HOLLAND-BELGIA-LUKSEMBURG

09.-17.04.2025

 

1.päev:  Kogunemine Tallinna sadama A terminali ees, bussi juures kell 11.00. Kell 12.00 väljub Ekerö Line laev Finlandia Helsingisse. Sealt jätkame oma teed Turusse, kus enne laeva väljumist jääb natuke aega ringivaatamiseks. Kell 20.55 väljub M/S Viking Grace Turust Stockholmi. Laeval 4- ne  Inside kajut.

 

2.päev:       Varane saabumine Stockholmi. Alustame peatustega sõitu läbi Rootsi. Taani väinade ületused. Ööbimine hotellis juba Saksamaal.

 

3.päev:  H/s. Jätkame sõitu Hollandi suunas. Kõigepealt  külastame “Hollandi Veneetsiat”- pisikest Giethoorni küla. Seejärel jätkame teed ning sõidame piki 30 km. pikkust Houtribdijki  tammi  ning kui aeg lubab, peatume ka  Zaanse Schansi tuulikutekülas. Noordhollandis asub 146 tuulikut. Zaanse Schansi kuulsamad tuulikud on sinepi  ja saeveskid. Kõnnime läbi kitsaste tänavate ja uudistame seda tüüpilist Hollandi külakest. Ööbimine hotellis Amsterdami lähedal.

 

4.päev:  H/s. Sõidame imetlema Lisse’i lilleparaadi, mis koosneb umbes kahekümnest tohutust lilleskulptuurist ja enam kui kolmekümnest sõidukist, mis kõik on uhkesti lilledega ehitud. Nendega koos liiguvad rongkäigus lillelapsed, orkestrid ja võluvad trummitüdrukud. Pealelõunal jõuame  Amsterdami – Hollandi 700-aastane pealinna. Laevasõit  kanalitel, Dam, Kuningapalee,  ujuv lilleturg, kust saab kaasa osta kõikvõimalikke lillesibulaid ja taimi. Ööbimine samas hotellis.

 

5.päev:  H/s. Sõidame  Keukenhofi  lilleaeda, kus veedame kogu hommikupooliku.  Seejärel võtame suuna Belgiale. Õhtune Brüssel: Eurokvartal, Grand Place ehk raekojaplats oma võrratute gildihoonetega, gooti stiilis 15. sajandi raekoda, maailmakuulus Pissiv Poiss oma arvukate riietekomplektidega ja et ei oleks mingit ebavõrdsust, siis   vaatame üle ka Pissiva  Tüdruku ning käime ka  St. Michaeli katedraalis.  Ööbimine hotellis Brüsselis. 

 

6.päev: H/s. Vaatame ära veel ühe Brüsseli tuntud sümboli- Aatomiku ning seejärel sõidame Brüggesse. Brügge on üks Euroopa maalilisemaid linnu, nn. Euroopa Veneetsia, mis oli kunagi üks tähtsamaid villakaubanduskeskusi. Ajalooline keskus, turuväljak, paadisõit kanalitel jm.  Ööbimine  hotellis Dinanti lähedal.

 

7.päev:  H/s. Sõit Luxembourgi – linna, mida on aegade jooksul arvutu hulk kordi vallutatud ja jälle tagasi võidetud. See asub maalilises Alzette’i jõe orus ning linna peamine vaatamisväärsus on võrratu hilisgooti stiilis Notre- Dame. Jätkame sõitu Moseli orus, mis on üks suuremaid viinamarjakasvatuspiirkondi Saksamaal. Peatus maalilises väikelinnas Cochemis. Ööbimine  hotellis  Bad Hersfeldi lähedal.

 

8.päev:  H/s. Tagasitee  läbi Saksamaa ja Poola. Peatused teel.   Ööbimine hotellis Varssavi lähedal.

 

9.päev:  H/s. Sõit läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp  Pärnus ja Tallinnas.

 

HIND: 850 EUR

Ühese majutuse eest lisatasu +150 EUR, omaette iste bussis +65 EUR

Minimaalne reisijate arv 30.

 

HIND SISALDAB: Laevapileteid Tallinn- Helsingi ja Turu-Stockholm (koht 4 inimese kajutis), Taani väinade ületust, mugavustega bussi,  majutused hotellides, 2 inimese tubades koos hommikusöökidega, turismimaksusid, eestikeelsed ekskursioonid, giid-  grupisaatja teenuse.

HIND EI SISALDA: Kindlustust, muuseumide- ega muude tasuliste objektide pileteid.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Amsterdami kanalisõit 10-16 EUR, Vahakujude muuseum 20 EUR,  Keukenhofi lilleaed  23 EUR,  Brügge kanalisõit 15 EUR

 

Võimalik juurde tellida:  õhtu- ja hommikusööki laeval Turu-Stockholm 38 EUR+ 16 EUR, kahest kajutit laevas + 30 EUR inimene. Samuti õhtusööke hotellides 2 päeval 17 EUR, 6-ndal päeval + 41 EUR ja 7 –ndal päeval  + 18 EUR.

Kaasa võtta pass või ID kaart.

Soovitame  vormistada reisile tervise- ja  reisitõrkekindlustuse!

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ