JÄRVEDEMAA SOOME JA IMATRA KOSE VETEMÄNG

07.-09.08.2024

 

1.päev: Väljasõit Pärnust, hotell Pärnu eest kell 05.15 ja teistega kohtume Tallinna reisisadama A- terminali ees busside parklas kell 07.15. Viking Line laev Viking XPRS väljub Helsingisse kell 08.00 ja saabume Helsingisse kell 10.30. Sõidame Lappeenrantasse. Lappeenrantal on mitu hellitusnime, m.h Saimaa järve värav. Saimaa järv on Soome suurim ja Euroopa suuruselt neljas looduslik mageveejärv. Parima vaate järvele saab Lappeenranta kindluse mäelt, mis on täis käsitööpoode ja kohvikuid. Vaatame üle ka Lappeenranta liivalinna. Kui Eestis on üsna tavaline, et talvel ehitatakse erinevaid skulptuure ja linnasid jääst ja lumest, siis Lappeenrantas Soomes ehitatakse alates 2004. aastast igal suvel liivalinn. Igal aastal on liivalinnal ka erinev teema. Et tuul ja vihm kunstiteoseid ei rikuks, valatakse kunstiteosed üle liimikihiga. Õhtul sõidame vaatama ja nautima võimsat Imatra kose vetemängu. Sibeliuse muusika saatel paisutatakse kosk võimsaks, mürisevaks ja vahutavaks veteväljaks, mis pakub unustamatut vaatepilti ning elamust. Majutus kaheks ööks hotellis **** Lappeenrantas.

 

2.päev: H/s. Punkaharju – kitsas mäeseljandik Pihlajavesi ja Puruvesi järvede vahel, mis tekkis mandrijää sulamisel, kui veed kandsid kokku liiva ja moreeni. 1803. aastal sattus tsaar Aleksander I paikkonna harukordsest ilust vaimustusse ja käskis mäeseljandiku kaitse alla võtta. Praegu on ala kaitse all Soome rahvusmaastikuna. Kerimäe kirik. Üks maailma suuremaid puukirikuid ehitati aastatel 1844–1847, kui külaelanikud olid avastanud, et vana kirik on halvas seisukorras, liiga väike ja asub tähtsatest veeteedest eemal. Legendid räägivad, et kirikuehitajatel läksid segamini tollid ja sentimeetrid ning seetõttu saigi kirik nii suur. Külastame ka Savonlinna.  Siinne Olavinlinna kindlus on üks Soome tuntumaid ehitisi ja seda peetakse Põhjamaade üheks paremini säilinud keskaegseks kindluseks. Savonlinna on kuulus ka oma ooperipäevade tõttu, mida peetakse siin juba aastast 1912. Õhtul teeme soovijatega ka laevaretke Saimaa kanalitel ja saarestikus.

 

3.päev: H/s. Peale hommikusööki lahkume hotellist ja võtame suuna Helsingile. Teeme teel mõned vahepeatused ning esimesena peatume Kotkas. Külastame linna keskuses omapärast oaasi, saapakujulisel saarel olevat Sapokka loodusparki. Siin kasvab palju erinevaid rododendronite liike, puid ja lilli ja on ka kaljudelt allalangevaid koski jm. Peatume ka kunagise Venemaa keisri Aleksander III meelispaigas, Langinkoski Keiserlikus kalastusmajas. See asub Langinkoski kärestiku ääres ja on nüüd kui elav muuseum kuid rohkem kui 100 aastat tagasi oli see Venemaa keisri Aleksader III suvine lemmikpaik looduse ja rahu nautimiseks koos perega. Meie laev väljub Tallinna kell 21.15  ning jõuame tagasi Tallinnasse kell 23.30 Buss sõidab edasi Pärnusse.

 

HIND: 394 EUR

Minimaalne reisijate arv 25. Ühene majutus + 122 EUR

HIND SISALDAB: Buss, laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn, majutus hotellis koos hommikusöögiga, giid-reisijuhi teenused, käibemaks.

HIND EI SISALDA: Kindlustusi, tasuliste objektide pileteid, sööke laevadel.

ORIENTEERUVAD HINNAD: Langinkoski Keiserliku kalastusmaja külastus 8/6€. Olavilinna 12 € /6 €

Võimalik juurde tellida hommikusööki laeval + 19€

Istekohad bussis lähevad registreerimise järjekorras.

Soovitame vormistada ka reisikindlustuse.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ