ŠOTIMAA

ŠOTI MÄGILASED, HARRY POTTER, HEBRIIDIDE SAARED

03. – 12.06.2021

 

1.päev:  Lend Edinburghi. Külastame müstilist Rosslyni kabelit, mille ehitas 15. sajandil templirüütlite pühakojaks Sir William de St Clair. Kaunis kirik kubiseb templirüütlite ja vabamüürlaste sümboleist. Kas kiriku põranda alla on maetud Püha Graal, nagu kirjutab Dan Brown oma raamatus „Da Vinci kood“?   Ööbimine Edinburghis.

 

2.päev: H/s. Edinburghi kindluse ja viskimuuseumi külastus. Pärast lõunat on soovijail aega, et külastada Šoti rahvusgaleriid ja teisi muuseume või vaba aeg Edinburghi vanalinnas. Õhtune jalutuskäik Šotimaa pealinnas, kuninglikus Edinburghis: Caltoni mägi ja vanalinn, Šoti parlament, Holyroodi palee, ja kloostrivaremed. Kuninglik Miil ja Greyfriarsi kloostri surnuaed, Greyfriars Bobby ja kohalikud pubid. Ööbimine Edinburghis.

 

3.päev: H/s. Lahkume Edinburghist. Peatume kolme kuulsa Forthi silla vaatamiseks. Vanim neist on Victoria-aegne inseneriteaduse ime, noorim aga tänapäevase ehitustehnika suursaavutus. Falkirki ratas ehk maailmas unikaalne pöörlev paadilift, mis ühendab Unioni kanalit Forthi ja Clyde’i kanaliga. See tõstab paadid 24 meetri kõrgusele.

Kunagi Šotimaa suurim ja tähtsaim keskaegne Stirlingi kuningaloss, kus tutvume keskaegse kuningliku elu-olu ja tollase moodsa gobeläänikunstiga. Sõit läbi kauni Šoti mägismaa maastiku. Oban – värav Šotimaa läänesaartele. Tutvume selle pisikese kuurortlinnakesega ja külastame ka siinset viskitehast. Ööbimine Obanis.

 

4.päev: H/s. Sõit Hebriidide saartele. Praamilt avanevad kaunid merevaated ning hea õnne korral võib näha vaalu ja delfiine.

Mulli saar – Hebriidide suuruselt teine saar, mis kuulus oma rikka ajaloo ja kaunite randade poolest. Pronksiaegse Lochbuie kiviringi külastus.

Ilusa ilma korral sõit Staffa saarele. Näeme merest tõusvaid basaltsambaid ja kuulsat Fingali koobast. Legendi järgi ehitanud hiiglane Finn Mac Cumhaill siit läbi mere tee Iirimaale. See koobas on on andnud ainest paljudele kirjanikele ja heliloojatele. Nii näiteks pani Felix Mendelssohn vaid mõni tund pärast koju Saksamaale naasmist kirja avamängu “Hebriidid” esimesed noodid, mis olid inspireeritud just Fingali koopa basaltsammastest.

Iona saar – kuulus kirik ja šotimaa vanim klooster, müstilise keldi-kristluse kants.

Bruce’i poolsaar. Ööbimine Mulli pealinnas, romantilises mereäärses Tobermorys, mille eredavärvilised kaldaäärsed majakesed on saanud kuulsaks BBC seriaalis Balamory.

 

5.päev: H/s. Praamisõit Tobermoryst-Kilchoani ja sealt bussiga edasi Mallaigi. Teel imetleme kauneid vaateid teistele Hebriidide saartele – Rum, Eigg ja Skye.

Romantiline rongisõit Mallaigi kalurikülast Fort Williamisse mööda Jakobiitide raudteed, mis tuttav Harry Potteri filmist. Näeme kauneid vaateid Šoti mägismaale ja mitmeid kuulsaid ehituskunsti suurteoseid: Glenfinnani viadukt, Neptuni trepp – suurim paadilüüside süsteem Caledonia kanalil Šotimaal, koosneb kaheksast lüüsist.

Fort William. Jalutuskäik linnas ja ühine õhtusöök. Ööbimine hotellis Fort Williamis.

 

6.päev: H/s. Sõidame mööda 100 km pikkust Suurt Orgu (Great Glen). Teel teeme peatuse Fort Augustuses, kus uudistame laevalüüse ja teeme laevasõidu Loch Nessil. (Võimalus silmata kuulsat järvekoletist). Bussisõidul mööda loch’ide kaldaid näeme ka iidse Urquharti kindluse varemeid.

Cawdori loss ja kaunid aiad võimaldavad romantilist pilguheitu Šotimaa maa-aadli ellu.

Külastame Cullodeni lahingupaika, kus 1746. aastal toimus otsustav lahing Stuartite pooldajate ja Inglise kuninga vägede vahel – Šotimaa ajaloo üks suurimaid tragöödiaid. Ööbimine Invernessis või selle lähedal.

 

7.päev: H/s. Sõit läbi Cairngormsi rahvuspargi. Bussiaknast näeme kaunist mägismaa loodust ja teeärseid külakesi. Newtonmore’is külastame Briti saarte vanimat, 1935. aastal asutatud Mägismaa Vabaõhumuuseumit (Highland Folk Museum), kus on tore väljapanek kohalikust elu-olust ja kommetest.

13. sajandil asutatud Blair Atholli loss annab hea ülevaate mõisaehituse ajaloost läbi sajandite. Põnevaid hiiglaslikke okaspuid täis looduspargis asuvad iidse perekonnakabeli varemed. Imetleda saab ka hirveparki ja rohtaeda. Pitlochry lõhetrepp. Ööbimine Edinburgis.

 

8.päev:  Lend tagasi koju.

 

REISPAKETI HIND: 1150 EUR   Ühese toa eest lisatasu + 350 EUR

Minimaalne reisijate arv on 20.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: kogu transporti kohapeal k.a. laevapiletid Välis-Hebriidide vahel, Mull – Iona – Staffa saartele sõitudeks ja rongipiletit Mallaig- Fort William, majutusi kahestes tubades koos hommikusöökidega, 1 õhtusöök, giid- reisijuhi teenused, maksud.

HIND EI SISALDA: lennupileteid, reisikindlustust, tasuliste objektide sissepääsupileteid, isiklikke kulutusi, jootraha bussijuhile (ca 15 EUR).

 

ORIENTEERUVAD HINNAD: Edinburghi kindlus £19.50/16.50/11.50 ; viskimuuseum £15;  Rosslini kabel £9/7; Stirlingi kuningaloss – £16; laevasõit Loch Nessil – £15; Cawdori loss – £8; Cullodeni lahingupaik-    ; Blair Atholli loss ja park £12.50.

 

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos soovitame lisaks lende Tallinn-Helsingi- Edinburg- Helsingi -Tallinn

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind sõltub ostmise hetkest ja selle orienteeruv hind on 320 EUR.

Finnair liinilennul on hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega 56x 45x 25 cm ja kaaluga 8 kg. Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ