REIS IMELISTE KAMEELIATE MAAILMA

HISPAANIA- PORTUGAL

19.-25.03.2023  

 

Pakume ainulaadset vôimalust tutvuda Hispaania loodeosas paikneva Galicia maakonna  aedade ja parkidega, mis hilistalvisel-varakevadisel perioodil pakuvad hingematvat ilu oma ôidepuhkenud kameeliatega.

Galicias on optimaalsed tingimused kameeliate kasvatamiseks – niiske kliima, pehmed temperatuurid ning viljakas ja happeline pinnas tagavad nende taimede edukaks kasvatamiseks  vajalikud tingimused. Kameeliad jôudsid Galiciasse XVIII sajandi lôpul, pärinedes kaugetest maadest nagu Hiina ja Jaapan. Algselt hakati neid kasvatama Galicia aadlikele kuulunud pazodes ehk môisates, kuid hiljem lisati need ka nii avalikesse kui erakätes olevatesse aedadesse ja parkidesse, muutes sellega Galicia rahvusvaheliselt tuntuks ja tunnustatuks kameeliate kasvatamise ja aretamise piirkonnaks. Käesoleval ajal on Galicias peaaegu 8000 erinevat kameeliasorti. Näiteks ei ole paljud meist teadlikud, et meile nii tavapärane tee on valmistatud just kameeliasordi Camellia sinensis lehtedest, mille saladust hiinlased kaua brittide eest varjata püüdsid.

 Reisi kôrghetked:

 • Naudime imelisi aedu ja parke, mis pakuvad hingematvat ilu rohkete ôidepuhkenud kameeliatega, millele lisandub ka vaid Galiciale omaste pazode arhitektuuriline erakordsus.
 • Meiegi ööbime ühes väga erilises pazos, mis pärineb 15. sajandi algusest ja seda kutsutakse “A Capitanaks” siin sündinud kuulsa kapteni auks.
 • Galicia pealinna Santiago de Compostela külastus. Tutvume sealse XII sajandist pärineva katedraaliga ja saame palju pônevat teada Camino de Santago ehk Santiago tee kohta, mis on aegade jooksul olnud tähtsuselt kolmas palverännakute tee Jeruusalemma ja Rooma kôrval.
 • Kuna Galicia on alati olnud avatud merele ja siinne rannarahvas on elatunud kalastamisest ja mereandide püügist, siis on ka meil ainulaadne vôimalus tutvuda siinse rannarahva eluga ja ainulaadse rannaküla arhitektuuriga. Külastame romantilise hônguga Combarro küla ja tutvume sealste horreode ehk aitadega.
 • Kuna Galicia on üle Hispaania tuntud siinsete valgete veinide poolest, siis avaneb meilegi suurepärane vôimalus nendega lähemalt tutvust teha ja degusteerida.
 • Olles Hispaania olulisemas mereandie piirkonnas, on meil suurepärane vôimalus neid ka ise maitsta. Programmis on sees sinikarpide degusteerimine. Aga näiteks Santiago de Compostelas on terve söögikohtadega äärestatud tänav, mis on tôeliseks naudinguks gurmaanidele.
 • Kuna edasi-tagasi lennuühendus Tallinnaga on sobiv just ajaloolise Portugali linna Porto kaudu, siis ei jäta me kasutamata vôimalust tutvuda selle kauni linna ja tema kuulsate portveinidega.

1.päev: Koguneme Tallinna lennujaamas infolaua kõrval kell 04.50. Lennud Tallinn Frankfurt kell  06.50.- 08.20 Frankfurt Porto 09.50.-11.35. Saabumine Portosse ja transfeer hotelli, kus peatume 2 ööd. Peale väikest puhkust teeme esimese jalutuskäigu ja tutvumise linnaga.

 

2.päev: H/s. Tänase päeva veedame tervenisti Douro jôe kallastel asuvas Porto linnas, mis on kuulus oma portveinide poolest. Just Douro jôge mööda jôudsid veinitünnid Porto veinikeldritesse laagerduma. Mitmed kôrged sillad, kust avanevad imelised vaated Porto linnale, annavad linnale erilise vôlu. Olulisematest vaatamisväärsustest peab märkima katedraali, dos Clerigose kirikut ja torni, San Bento raudteejaamahoonet, börsipaleed ja Dom Luisi silda. Paljusid hooneid kaunistavad Portugalile nii omased pôhiliselt sinistes toonides kahhelkividest (azulejos) suuremôôtmelised pannood. Ôhtustamiseks on väga sobiv jôeäärne Ribeira kvartal oma rohkete kala- ja mereanniroogi pakkuvate restoranidega.

 

3.päev: H/s. Täna hommikul alustame teekonda Hispaania kôige rohelisema maakonna Galicia suunas. Ületame Hispaania ja Portugali vaheliseks piiriks oleva Miño jôe. Esimese pikema peatuse teeme keskaegses Sotomayori kindluses, mis on kuulus just oma uhke pargi poolest. Pargi 35 hektarisel territooriumil kasvab 25 erinevat sorti kameeliad – kokku üle 400 isendi. Lôunapeatuse teeme ainulaadse arhitektuuriga vanas kalurikülas Combarro, mis on kuulus Galiciale nii omaste graniitjalgadele ehitatud horreode (aitade) poolest.

Ôhtuks jõuame Cambadosesse, kuhu jääme ööbima. Suursusguses Cambadoses on omavahel pôimunud aadlipaleedede ja rannaküla arhitektuur. Teeme väikese jalutuskäigu Fefiñanese väljakul ja soovijatega ka vanaaegses romantilises surnuaias. See kalmistu kuulub Euroopa eriliste surnuaedade nimekirja (European Significant Cementeries) ning erilist melanhoolsust lisavad paigale XV sajandist pärinevad Santa Mariña Dozo kiriku varemed.

Külastame ka üht Galicia traditsiooniliste pazot. Pazod on Galicia môisad, millest paljud on tuntud oma imeliste aedade ja parkide poolest, kus sageli vôib leida erinevate taime- ja puuliikide esindajaid isegi viielt mandrilt. Galeegid on läbi aegade olnud kuulsad meresôitjad ja oma merereisidelt kaugetesse maadesse tôid nad muu hulgas kaasa ka erinevaid puu- ja taimeliike , mis siinsetes aedades hästi kasvama läksid. Lisaks hästihooldatud aiale kuulub môisale ka veinikelder, kus valmivad Rias Baixase kaitstud päritolunimetusega veinid. Rias Baixase valged veined on väga hinnatud üle Hispaania ja neid pôhiliselt Galiciale omasest Albariño viinamarjasordist. Saabumisel tutvustab pererahvas meile oma valduseid ja kostitab majaveiniga.

 

4.päev: H/s. Hommikul registreerime end hotellist välja ja sõidame edasi männi- ja eukalüptisaludega kaetud ning ilusate randadega palistatud O Grove poolsaarele, mis on maismaast eraldatud 2 km pikkuse maakitsusega. Kui endistel aegadel tegelesid poolsaare elanikud just merega seotud elualadega, siis tänu turismiarenduseks väga sobivale loodusele ja mitmekülgsetele vabaajaveetmise võimalustele on praegusel hetkel just turismisektor kindlal tõusuteel. Tôuseme Siradella vaateplatvormile, et nautida siit avanevaid vaateid ümbritsevale maastikule. Hiljem sôidame laevaga merele, et lähemalt tutvuda sinikarbi kasvandustega ja nautida O Grove poolsaare ilusat loodust ka merelt vaadates. Samuti külastame poolsaarega silla abil ühendatud pisikest Toja saart, mis on üle Hispaania kuulus oma ravimuda ja -vete poolest ning kus asuvad sanatoorium ja spa. Imetleme üleni kammkarpidega kaetud meremeeste kaitsepühakule pühendatud kabelit. Soovijatel on võimalik osta kaasa erinevaid kosmeetika jm tooteid, kus on ära kasutatud meremuda kasulikud koostisosad.

O Grove poolsaarelt sôidame edasi Santa Maria de Armentaria kloostrisse. Seal elavad nunnad teenivad endale elatist erinevate looduslike kosmeetikatoodete ja maiustuste valmistamisega. Selleks vajalikku toorainet kasvatavad nad osaliselt oma kloostriaias.

Seejärel külastame La Oca pazot, mida hellitavalt nimetatakse Galicia Versaille´ks tänu tema uhketele prantsuse stiilis kujundatud aiale. Môisakompleksis on säilinud erinevatesse ajastutesse kuuluvad arhitektuurielemendid, millest  vanimateks on XVI sajandisse kuuluvad sissepääsuväravad. Kaunite skulptuuride,  purskkaevude ja tiikidega kaunistatud pargi uhkuseks on praegusel aastaajal lilleôites kameeliad. Aga siin leidub ka teisi erinevatesse liikidesse kuuluvaid uhkeid puuisendeid.

Ööbima jôuame Galicia pealinna Santiago de Compostelasse. Kuigi see linn on tuntud peamiselt oma UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluva vanalinna poolest, asuvad siin ka mitmed hästihooldatud liigirikkad pargid, mis jalutajatele palju silmarôômu pakuvad.

 

5.päev: H/s. Kuna ainulaadse ajalooga Santiago de Compostela väärib pôhjalikumat tutvumist, siis veedame siin terve tänase päeva. Hommikul teeme jalutuskäigu kesklinnas, tutvume katedraaliga, mis on Santiago tee lõpp-punktiks ja kuhu on maetud apostel Jakobi säilmed (hisp. päraselt Santiago). Alates IX-st sajandist, kui kristlikus maailmas levis kuuldus apostli säilmete leidmisest Galicias, on see olnud Rooma ja Jeruusalemma kõrval üheks tähtsamaks palverännaku teeks ning mida veel tänapäevalgi läbivad väga erinevatest paikadest pärinevad rohkearvulised palverändurid. Samuti avaneb meile ainulaadne vômalus külastada katedraali Gloria portaali, mis avati hiljuti pärast mitmeaastaseid pôhjalikke restaureerimistöid. Tegemist on XII sajandi teisest poolest pärineva meistritööga, kus kivist raiutud skulptuuridega on kujutatud  erinevaid sündmusi ja isikuid Vanast ja Uuest Testamendist.

Ôhtupoolikul jalutame kaunilt kujundatud Alameda pargis, kus sellel aastaajal on jällegi aukohal ôiteehtes kameeliad, aga lisaks neile kasvab siin ka  palju teisi eksootilisi puu- ja pôôsaliike.

 

6.päev: H/s. Tänase päeva pühendame Portugali pôhjaosaga tutvumisele. Aga veel enne Portugali jôudmist teeme vahepeatuse ajaloolises Galicia pealinnas Tuis. Linna vaateplatvormidelt avanevad kaunid vaated Miño jôele. Tuist lahkudes sôidame läbi piirkonna, kust on alguse saanud tänapäeva Portugal. Külastame Bom Jesus do Monte pühakoda, mida peetakse üheks ilusaimaks Portugalis. Eriti märkimisväärne on pühakojani viiv vôimas XVIII sajandist pärinev trepistik, mida kaunistavad erinevad kabelid ja purskkaevud, ning mille üks osa on pühendatud Kristuse Kolgata teele ja teine viiele meelele. Ôhtuks jôuame ööbima tagasi Portosse.

 

7.päev: H/s. Veel pisut vaba aega linnas ja kell 12.00 transfeer lennujaama ja lennud tagasi koju.

 

REISPAKETI HIND:  540 EUR  Alates 01.01.2023 HIND: 580 EUR

Ühese majutuse lisatasu + 200 EUR

Minimaalne reisijate arv on 20.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: kogu transporti kohapeal, majutusi hotellis kahestes tubades koos hommikusöökidega ja 1 ööbimine mõisa külalistemajas, giid- reisijuhi teenused, maksud.

HIND EI SISALDA: lennupileteid, reisikindlustust, isiklikke kulutusi, jootraha bussijuhile (ca 10 EUR).

ORIENTEERUVAD HINNAD: Lennupilet:  300€, Sotomayori kindlus ja aed: 5€, La Oca Môis ja aed: 6€,
Laevasôit merekarpide istandusse ja degusteerimine koos veiniga: 16€, Gloria portaali külastus 12€

 

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos soovitame lisaks lende Tallinn Frankfurt kell  06.50.- 08.20 Frankfurt Porto 09.50.-11.35. Tagasilennud Porto-Frankfurt kell 12.25.- 16.10 ja Frankfurt Tallinn 20.35.-23.55 See on Lufthansa liinilend.

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind  ostes meilt on 300 EUR.

Lufthansa liinilennul on hinnas on 1 äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg ning käsipagas maksimum mõõtmetega 55x 40x 20 cm ja kaaluga 8 kg. Toitlustamine lennul on lisatasu eest pardakaardi alusel.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

 

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ