist saab seksiurka pidaja, vähemalt teda ümbritsevate inimeste arust. Kahes teineteisega äravahetamiseni sarnases korteris läheb väikeste hädavalede mõjul lahti tõeline naljaralli, kus üks jabur olukord ajab teist taga ja kus lõpuks ei saa enam keegi päris täpselt aru, kes kellega magab ja mida valetab. Eelkõige seksuaalsele tolerantsusele kutsuv Ray Cooney komöödia laseb ennast tühjaks naerda, aga ka mõista, et iga tõelise naudingu taga on siiras armastus ja sõprus, mis ei kannata ka siis, kui väliselt kõik suisa metsa läheb. Nii muutub selle loo kangelaseks armastus, mis sisaldab kõiki vikerkaarevärve.

Esietendus 16. jaanuaril 2021. Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 30 minutit.

Alla 14-aastastele mittesoovitatav. 

 

2.päev: Hommikusöök. Jätkame sõitu piki põhjakallast  Kivisilla joa juurde. Saka mõisa territooriumil asuv Kivisilla juga on üks põhjarannikul olevatest jugadest. Ida-Virumaa jugadest on ta lisaks Valaste joale üks paremini vaadeldav ja ligipääsetav. Kõrgelt langev ja mitmete astangutega juga on atraktiivne aastaringselt. Oma nime on  juga saanud vana silla järgi, mille alt juga enne langust läbi voolab. Kivisilla joa juurest viib trepp ka alla mereranda, et saaks joa langemist ka altpoolt jälgida

Kõige viimaseks imetleme Valaste juga. Umbes 30 meetri kõrgune juga on nii Eesti kui Baltimaade kõrgeim ja kahtlemata on kauneimad põhjaranniku jäälossid tekkinud just Valaste joa ümbrusesse. Meretuule ja veeauru koosmõjul on ümbruskonna puudele, põõsastele, pankranniku kividele, vaateplatvormile, sildadele ning liiklusmärkidele moodustunud jäised kujundid. Jääga kaetud põõsaste vahel kõndides kostub ka õrna kõlinat, kui purikad tuules kokku põrkuvad. Ettevaatlik tuleks siiski olla, sest maapindki on kaetud paksu jääkihiga.

Siit alustame tagasiteed koju ning teeme teel ka peatuse, et keha kinnitada ja kui aeg lubab saame veel mõnest põnevast paigast läbi astuda.

 

HIND:  120 EUR

Minimaalne osalejate arv 20.

 

HIND SISALDAB: Bussi, majutust külalistemajas kaheinimese tubades koos hommikusöögiga, reisijuhi teenuseid,  käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Lõunasööke (menüüd täpsustamisel) ja teatripiletit.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ