ALSACE JA SAKSAMAA SÜGISFESTIVALID

 

21.-28.10.2024

 

1.päev: Väljasõit Tallinnast, Estonia teatri eest kell 06.00 ja Pärnust, hotell Pärnu eest kell 08.00.

Sõit läbi Baltikumi ja Poola. Ööbimine hotellis.

 

2.päev: H/s. Sõit läbi Poola ja Saksamaa. Ööbimine hotellis Dresdeni lähedal.

 

3.päev: H/s. Jätkame oma teekonda ja meie sihiks on Ludwigsburg. Aastaid on Ludwigsburgi aedades korraldatud uhket kõrvitsanäitust. Sellest on kujunenud suur festival, kus kasutatakse ära umbes 150 tonni kõrvitsaid ja esindatud on üle 500 erineva sordi! Ehitatakse võimsaid kõrvitsaskulptuure, toimuvad töötoad ning degusteerimised. Igal aastal mõeldakse festivalile uus teema, nii oli 2019 a teemaks muinasjuttude fantstiline maailm.

Seejärel võtame suuna Prantsusmaale. Ööbimine 3 ööd hotellis Colmaris.

 

4.päev:  H/s. Väljasõit Strasbourgi. Alsace ühendab endas edukalt saksa pedantsuse ja prantsuse võlu! Ekskursioon vanalinnas: käime kuulsas jumalaema katedraalis, imetleme maalilist “Väikest Prantsusmaad”, võimalusel võtame ette paadisõidu Ili jõel ning muidugi vaatame ära ka siinse eurokeskuse- Euroopa Parlamendi hoone. Lõunapaus, et proovida ära üks tüüpiline Alsace`i baeckeoffe (ühepajatoit).

Seejärel sõidame Baden Badenisse. Baden Baden on elegantne kuurort, mis on kunagi olnud Euroopa aristokraatia hulgas ülipopulaarne ja mida tuntakse endiselt kui “Euroopa suvepealinna”. See on ka üks Saksamaa vanimaid linnu. Turvume pisut linnaga ning seejärel saavad soovijad lõõgastuda  termaalsaunades. www.carasana.de.

 

5.päev:  H/s. Täna sõidame mööda imekaunist Alsace`i veiniteed, mis koosneb ridamisi kokkukasvanud kaunitest tillukestest veiniküladest ja vahelduvatest viinamarjapõldudest. Lähemalt teeme tutvust Riquewihriga, mille 16. sajandist pärit nukumajakesed, kitsad munakivitänavad ja kultuuritraditsioonid teevad sellest tõeliselt idüllilise paigakese. Sõidame linnarongiga ning imetleme siinseid viinamarjaaedu, külastame veinikeldrit ning degusteerime kohalikku toodangut.

Jõuame külastada veel teistki kaunist külakest- Eguisheimi. Peaaegu iga külakene siin piirkonnas on pälvinud erinevatel aastatel tiitli “Prantsusmaa kauneim küla”, nii ka Eguisheim. Siin  maitseme ühiselt ära Alsace`i teod ja konnajalad! Ööbimine taas hotellis Colmaris.

 

6.päev: H/s ja lahkumine hotellist. Alustame koduteed ja kuid peatume veel, et saada Lahri krüsanteemifestivalist. Kogu Lahri vanalinn on sel ajal kaunistatud tuhandete eredate krüsanteemidega! Neid on sageli nimetatud sügisroosideks ning nad kuuluvad juba vanimate põllukultuuride hulka. S.t. neid on inimeste elukoha lähedal kasvatatud juba 3000 aastat tagasi  ning pärit on nad Hiinast ja Jaapanist. Ööbime taas hotellis Dresdeni lähedal. 

 

7.päev:  H/s. Jätkame tagasiteed, kuid teeme hommikul veel peatuse Saksi Šveitsis, Basteis. See piirkond on otsekui romantiline looduseime, mille Elbe jõgi on uuristanud siinsesse liivakivimäestikku. Järsud kaljutornid on omavahel sildade ja treppidega ühendatud ning pakuvad kauneid maastikuvaateid. Kõige uhkemad vaated ongi just Bastei sillalt, mis asub oru põhjast umbes 200 m kõrgusel. Ööbimine hotellis Varssavi lähedal.

 

8.päev: H/s. Kodutee läbi Poola ja Baltikumi. Saabumine tagasi koju.

 

HIND: 730 EUR  Ühese toa eest lisatasu: 200 EUR  Ühene istumine bussis + 75 EUR

Minimaalne reisijate arv 30.

HIND SISALDAB:  Mugavustega bussi,  majutused  2 inimese tubades koos hommiksusöökidega,  giid-  grupisaatja teenust,  käibemaksu.
HIND EI SISALDA: Kindlustusi, tasuliste objektide külastusi, isiklike kulutusi.

ORIENTEERUVAD HINNAD: kõrvitsanäitus Ludwigsburgis 10.-; laevareis Strasbourg’is 15.-; Baeckeoffe 25.-; Baden Badeni  Friedrichsbadi termaalbasseinid ja saun 31.- (hinnas on ka käterätik, sussid ja šampoon);  veinidegustatsioon 8.-; rongisõit läbi  viinamarjaistanduste 7.-; sissepääs Bastei looduskaitsealale 3.-

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ