ALSACE JA SAKSAMAA SÜGISFESTIVALID

 

22.-25.10.2020

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas ja lend Münchenisse. Kohale saabudes ootab meid mugav reisibuss. Kõigepealt sõidame Ludwigsburgi. Aastaid on Ludwigsburgi aedades korraldatud uhket kõrvitsanäitust. Sellest on kujunenud suur festival, kus kasutatakse ära umbes 150 tonni kõrvitsaid ja esindatud on üle 500 erineva sordi! Ehitatakse võimsaid kõrvitsaskulptuure, toimuvad töötoad ning degusteerimised. Igal aastal mõeldakse festivalile uus teema, nii oli 2019. aasta teemaks muinasjuttude fantstiline maailm. http://www.kuerbisausstellung-ludwigsburg.de/en.

Edasi võtame suuna Heidelbergile ning teeme tutvust selle kauni ülikoolilinnaga. Ööbimine 3 ööd hotellis Offenburgis.

 

2.päev:  H/s. Väljasõit Strasbourgi. Alsace ühendab endas edukalt saksa pedantsuse ja prantsuse võlu! Ekskursioon vanalinnas: käime kuulsas jumalaema katedraalis, imetleme maalilist „Väikest Prantsusmaad“, võimalusel võtame ette paadisõidu Ili jõel ning muidugi vaatame ära ka siinse eurokeskuse – Euroopa Parlamendi hoone. Lõunapaus, et proovida ära tüüpiline Alsace’i baeckeoffe (ühepajatoit).

Seejärel sõidame Baden-Badenisse. Baden-Baden on elegantne kuurort, mis on kunagi olnud Euroopa aristokraatia hulgas ülipopulaarne ja mida tuntakse endiselt kui Euroopa suvepealinna. See on ka üks Saksamaa vanimaid linnu. Tutvume pisut linnaga ning seejärel saavad soovijad lõõgastuda  termaalsaunades. www.carasana.de.

 

3.päev:  H/s. Täna sõidame mööda imekaunist Alsace’i veiniteed, mis koosneb ridamisi kokkukasvanud kaunitest tillukestest veiniküladest ja vahelduvatest viinamarjapõldudest. Lähemalt teeme tutvust Riquewihriga, mille 16. sajandist pärit nukumajakesed, kitsad munakivitänavad ja kultuuritraditsioonid teevad sellest tõeliselt idüllilise paigakese. Sõidame linnarongiga ning imetleme viinamarjaaedu, külastame veinikeldrit ning degusteerime kohalikku toodangut.

Jõuame külastada veel teistki kaunist külakest – Eguisheimi. Peaaegu iga küla siin piirkonnas on pälvinud millalgi tiitli Prantsusmaa kauneim küla, nii ka Eguisheim. Siin  maitseme ühiselt ära Alsace’i teod ja konnajalad! Ööbimine taas hotellis Offenburgis

 

4.päev: H/s ja lahkumine hotellist. Täna sõidame Lahri krüsanteemifestivalile. Kogu Lahri vanalinn on sel ajal kaunistatud tuhandete eredate krüsanteemidega! Hiinast ja Jaapanist levima hakanud krüsanteeme on sageli nimetatud sügisroosideks ning need kuuluvad maailma vanimate põllukultuuride hulka, sest neid on inimeste elukoha lähedal kasvatatud juba 3000 aastat. https://www.chrysanthema.de/chrysanthema/index.html. Seejärel sõit Müncheni lennujaama (ca 3 tundi). Lend tagasi Tallinna.

 

REISIPAKETI HIND:  405 EUR. Ühese toa eest lisatasu: 57 EUR

Minimaalne reisijate arv 27.

 

HIND SISALDAB:  Mugavustega bussi,  majutusi  2 inimese tubades,  hommiksusööke,   ekskursioone,  giid-grupisaatja teenust,  käibemaksu.

REISIPAKETI HIND EI SISALDA: lennupiletit, kindlustusi, isiklike kulutusi, jootraha bussijuhile.

 

Kuna parem on, kui kogu grupp lendab koos, siis soovitame lisaks lende Tallinn-Riia  kell 05.45.-06.35 ja Riia-München kell 07.40.-08.50 ning tagasilende München-Riia kell 18.45.-22.00 ja Riia-Tallinn kell 23.15.-00.05. Võite osta lennupiletid ise või soovi korral ka meie kaudu. Lennupileti hind sõltub pileti ostmise hetkest. Orienteeruv hind on 250 EUR.

 

Lennuinfo: Kogunemine lennujaamas kell 04.00. Lennud Tallinn-Riia  kell 05.45.-06.35 ja Riia-München kell 07.40.-08.50 ning tagasilende München-Riia kell 18.45.-22.00 ja Riia-Tallinn kell 23.15.-00.05. Tegemist on Air Balticu liinilendudega. Toitlustamine lennukis pardakaardi alusel

 

ORIENTEERUVAD HINNAD: laevareis Strasbourg’is 13 EUR; Baeckeoffe 27 EUR; Baden-Badeni termaalbasseinid ja saun 16 EUR;  veinidegustatsioon 10 EUR; rongisõit läbi  viinamarjaistanduste 7 EUR; suupistete ja konnajalgade maitsmine 35 EUR.

BRONEERISoovin tellida kindlustuse:
*kohustuslik väli

GONDVANA REISID OÜ

REGISTRIANDMED

Majandustegevuse
registri number : TRE000105

Äriregistri nr. 10185963

ARVELDUSARVED

EE692200001120259808 Swedbank

KONTAKT
Gondvana Reisid
Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

© Copyright 2018 Gondvana Reisid OÜ