MAALILINE LÕUNA-POOLA JA TATRAD

07.-13.08.2021

 

1.päev: Väljasõit  kell 06.00 Tallinnast, Estonia teatri eest ja kell 08.00 Pärnust, hotell Pärnu eest. Sõit läbi Baltikumi ja Põhja-Poola. Ööbimine hotellis.

 

2.päev: H/s. Jätkame sõitu ning külastame UNESCO kultuuripärandi nimekirja kantud  Wieliczka soolakaevandust. Jalutuskäik 130 meetri sügavusel maa all, kus võib näha tõelisi kunstiteoseid. Maa- alune järv, koopad ja kabelid, millest ilusaimat valgustavad soolakristallidest kroonlühtrid. Edasi sõidame Zakopanesse, mis on kuulsaim Poola mägikuurort ja talispordikeskus ning asub Tatra mägede jalamil olles n.ö. väravaks Tatratesse.  Majutus hotelli, kus ööbime 4 järjestikust ööd.

 

3.-4. päev:  H/s. Tutvume Zakopanega ja võtame ette jalutuskäigud ümbruskonnas. Siin on väga palju matkaradu ning igaüks leiab siit sobiva. Võib jalutada lihtsalt mägede jalamil ning nautida kaunist loodust- vaateid mägedele, võib tõusta üles mägijärvede juurde, matkata üles 1900 m. kõrgusele Kasprowi Wierchi tippu või sõita sinna hoopiski tõstukiga.
Matkamimne on siin väga populaarne ning radadel võib kohata nii paarikesi kui sõpruskondi, nii kõrges vanuses daame ja härrasid kui väikelapsi ning ka tõsiseid spordiharrastajaid. Oma kodumägede ilu oskavad poolakad tõeliselt hinnata.

Kes ei soovi mägedes jalutada, võib aega veeta Zakopane veepargis, kus on mitmed erinevad basseinid ja saunad ning õhtustada linnakese peatänaval rahvaliku muusika saatel.

 

5.päev: H/s. Hommikupoolikul veel aega mägede jaoks või turul käimiseks ja seejärel sõit Pieniny rahvusparki. Rahvusparki poolitab kärestiuline ja maaliline Dunajeci jõgi, mille üks kallas kuulub poolakatele ja teine slovakkidele. Võtame ette tunnise, umbes 9 km pikkuse meeldejääva parvesõidu kõrgete kaljude vahel läbi Dunajeci kanjoni. Tagasiteel teeme peatuse ka Debno puukiriku juures Ööbimine samas hotellis Zakopanes.

 

6.päev: H/s. Alustame tagasiteed. Vana kuningatelinn Krakow. Jalutuskäik vanalinnas: vanad linnakindlustused ja Waweli katedraal- Poola kuningate matmispaik, Euroopa suurim turuplats ning rohkesti vaimustava interjööriga ajaloolisi maju, paleesid ja kirikuid. Peatume korraks ka Czestohowas, et külastada Jasna Gora kloostrit, kus hoitakse poolakate peamist pühakuju Czestohowa Musta Madonnat Ööbimine hotellis juba teisel pool Varssavit.

 

7.päev: H/s. Jätkame koduteed läbi Poola ja läbi Baltikumi. Saabumine koju, reisi lõpp.

 

HIND: 395 EUR  Ühese toa eest lisatasu + 45 EUR, omaette iste bussis +65 EUR 

Minimaalne reisijate arv 30.

HIND SISALDAB: mugavustega bussi,  majutused kahe inimese tubades koos hommikusöökidega,  giid- grupisaatja teenuseid, makse.

HIND EI SISALDA: tervisekindlustust,  tasuliste objektide pileteid.

 

ORIENTEERUVAD HINNAD: Wieliczka soolakaevandus 100 PLN, tõstuk Kasprowi Wierchi ed-tagasi 99/89 PLN vanusele kuni 26 aastani ja vanusele 65+ 1 ots – 79/69 PLN edasi- tagasi, väiksem mägi Gubalowka funikulöör 25/21 PLN, looduskaitsealal asuvate matkaradade maks 6/ 3 PLN, väikebussid Zakopanes, mis viivad matkaradade algus – ja lõpp-punktideni 4 PLN/ 1 ots,  parvesõit 10 EUR

 

Kaasa võtta mugavad riided ja jalanõud. Paha ei teeks ka väike seljakotike, millega saaks mõnusalt kaasa võtta  päevasteks ringkäikudeks väikese toidupaki ja  veepudeli. 

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2021 Gondvana Reisid OÜ