VARSSAVI

15.-18.06.2023

Varssavi on Poola pealinn ja 1,7 miljoni elanikuga Euroopa Liidu suuruselt kaheksas linn. Asub ta Visla kaldail ning hävitati II maailmasõja aegu pea täielikult. Nüüdseks on aga ajalooline linnasüda taastatud ja see on kantud UNESCO Maailma Kultuuripärandi nimistusse. Ümber vanalinna aga laiub moodne tänapäevane metropol suurepäraste ostlemisvõimaluste ning kireva kultuuri- ja ööeluga.

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast kell 06.00 Estonia teatri eest ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00. Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbimine 3 ööd samas hotellis Varssavis.

 

2.päev: Hommikusöök. Tutvume Varssaviga. Kuninglik Łazienki park– selle avara 76-hektarise pargi koos paleega asutasid keskajal Masoovia vürstid. Pargi aiad koosnevad kolmest osast: kuninglik, kaasaegne ja Belvedere. Parki ehivad 18.-20. sajandi skulptuurid. Siit leiate ka nn veepealse palee – neoklassikalise arhitektuuri meistriteose, milles praegu asub arhitektuurimuuseum.  Kultuuri ja Teaduste palee– üks Varssavi sümboleid, mille  30.-nda korruse vaateplatvormilt avaneb kaunis vaade linnale. Tõuseme liftiga 30- ndale korruse vaateplatvormile ja naudime uhkeid vaateid linnale. Varssavi juudi kalmistu, mis on üks suuremaid juudi kalmistuid Euroopas ja maailmas. Kalmistu on sõjajärgsel ajal on muutunud tihedaks metsaks täis monumente, mis on pühendatud silmapaistvatele isikutele.

Wilanowi loss, mis jääb mõne kilomeetri kaugusele kesklinnast. Seal asus kuningas Jan III Sobieski suveresidents koos luksusliku 106 ha suuruse barokkpargiga. Villa Nuova lossiaeda kutsutakse Poola Versaille´ks. Wilanow on poolakate üks armastatumaid kohti, mida teatakse hästi ka mujal. Originaalse arhitektuuriga loss ja selle juurde kuuluv barokne aed on väga kaunid. Piletid ettetellimisel kuni 01.06.

 

3.päev: Hommikusöök. Vanalinn, mille südameks on turuplats –Stary Rynek. Väljakut ümbritsevad restoranid, kohvikud ja poekesed. Vanalinnas asub terve rida uhkeid keskaegseid elumaju, Poola kuningate kroonimiskatedraal, restaureeritud Kuningaloss, kus asuvad Poola rahvusreliikviad, lossiväljak ja Sigismundi ausammas. Vanalinna ümbritsevad kaitseehitised ja kuulus Barbakani väravatorn, mis on üks vähestest säilinud ajaloolistest kaitserajatistest. Ühte vanalinna väljakut kaunistab Merineitsi skulptuur, mis on juba keskajast olnud linna sümboliks ja 1792 aastast on Merineitsit kujutatud ka Varssavi linnavapil. Püha Risti kirik, kus puhkab helilooja Fr. Chopini süda. Pealelõunal vaba aeg, et linna omapäi avastada, nautida tänavakohvikuid või teha veel sisseoste.

 

4.päev: Hommikusöök. Alustame koduteed läbi Poola ja läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 

HIND: 340 EUR   Alates 01.03. HIND 360 EUR

Ühese toa eest lisatasu +54 EUR, ühene iste bussis +65 EUR

Minimaalne reisijate arv on 30.

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  majutused kahe inimese tubades koos hommikusöökidega,  giid- grupisaatja teenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust,  tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Kultuuri ja Teaduste palee 25 PLN, Wilanówi loss 35/28 PLN, kuninglik park 10 PLN

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ