PÄIKESELINE TAI

09.-23.11.2024

Reisi kõrghetked:

 • Tai võimsad ja kaunid Buddha pühamud
 • Bangkoki sigin-sagin ja idamaine elu, vanad Siiami kuningriigi mälestised ja paleed
 • Kurikuulus Kwai jõgi ja sõjavangide muuseum kesk ürgset loodust
 • Mägihõimude väikeste külade sarm
 • Kaunid saared ja mõnusad rannad
 • Transvestiitide värvikirev show

 

1.päev: Kogunemine Tallinna lennujaamas infolaua kõrval kell 16.40. Lennud Bangkokki.

 

2. päev:  SAABUMINE BANGKOKKI- ÕHTUSÖÖK BAI YOKE SKY RESTORANIS(Õ)

Saabume  Bangkokki kell 15.00. Toimetame lennujaamas piiriformaalsused ja sõidame hotelli Centara Watergate Pavillion, kus peatume 2 ööd. Väike puhkus ja seejärel sõidame õhtusöögile Bai Yoke Sky restorani. Bai Yoke torn on üks Bangkoki kõrgemaid ja lisaks õhtusöögile naudime veel vaateplatvormilt ja pöörlevalt katuseterrassilt vaateid linnale.

 

3. päev: BANGKOK (H,L)

Hommikusöök. Suundume tutvuma Bangkoki vaatamisväärsustega ning külastame kõigepealt  Wat Po Buddha templit – vanimat ja suurimat Bangkokis. Näeme tohutut lamavat Buddhat ning samas paiknevat traditsioonilst massaažikooli. Samuti külastame ka Suure Palee kompleksi, mis on Tai kuningate ametlik residents ning mille kompleksi kuulub ka Smaragdbuddha tempel. See on kõige püham tempel Tais ning temas nähakse kogu Tai ühiskonna kaitsjat. Lõunasöök ja seejärel võtame ette oma esimese eksootilise paadisõidu  Bangkoki südalinna kanalitel ning näeme suurlinna elu nii vee peal kui kaldail. Chao Praya jõgi ja tema kanalid on tänaseni tähtis liiklusarter nii inimestele kui kaupadele. Siin sagivad tänapäevased jõepraamid, pikksabapaadid, suured riisipargased, tillukesed juurviljakoormatega paadikesed  jpt. Teeme oma paadisõidul peatuse ja imetleme veel üht kaunist ja omanäolist templit linnas-Wat Aruni (Koidu templit).

 

4. päev:  BANGKOK-UJUV TURG-KANCHANABURI/ KWAI JÕGI (H/L)

Hommikusöök.  Sõidame Bangkokist välja, et külastada ühte vähestest allesjäänud ujuvatest turgudest piirkonnas. Bussisõit kestab ca 2 tundi, kuid teel teeme jalasirutuspeatuse kookoseistanduses ning seal näeme kuidas kookoseid puu otsast alla tuuakse, kuidas valmistatakse maitsvat kookossuhkrut ja muidugi saab kookostooteid ka kaasa osta. Damnearn Saduaki ujuvale turule jõudmiseks sõidame veel ka kiirpaatidega mööda tihedat kanaliterägastikku ümbritsetuna kohalike elamistest, põldudest ja palmisaludest. Pealelõunal jõuame Kanchanaburi’sse, külastame Jeath sõjamuuseumi, liitlasvägede surnuaeda ning kurikuulsat Kwai jõe silda. Silla tegi omal ajal maailmakuulsaks 1957. aastal valminud linateos “Sild üle Kwai jõe”, mis on pärjatud lausa seitsme Oscariga. Lõunasöök kohalikus restoranis ja seejärel võtame ette lühikese rongisõidu Kwai jõe küla suunas. Teel naudime vaateid mägedele, orgudele, põldudele ning külakestele nende vahel. Ööbimine hotellis Homephutoey Riwer Kwai. Hotell asub Kwai jõe ääres ning meie kasutada on pisikene järveäärne bassein, mida ümbritseb maaliline troopiline džungel ning mitmed mõnusad kuumaveeallikate mineraalveevannid.

 

5. päev: SAIYOKE KOSED JA RAHVUSPARK (H,L)

Hommikusöök. Tänane päev on mõnusaks puhkuseks. Sõidame Saiyoke koskede juurde ja rahvusparki, kus sõidame parvmajakesega piki jõge, imetleme ümbritsevat džunglit ja koskesid ning ujume, päevitame, puhkame. Lõunasöök.  Õhtupoolikul ujume hotelli basseinis ja jalutame ümbruskonna kaunis looduses. 

 

6. päev: BANG-PA-IN- AYUTTHAYA-LEND (H,L)

Hommikusöök. Täna sõidame Bang- Pa- In`i, mis oli Tai monarhide suveresidents alates 17. sajandist. Siin on suurepärane kogu Tai, Hiina, Itaalia ja victoriaanlikus stiilis paviljone ja kaunid pargid. Edasi suundume vanasse Ayutthayasse – 1350-1767 oli see omaette vana võimas kuningriik. Lõunasöök. Pealelõunal külastame siinset Wat Phra Sisanphet’ i, mis oli paljude kuningate templipalee ning Wat Mahatati kompleksi, mis on tuntud meile fotode järgi, kus võimsad viigipuu juured on enda sisse haaranud kivist Buddha pea. Sõit tagasi Bangkokki. Lend Bangkok-Chiang Rai. Ööbimine hotellis Wiang Inn Hotel, mis asub Chiang Rai ööturu lähedal.

 

7. päev: VALGE TEMPEL- KULDKOLMNURK-PAADISÕIT LAOSESSE-MAE SAI (H,Õ)

Kõigepealt imetleme veel Wat Rongkhun’i- kuulsat valget templit ja seejärel sõidame Kuldkolmnurka, kus saavad kokku kolme riigi Tai, Laose ja Birma piirid. Külastame Sop Ruakis asuvat Oopiumimuuseumi ning võtame seal ette paadisõidu üle Mekongi jõe Laosesse. Piirkonna peamiseks vaatamisväärsuseks ongi siin praegu just suur Mekongi jõgi ja paadisõidud sellel. Lõunasöök  Peatume põgusalt ka Mae Sai linnas, mis on Tai kõige põhjapoolsem linn ja jääb otse Birma piiri äärde. Birmast lahutab teda kõigest väike sild. Ööbimine samas hotellis.

 

8. päev: MÄGIHÕIMUD-ORHIDEED-ELEVANDIKASVATUS-PARVESÕIT-CHIANG MAI-RAHVUSLIK ETENDUS (H,Õ)

Hommikusöök. Lahkume Chiang Rai’st ja võtame suuna Chiang Maile. Siinsamas lähedal külastame veel ka hõimuküla, kus elavad koos akhade mägihõim ja pikk-kael karenid. Peatume ja külastame teel veel orhideede kasvandust ja elevandiküla, kus teeme eksootilise sõidu džunglisse. Seejärel tunniajane sõit bambusparvedega Mae Taeng’i jõel. Õhtuks saabume Chiang Maisse. Õhtusöök koos rahvuslike tantsudega.

 

9. päev: DOI INTHANON-STUUPAD- VACHIRATTAN- DOI SUTHEP (H,L)

Hommikusöök. Täna sõidame Doi Inthanoni rahvusparki ja Himaalaja jalamile. Doi Inthanoni mägi on Tai kõrgeim- 2565 m. kõrge ja seetõttu võiks teekonnale kaasa võtta ka mõne kampsiku. Teeme mäel väikese jalutuskäigu džunglis, et tutvuda ka Põhja-Tai kliima ja taimestikuga. Siin näeme puudel kasvamas metsikuid orhideesid, siinsele jahedale kliimale omaseid turbasamblikke jms. Teekonnal läheme avastama ka Kuninga ja Kuninganna stuupasid, mis püstitati nende tähtsateks aastapäevadeks. Lõunasöök  Vachirathani joa juures. Tagasi Chiang Maisse sõites ostame teeäärselt külaturult kaasa soodsa hinnaga kohalikke suhkrustatud ja värskeid puuvilju, pähkleid ja muid maiustusi. Külastame ka  Doi Suthep’i mägitemplit, mis on kindlasti Põhja-Tai üks auväärsemaid ja uhkemaid. Tõuseme tõstukiga mäele ning kes soovib, saab ka mäest alla tulla tõstukiga, kuid kel jaksu, siis soovitame  mäest alla jalutada mööda uhket 340 astmelist nagadega ääristatud treppi mööda. Naudime kauneid vaateid Chiang Mai linnale ja orule. Ööbime samas hotellis Chiang Mai’s.  

 

10.päev: KÄSITÖÖKESKUSED- LEND- TIFFANI SHOW (H,L)

Hommikusöök. Külastame Chiang Mai siidivabrikut ja puunikerdustöökoda. Lendame Chiang Maist taas Bangkokki ning sõidame sealt edasi hotelli Pattayas.   Õhtul naudime Tiffani transvestiitide showd.

 

11.päev: RANNAPUHKUS KORALLISAAREL (H,L)

Hommikusöök. Sõidame paadiga Korallisaarele, kus on kaunid rannad ja mõnusad puhkusepaigad. Võimalus tegeleda parasailinguga, kihutada skuutritega jm. Lõunasöök rannas. Hilisel pärastlõunal suundume paadiga tagasi Pattaya’sse.

 

 

12.päev: KO SAMET (H,L)

Hommikusöök. Sõidame kõigepealt 70 km Pattayast põhja suunas ning läheme sealt laevale, et puhata täna Ko Sameti saarel. Sellelgi saarel ootavad meid peene liivaga rannad ja saab jalutada ning harrastada erinevaid veespordi alasid.  Lõunasöök saarel. Pealelõunal sõidame tagasi Pattayale, kui teel teeme peatuse orhideede imetlemiseks. Ööbimine samas hotellis. 

 

13.päev: VABA PÄEV PATTAYAS (H)

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks. Ööbimine samas hotellis.

 

14.päev: PUHKUS- TRANSFEER BANGKOKI LENNUJAAMA-TAGASILEND (H)

Hommikusöök. Kell 12.00 vabastame toad, paneme asjad hoiukappidesse ning saame veel võtta aja puhkuseks. Kell 18.00 sõidame hotellist Bangkoki lennujaama. Tagasilennud koju, kuhu jõuame järgmisel päeval.

 

15.päev: Lennud jätkuvad. Saabumine tagasi koju.

 

REISIPAKETI HIND: 1800 EUR    Ühese toa lisatasu 410 EUR

Hinnapaketi aluseks kurss 1 EUR = 1,0USD.

Minimaalne reisijate arv  on 12.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: Kogu transporti kohapeal: buss, siselennud Bangkok- Chiang Rai ja  Chiang Mai- Bangkok; erinevad paadisõidud, majutusi 3* hotellides kahestes tubades, 12 hommiku- ja 9 lõunasööki, 2 õhtusööki (jookide eest tuleb endal täiendavalt tasuda: õlu ca 80-200 BT, Coca-Cola, Sprite ca 50-100 BT), kogu ülaltoodud programmi, eestikeelseid ekskursioone, KÕIKI programmis mainitud paikade külastuspileteid, k.a. etendused.

 

REISIPAKETI HIND EI SISALDA: Lennupiletit, reisikindlustust, jootrahasid ( giidile, bussijuhtidele, pakikandjatele, paadimeestele, hotellimeeskonnale  ca 60  EUR) valikulisi tegevusi (nt Tai massaaž al. 200 BT, veespordi jms võimalused), isiklikke kulutusi.

 

Kuna parem on kui kogu grupp lendab koos, siis soovitame juurde lende: Tallinn- Istanbul kell 18.40.-23.20 ja Istanbul- Bangkok kell 01.55.-15.20  Tagasilennud Bangkok-Istanbul  kell 23.15.-06.10. ja Istanbul-Tallinn kell 15.15-17.50. See on Turkish Airline liinilend. 

Võite osta piletid ise või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind meie kaudu ostes on 1075 EUR.

 

LENNUINFO: Kogunemine Tallinna lennujaama infolaua juures kell 16.55. Lennud Tallinn- Istanbul TK 1424 kell 18.40.-23.20 ja Istanbul- Bangkok TK68 kell 01.55.-15.20  Tagasilennud Bangkok-Istanbul  TK69 kell 23.15.-06.10. ja Istanbul-Tallinn TK1423 kell 15.15.-17.50.

NB! Meie reisiprogrammis on ka 2 siselendu ja seal on lubatud pagasikaal 20 kg.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/ või reisi katkemisel-ärajäämisel. Soovitame eelnevalt konsulteerida ka reisimeditsiini kabineti arstiga. Lisainfo: www.vaktsineeri.ee/et/reisivaktsineerimine

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ