AHVENAMAA

15.-18.07. ja 12.-15.08.2021

 

Keset Läänemerd on suur hulk saari üksteise otsa ja lähedusse kuhjunud. Viimase loenduse andmeil on neid 6500. Üheskoos moodustavad nad autonoomse rootsikeelse Ahvenamaa, ühe kauneima saarestiku piirkonna kogu maailmas.

 

Reisi kõrghetked:

 • Brändö saarestiku saari ühendavad teetammid ja sillad
 • Majesteetlik “Pommern”
 • Vasa aegne Kastelholmi kindlus
 • Väikese Mariehamni käsitööpoed, veeäärsed ja -pealsed baarid ja pubid
 • Kaunis Kökari, mille ajalugu on pungil meremeestest, munkadest ja hülgeküttidest

 

1. päev:

Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 04.45 ja teistega kohtume Tallinna reisisadama D- terminali ees busside parklas kell 06.45.

Tallinki laev väljub Helsingisse kell 07.30. Saabumine Helsingisse kell 09.30.  Lühike ekskursioon Helsingis ja seejärel sõidame Turu suunas Teel peatus, et keha kinnitada ning jõuame lühidalt tutvuda ka Turu ja pisikese Naantaliga. Jätkame sõitu  lääne suunas, kus hakkavad paistma juba esimesed saared ja skäärid. Turu saarestikust sõidame praamiga Kustavisse ja sealt edasi Brändösse. Tee viib meid rohkem mööda sildu kui maismaad. Brändö maastikupildis leiame metsi, viljakaid põlde ja ka välismaailmast eraldatud külasid, kiviseid randu ja rändrahne ning hulgaliselt abajaid. Brändö on ka kalameeste hulgas üks kõige populaarsemaid saari Ahvenamaal.  Ööbime mugavates majakestes.

 

2. päev:

Hommikusöök. Jällegi laevasõit ning seejärel sõidame üle Kumlinge ja Vardö saare. Edasi jäävad meie teele Bomarsundi kindluse varemed, mis briti ja prantsuse vägede poolt Krimmi sõja ajal lühikese lahingu käigus peaaegu maatasa tehti. Kastelholmi kindlus, kus kunagi elas Rootsi kuningas Gustav Vasa, kelle poeg Johan hiljem kindlust vanglana kasutas- nimelt  hoidis ta seal vangistuses oma venda. Tänapäeval on selles kaunilt restaureeritud  lossis muuseum. Samas läheduses asuvad ka vabaõhumuuseum ja vanglamuuseum. Lõunapaus, et ühiselt ära proovida üks mõnus Ahvenamaa kalasupp ja pannkook.  Õhtupoolikul jõuame Eckeröle, mis on alates 16. sajandist olnud tähtis sõlmpunkt  Stockholmi ja Turu vahel. Sealtkaudu toimis regulaarne  postiühendus. Tolli- ja Postimajas asub praegu postimuuseum. Hoone, mille arhitektiks oli Carl Ludvig Engel, meenutab meile, et siit on kunagi jooksnud Vene Impeeriumi piir. Sõidame ka Geta mäele ning imetleme sealt avanevat kaunist vaadet saarestikule. Ööbimine majakestes.

 

3. päev:

Hommikusöök. Sõit n.ö. “päris” Ahvenamaale, pealinna Mariehamni. Mariehamn on nime saanud tsaar Aleksander II abikaasa Maria järgi. Siin elab saarestiku veerandsajast tuhandest inimeset kümme tuhat. Näeme üht Mariehamni sümbolit- ookeanipurjekat “Pommern”, külastame Ahvenamaa meremuuseumi ja teeme jalutuskäigu maaliliste, pastellvärvides puumajakeste keskel. Mariehamnist tasub külakostiks osta Ahvenamaa ehtsat musta ja pisut magusat leiba.
Kell 18.00 alustame jälle sõitu üle väiksemate saarekeste Kökarile. Kökarit peetakse Ahvenamaa arhipelaagi pärliks – imeilusad aasad, värvikad päikeseloojangud, maalilised sadamad ning huvitavad kaljumoodustised. Asjatult ei leidnud Tove Jansson, Muumipere looja oma inspiratsiooni Ahvenamaa loodusest. Inimesi elab siin vaid 300. 07.07. ööbimine majakestes.

 

4. päev:

Hommikusöök. Külastame Kökari kirikut ja frantsiskaanide kabelit ning jääb veel pisut aega siinse looduse nautimiseks. Laevasõit Korppo saarele ning sealt sõidame juba edasi Turusse. Teeme teel kehakinnituspeatuse ning jätkame sõitu Helsingi suunas, kust meie laev väljub Tallinna kell 22.30  ning jõuame tagasi Tallinnasse kell 00.30 Buss sõidab edasi Pärnusse.

HIND: 370 EUR

Minimaalne reisijate arv 25.

 

HIND SISALDAB: kõiki laevapileteid, mugavustega bussi, majutused, 3 hommikusööki, eesti keelseid ekskursioone, giid-reisisaatja teenuseid kogu reisi vältel, käibemaksu.

HIND EI SISALDA:  tervisekindlustust, tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD:  Kastelholmi loss 6 EUR (grupipilet 5 EUR), Pommerni laev-muuseum 8 EUR (grupipilet 4 EUR), Ahvenamaa leib 4 EUR, Ahvenamaa kalasupp ja pannkook koos kohviga 15 EUR

 

Laevas võimalik juurde tellida hommikusööki + 12 EUR 

Soovitame vormistada reisikindlustuse.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ