ROOSID, VEIN JA VILJANDI

16.07.2022

 

Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.30.

Kõigepealt võtame suuna Heimtalile, kus külastame vanas koolimajas asuvat Heimtali koduloomuuseumi.  Siinne püsinäitus  kätkeb endas nii saja-aasta taguseid koolikombeid, vanu dokumente kui ka lähiümbrusest pärit tööriistu. Eriti rikkalik on aga rahvusliku tekstiili kogu, millega on aastaid toimetanud Anu Raud ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab aga terve hulk vahvaid kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi.

Seejärel sõidame Viljandisse. Kontrollime üle, kuidas on lood Viljandi paadimehega ning siis läheme külla kunstnik Ave Nahkurile, kes on enda perele siin mõnusa loomingulise pesa tuuninud. Ave teeb meile Meie Küla Eitede galeriis tutvustava ringkäigu  ja jutustab oma tegemistest värvikaid lugusid.  Kunstikohvikus saame veel nähtu üle edasi muljetada ja kohvi ja kooki nautida.

Viljandi ringkäigu lõpetuseks jalutame lossimägedes ja heidame pilgu Schloss Fellinile ning seejärel sõidame  juba Põltsamaale. Kas teadsite, et Eesti linnadest leidub kõige rohkem sildu Põltsamaal – ühtekokku 19 silda ning linna kutsutakse seetõttu sildade linnaks! Külastame Baltikumi suurimat rosaariumi, sest käes on ka rooside õitsemisaeg. Roosid õitsevad siin sõltuvalt ilmastikust enamasti juuni keskpaigast septembri keskpaigani.  

Põnev paik on ka Põltsamaa lossi õu, kus asuvad turismiinfopunkt, Põltsamaa muuseum, veinikelder koos toidumuuseumiga, mitmed käsitöökojad, kirik ja konvendisaal. Siinne kivilinnus rajati Põltsamaa jõe kaldale 13 sajandil ja 1570–1578 oli kindlus lausa Liivimaa kuninga Magnuse residentsiks. Korduvalt rüüstatud kindlus ehitati hiljem uhkeks rokokoo stiilis paleeks. Loss ja kirik põlesid 1941 a. ent kirik taastati 1952. a. kuid lossimüüride konserveerimise töö jätkub tänaseni.

Päeva lõpetuseks külastame veinikeldrit ja toidumuuseumi. Maitseme kohalikke veine ja saame ülevaate toidutootmise ajaloost Põltsamaal, alates ETK Põltsamaa Tehaste algusjärgust 1920ndatel, mil toodeti kohvi, kartulitärklist ja veini, nõukogude aegsest perioodist, mil värvikamateks toodeteks olid kosmonautidele suunatud tuubitooted, kuni tänapäevani.

 

HIND: 60.-

HIND SISALDAB: Bussi, reisijuhi teenuseid, ekskursioone Heimtalis, Meie Küla Eitede Galeriis, toidumuuseumis, kooki ja kohvi kunstigaleriis, 3 veini degustatsiooni ja käibemaksu.

HIND EI SISALDA: Tasuliste objektide pileteid

ORIENTEERUVAD HINNAD: Heimtali muuseum 4/2€, Põltsamaa roosiaed 5€

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ