PRANTSUSE PÜRENEEDE VARJATUD AARDED

09.-16.09.2024

 

Nii mäge kui ka merd, fantastilisi jõeorge kui ka armsaid vanalinnu.

 

1.päev: LENNUD BARCELONASSE – SÕIT PRANTSUSMAALE

Koguneme Tallinna lennujaamas väljuvate lendude poolel infolaua juures kell 07.10. Lend Barcelonasse. Alustame kohe sõitu Prantsusmaale. Ööbime hotellis Foix’ lähedal.

 

2.päev: PIC DU MIDI – LOURDES – GAVARNIE TSIRKUSEORG

Hommikusöök hotellis. Täna tõuseme kõigepealt köisraudteega 2877 meetri kõrgusele Pic du Midi mäele, kust avanevad võimsad vaated ümbritsevale Püreneede mäeahelikule, mis ulatub Hispaania ja Prantsusmaa piiril Biskaia lahest Vahemereni. Pic du Midil asub lisaks vaateplatvormile ka observatoorium ja muuseum. (NB: nii kõrgel on külm, kaasa tuleks võtta soe kampsun või jope.)

Seejärel sõidame kogu maailmas tuntud palverännulinna Lourdes’i. 19. sajandil nägi noor karjasetüdruk siin Grotte Massabielle’i nimelises koopas korduvalt nägemusi Neitsi Maarjast. Pärast seda hakkasid katoliiklaste seas levima lood siin aset leidnud imelistest tervenemistest ning koopast voolava allikavee muinasjutulisest ravitoimest. Linna ehitati ajapikku mitu kirikut ja sellest kujunes tõeline palverändurite meka. Nüüd külastab koobast igal aastal enam kui viis miljonit inimest ja seda peetakse maailma enim külastatavaks kristlikuks pühakohaks. Siia tullakse paluma tervenemist ravimatutest haigustest ning palverändurid võtavad sageli pudelite ja kanistritega kaasa ka koopast voolava raviallika vett.

Edasi sõidame Gavarnie’sse ning võtame seal ette väikese matka. Marsruudi valime vastavalt grupi valmisolekule ja jaksule – külastame kas Gavarnie tsirkusorgu või Col de Tentes’i.  Tsirkusoru rada on pisut pikem ja raskem, kuid viib looduslikku amfiteatrisse 3000-meetriste kaljutippude ja koskede vahel (neist kõrgeim on Grande Cascade, mis ulatub 400 meetrini). Col de Tentes’i rada on lühem, kuid siiski kaunis ja mõnus ning viib välja Hispaania piirile Port de Bucharole.

Ööbime hotellis Tarbesi lähedal.  

 

3.päev: TOULOUSE

Hommikusöök hotellis. Seejärel sõidame Garonne’i jõe ääres asuvasse Toulouse’i, mis on Prantsusmaa suuruselt neljas linn ning rahvusvaheliselt tuntud kosmonautika- ja lennukiehituskeskus. Siinsetest tehastest tulevad näiteks kõik Concorde’id, Airbusid ja Ariadned. Linnas on ka hinnatud ülikool ning vilgas kultuurielu. Kuna Toulouse on ehitatud üleni punasest kivist, tunnevad kõik prantslased seda roosa linnana – prantsuse keeles Ville Rose. Toulouse’i vanalinn asub kõrgel jõekaldal ning seda ümbritsevad keskaegsed eeslinnad fauborgid. Paneme asjad hotelli ja seejärel jääb kõigile pisut vaba aega, et puhata või omal käel ümbrust avastada.

Õhtul sõidame metroo ja tõstukiga Pech Davidi mäele päikeseloojangupiknikule ja naudime kõrgelt vaatekohalt suurepäraseid panoraamvaateid Garonne’i jõele ja linnale. (Päike loojub septembris kella kaheksa paiku, nii et asume teele ca 18.00-19.00.)

 

4.päev: CORDES-SUR-CIEL – ALBI – CAHORS

Hommikusöök hotellis. Täna sõidame ringi ümbruskonna kaunites paikades. Esimene peatuskoht on mäekünkal asuv Cordes-sur-Ciel, mida armastas väga Albert Camus (tema sõnul on selles linnas kõik kaunis).

Edasi teeme peatuse ja väikese jalutuskäigu Albis. Albi  paikneb Tarni jõe kaldal ning on ajaloos tuntud peamiselt katarite ehk albilaste usulise liikumise tõttu, mille kirik ketserlikuks kuulutas. Liikumine oli nii levinud ja jõuline, et 1209. aastal kuulutati katarite vastu välja lausa omaette ristisõda.

Õhtuks sõidame aga Cahorsi, kus paneme kõigepealt asjad hotelli ning teeme seejärel jalutuskäigu Valentré sillale. Pont Valentré on 14. sajandist pärit kivist kaarsild Loti jõel ning ühtlasi Cahorsi peamine sümbol.

 

5.päev: SAINT-CIRQ-LAPOPIE – ROCAMADOUR – PADIRACI KOOPAD

Hommikusöök hotellis. Täna võtame ette 4-kilomeetrise jalutuskäiku maalilises Loti jõe orus Bouziès’st Saint-Cirq-Lapopie’sse, mis kuulub ametlikult Prantsusmaa kaunimate külade loetellu. Kõrgel künkanõlval asuv linnake oma 15. sajandist pärit kirikuga on tõesti äärmiselt maaliline ning seda on armastanud ka paljud kunstnikud, näiteks on siin elanud kirjanik André Breton.

Pärast matka sõidame keskaegsesse ja justkui muinasjutust pärit Rocamadouri. Selle südames, 125-meetrise kaljuhamba otsas asub võimas kindlus, mille all nõlvadel kasvavad kaljude seest välja kohalike majakesed. Keskajal sai Rocamadourist üks terve tolleaegse kristliku maailma tähtsamaid palverännusihtkohti, sest 1166. aastal avastati siit haud väga heas seisukorras inimsäilmetega. Haua avastamisele järgnesid mitmed imelised juhtumused ning linna hakkas palverändureid kokku voolama lähedalt ja kaugelt. Maetuks peeti varakristlikku eremiiti Amadouri, kes on andnud linnale ka nime.

Viimasena külastame täna Rocamadouri külje all asuvaid Padiraci koopaid. Siin on maa-alune Padiraci jõgi uuristanud enam kui 40 kilomeetrit käike, koopaid ja kuristikke. Külastajatele on neist avatud umbes üks kilomeeter. Koobast külastatakse osaliselt jala, osaliselt paadiga ning sellesse sisenemiseks tuleb laskuda 75 meetri sügavusele kuristikku (olemas ka lift). Ööbime taas hotellis Toulousis.

 

6.päev: CARCASSONNE – COLLIOURE

Hommikusöök hotellis. Tänast päeva alustame ekskursiooniga Prantsusmaa ühes uhkeimas keskaegses kindluslinnas, UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Carcassonne’is. Carcassonne oli omal ajal samuti oluline katarite tugipunkt. Selle võimas tsitadell paikneb Aude’i jõe kohal künka otsas ning on tõeliselt uhke vaatepilt, sest tervenisti on säilinud linna kolme kilomeetri pikkune kaitsemüür koos koguni 52 torniga. Tänu rahvusvaheliselt tuntud strateegilisele lauamängule, mis kannab Carcassonne’i nime ja kasutab selle visuaali, tuntakse linna siluetti ja nime kõikjal maailmas ning linn kuulub Prantsusmaa populaarseimate külastuskohtade esikolmikusse.

Edasi sõidame õdusasse rannikulinna Collioure’i, kus ööbime kaks ööd. Pärastlõunal vaba aeg, et nautida puhkust ja randa.

 

7.päev: VILLEFRANCHE – KOLLANE RONG – LES ORGUES D’ILLE-SUR-TÊT

Hommikusöök hotellis. Tänaseid külastusi alustame uhkest kindluslinnast Villefranche’ist. Siin istume väikesele kollasele rongile (Le Petit Train Jaune) ning võtame ette mägise ja maalilise rongisõidu kuulsal Cerdagne’i liinil. Liin on tegelikult 63-kilomeetrit pikk, kuid meie läbime temast kõige kaunima osa. See rongimarsruut kanti 2002. aastal UNESCO maailmapärandi nimekirja ning raudteeliin kujutab endast tõelist inseneritöö imet, sest rööpad on ehitatud merepinnast keskmiselt 1200 meetri kõrgusele, aga kõige kõrgeim punkt selle trajektooril on 1593m. Sellest kõrgemaid raudteid leiab Euroopas vaid Šveitsist!

Tagasiteel hotelli teeme veel peatuse väga erilisel kuumaastikul Orgues d’Ille-sur-Têtis. Siin on majesteetlikud, kuid haprad kaljusambad moodustanud tõelise püstloodis labürindi. Keskmiselt on siinsed korstnaid meenutavad kaljuhambad 200 meetrit kõrged ning kohanimi – Orgues – tähendabki tõlkes orelivilesid.

Ööbimine samas hotellis rannikulinnas Collioure’is. Kellel tahtmist, jõuab veel vast ka supelda.

8.päev: TAGASILENNUD KOJU

Hommikusöök hotellis. Sõit Barcelona lennujaama ja tagasilennud koju.

 

REISIPAKETI HIND: 1100 EUR

Minimaalne reisijate arv on 20.

 

REISIPAKETI HIND SISALDAB: Buss kohapeal, majutus hotellides kahestes tubades koos hommikusöökidega, kollase rongi pilet, giidi ja reisijuhi teenused, maksud.

 

HIND EI SISALDA: lennupileteid (350 EUR), tasuliste sissepääsude pileteid, reisikindlustust, isiklikke kulutusi, jootraha bussijuhile (ca 10 EUR).

 

ORIENTEERUVAD HINNAD:  Pic du Midi köisraudtee koos külastuspiletiga 49€, Padiraci koopad 21€, metroo ja tõstuk Pech Davidi mäele 12€.

 

Lennuinfo: BT312 Tallinn-Riia kell 09.10.–10.00 ja BT683 Riia-Barcelona kell 11.00.–13.40. Tagasilend BT684 Barcelona-Riia kell 14.25.–19.00 ja BT 317 Riia-Tallinn kell 20.05.–20.55. Tegemist on Air Balticu liinilennuga. Hinnas on üks äraantav pagasiühik kaaluga 23 kg (100x50x80 cm) ning üks käsipagasiühik maksimumkaaluga 8 kg (55x40x23 cm). Toitlustus lennul on lisatasu eest. Lennupiletid võib osta ise, mujalt või soovi korral meie kaudu. Lennupileti hind ostes meilt on 350 EUR.

 

BRONEERIMIS- JA TÜHISTAMISTINGIMUSED SELLEL REISIL:

Reisi eest maksmine toimub kahes osas: Registreerimistasu 195 EUR tuleb tasuda 1 nädala jooksul pärast reisile registreerumist ning ülejäänud summa hiljemalt 1,5 kuud enne reisi algust. 

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud rohkem kui 3 kuud, on reisija kohustatud hüvitama reisikorraldaja bürookulud 25 EUR reisija kohta ning reisikorraldaja poolt juba kantud kulud.

Kui reisija tühistab reisi tellimise ajal, mil reisi alguseni on jäänud vähem kui 1,5 kuud, on tühistamistasu 100% reisi maksumusest.

Reisikorraldajal õigus hinda muuta, kui arvestatud valuutakurss on tõusnud.

Reisijal on kohustuslik vormistada reisikindlustus (tervise-, reisitõrke- ja pagasikindlustus), mis katab kulud mõjuvatel põhjustel reisile hilinemisel ja/või reisi katkemisel-ärajäämisel.

Reisija pass peab kehtima vähemalt kuni kuus kuud peale reisi lõppu.

BRONEERI

  GONDVANA REISID OÜ

  REGISTRIANDMED

  Majandustegevuse
  registri number : TRE000105

  Äriregistri nr. 10185963

  ARVELDUSARVED

  EE692200001120259808 Swedbank

  KONTAKT
   Gondvana Reisid

   Gondvana Reisid

   Salva Kindlustus, Gondvana Reisid

   © Copyright 2022 Gondvana Reisid OÜ